Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Android 5.1.1 официално наличен за Xperia Z
#76

Дойде ми съобщение в пощата че за моя телефон е налична нова версия 10.7.A.0.228...мтелски е...явно в пуснат...
Аз седя на 4.3

Sony Xperia Z
Цитирай
Аксесоари
#77

Просто го флашни през Flashtool...

Xiaomi 11T Pro 256GB Moonlight White
Xiaomi Mi 11 256 GB Midnight Gray
Honor View 20 128GB Sapphire Blue + Honor MagicWatch 2 42mm Agate Black
Цитирай
#78

Нарочно стоя там...

Sony Xperia Z
Цитирай
#79

От 1 ден съм с 10.7.A.0.228(Мтел), засега изглежда ОК, но ще изчакам малко преди да му правя оценки...
Цитирай
#80

ballky, извинявай, не съм разбрал! Smile

Xiaomi 11T Pro 256GB Moonlight White
Xiaomi Mi 11 256 GB Midnight Gray
Honor View 20 128GB Sapphire Blue + Honor MagicWatch 2 42mm Agate Black
Цитирай
#81

Няма нищо...писах защото някой го чакаше...

Sony Xperia Z
Цитирай
#82

Днес се сдобих с 10.7.A.0.228 OTA,телефона е Ментелски.Дано са оправили проблема с пропуснатите повиквания и крашването на hangouts при включване на интернет.Calendar приложението също крашваше понякога.За час работа забелязах дребни интерфейсни промени.Бутона за изчистване на всички работещи приложения от екрана вече не стои в горната част на екрана,а в долната което е доста по-удобно.Бутона за търсене на уайфай има стрелка за показване на всички налични мрежи наблизо.Имаше и ъпдейт на видео апликацията,която по принцип не ползвам но я ъпдейтнах.Също и на други Сони апликации като Whats new и др,които не ползвам и игнорирах.

[Изображение: baner-podpis-forumi.jpg]

Цитирай
#83

Да, пропуснатите и крашванията са оправени още в *.0.222, но има едно много бързо цедене на батерията при пуснати мобилни данни и въобще като цяло - светнат ли е екрана процент на минута пада. В 0.228 забелязва ли се такова нещо?
Цитирай
#84

Да питам и аз - имах руут на Експерията и го премахнах чрез КингРуут. Сега, понеже от ОТА не ми дават новите ъпдейти мисля да пробвам да ъпдейтна на 5.1.1 чрез официалния Експерия Компаниън. Дали тела ще даде някаква грешка и сигурно ли е това приложение? Smile

Nokia 1200 --> Nokia X2 --> Samsung Galaxy Young --> Samsung Galaxy S II Plus --> SONY Xperia Z --> ASUS Zenfone Selfie --> Xiaomi Mi A2 4/64 --> Xiaomi POCO F3 8/256
Цитирай
#85

@ivkata1112, Pc Companion е официалната програма на Сони, като една от възможностите й е именно актуализация на софтуера, така, че ако те информира през програмата за налична такава актуализация, не би трябвало да има проблеми, ако се следват стъпките, през които програмата ще те води по време на инсталацията.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#86

PC Companion повече не може да ъпдейтва софтуера на телефона под Windows XP.

Не препоръчвам да се използва и за други манипулации. Самата програма се ъпдейтва и открива, че има нов софтуер за устройството, но дава грешка като се цъкне Update. На Windows 8 стана без никакъв проблем. Предполагам, че може да е заради стара версия на Java, която не може да се ъпдейтва на Windows XP от близо година.

Та, направих ъпдейт до *.228 и вече няма лаг при затваряне на приложения от мултитаскинг менюто. Ще наблюдавам батерията тези дни.
Цитирай
#87

@ddqnov, Не препоръчваш да се използва официалната програма на Сони, Pc Companion ли?
Иначе потребителя над мен не е споменал версията си на Уиндоус все още.
Защото ако не се разчита на нея (Pc Companion),  остава само Флаштул или при възможност ОТА Ъпдейт.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#88

Моя коментар не беше насочен към по-горното мнение на ivkata1112, но да, ако прави ъпдейт от Windows XP с PC Companion ще му даде грешка, от която не става нищо ясно.

По-добре да използва FlashTool или на по-нов Windows. : )
Цитирай
#89

Windows 7 имам и не мисля да използвам неофициални програми Smile

Nokia 1200 --> Nokia X2 --> Samsung Galaxy Young --> Samsung Galaxy S II Plus --> SONY Xperia Z --> ASUS Zenfone Selfie --> Xiaomi Mi A2 4/64 --> Xiaomi POCO F3 8/256
Цитирай
#90

Най-накрая и Теленор пуснаха 10.7.A.0.228... Вчера си го ъпдейтнах през телефона. И чак след като го ъпдейтнах, получих съобщение в пощата за наличен такъв Smile

Ползвам Sony от 2002. В зелено са всички, които все още имам и ползвам: Sony J70, Sony Ericsson T300, Sony Ericsson T310i (с камера), Sony Ericsson T610, Sony Ericsson K700i, Sony Ericsson K800i, Sony Ericsson C905, Sony Ericsson Satio, Sony Xperia Z, Sony Xperia XZ, Sony Xperia 1 II
Цитирай
#91

От снощи и аз съм с новия ъпдейт. На вас какви точки ви правят Z-ките в Antutu 6? Последно като тествах беше около 24к и снощи след ъпдейтва викам чакай да тествам и и гледам 31 000 и се ококорих. Пуснах си N.O.V.A, която преди си лагеше нон-стоп а сега си вървеше спокойно и само на места лагваше. Споделете при вас как са нещата .
Цитирай
#92

Някой би ли споделил мнение как се представя новия ъпдейт? Най-важното - батерията как се държи, някакви странни бъгове и т.н. ? @ddqnov споменава в пост #83, че в *.0.222 батерията пада скорострелно при пуснати мобилни данни и въобще при светнат екран. Тук как са нещата?
Цитирай
#93

Май само аз и ти останахме ползвателите на този телефон във форума. : ) Нулев интерес.

При *.228 телефона е осезаемо по-бърз, батерията вече при светнат екран се държи, като се пуснат мобилните и е светнат екрана тогава пада на две минути един процент. На КитКат нямам спомен с каква скорост падаше батерията при мобилни данни, но ми се струва, че е нормално.

Недостатък - все още уязвимостта наречена Stagefright. Може и нещо друго да има, но не го използвам и не съм го забелязал.

Но като гледам в сайта на Сони не са отбелязали, че това е последния ъпдейт за телефона, така че чакаме поне още някой фикс.
Цитирай
#94

Да, и на мен ми прави впечатление, че интереса към модела е крайно минимален във форума. Аз все още съм с КитКат и като е пуснат екрана в комбинация с мобилни данни или WiFi бързо се топи батерията. Забелязъл съм, независимо дали е WiFi или мобилни данни за около 20 минути батерията пада с около 9-10 %. Не знам дали това е нормално.
Дано да намерят решение със Stagefright. Силно се надявам това да не е последният ъпдейт и скоро да пуснат стабилен такъв.
Ти с коя версия си в момента точно? За моят регион последната версия към момента е 10.7.A.0.222
Цитирай
#95

Аз често гледам за нещо ново и интересно, ама като нямам какво конкретно да кажа си мълча. Моя беше с официалния теленорски 10.7.A.0.222, но не ми показваше ЛТЕ мрежата и му сложих такъв за централна Европа. Мислех, че .228 няма да е кой знае колко по-различен, но ако наистина е осезаемо по-бърз може да сложа него. Сега малко бавно ми стартира камерата и телефонните номера, но откъм батерия съм доволен. С не много ръчкане вечер съм на около 50%. Все пак батерията ми е на почти три години. Иначе данните и WIFI са ми включени постоянно.
Цитирай
#96

@pilko, благодаря за споделеното мнение. Интерсно, че аз все още нямам 10.7.A.0.228. Дори не знаех, че е излязъл ъпдейт до .228
Цитирай
#97

Някой може ли да качи Мтелския .228 ftf
Цитирай
#98

Аз мога, но ще е утре преди обяд.
Цитирай
#99

@faceless_man И на мен не ми се е показвал като ОТА, а и не съм го връзвал отдавна за комп. Но като имам време ще преслушам флаштуула и ще видим какво ще излезе.
Цитирай

@pilko, на мен през OTA ми показва 10.6.А.0.454, иначе и аз не съм проверявал през PC Companion. Съдейки по информацията от направената проверка днес в сайта за нови версии, последната за моя регион е 10.7.A.0.222 и следователно и през Companion-a няма да покаже .228. Ще трябва още чакане.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)