Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем със скоростта на Интернет при Windows 8.1
#1

Здравейте колеги. Един познат си купи ново PC и ме накара да му инсталирам ОС, драйвери, програми и т.н.
Та проблема е следния - с предишното му PC е свалял филми, музика, игри и т.н. с високи скорости (било е с Windows 8), но след като го смени и сега с новото се оплаква, че скоростите са паднали значително. Пробвах сякакви щуротии, то не беше сменяне на драйвери, команди в CMD, ъпдейтнах UEFI, там търсих някакви настройки, но нямаше и т.н., но няма оправия. Предполагам, че ЛАН картата е вградена на дъното и е Realtek, защото драйвера се казва Realtek PCIe GBE Family Controller. С последната версия на драйвера е. В началото даже имаше някакви проблеми с отваряне на страниците и трябваше да се рефрешват по 2-3 пъти... там намерих решението - да сложа Гугълските DNS и сега работи без проблем, но скоростта на нета си остава все така бавна. Чудя се от къде идва проблема, да не би да е от карата или от самата ОС, защото доста хора се оплакват в нета? [url=http://www.realtek.com.tw/downloads/downloadsView.aspx?Langid=1&PNid=13&PFid=5&Level=5&Conn=4&DownTypeID=3&GetDown=false][/url]
Цитирай
Аксесоари
#2

Странно, аз от как минах на 8.1 нета стана с една идея по-добър, та кабела за нета на твоя човек през рутер ли минава?

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай
#3

Да, минава през рутер... днес пробвах да сложа и отделна Lan карта, но скоростта пак не се промени.
Цитирай
#4

А пробва ли директна връзка без рутер?

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай
#5

Един traceroute, за да видиш къде ти бави. После вече според зависи.

Samsung Galaxy Note 4 SM-N910C White
Цитирай
#6

Да, пробвахме и с директна връзка, но ефекта е нулев.

Човекът е на vivacom. Как по точно да го направя в cmd "tracert vivacom.bg" ли?
Цитирай
#7

Към някакъв сайт. Може гугъл, фейсбук, виваком. Идеята е да се види къде точно се бави (преди или след рутера).

Samsung Galaxy Note 4 SM-N910C White
Цитирай
#8

Ами това излиза, но не съм много навътре в нещата с тази команда и не разбирам много-много
http://picbg.net/img.php?file=5a44dfc2d2252ab5.png
Цитирай
#9

Oстави тия глупости с тия сайтове, програми и т.н., закачи един друг лаптоп или комп и ако работи добре преинсталираш твоя, ако и другия е така звъниш на виваком да си го оправят.

SAMSUNG Galaxy S23 Ultra 5G
HUAWEI Watch 3 Pro


Цитирай
#10

Това пробва ли го? Възможно е да е от много неща... коя антивирусна му инсталира ... с кой браузър пробваш , ако ще се свалят филми с кой торент? След като го преинсталира имаше ли WiFi или ти му инсталира драйвър и ако е така кой сложи?



Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#11

Да, тази опция съм я направил. Антивирусната е Nod32 (мисля че Виваком навремето раздаваха безплатни ключове). Иначе при браузването няма проблеми, проблемите са при сваляне на торенти, инсталиран е μTorrent.
Цитирай
#12

uTorent последните версии прави проблеми и то катастрофални. Предлагам ти да го деинсталираш и да инсталираш версия 2.0 лично качена в моя облак >>  https://mega.nz/#!howzHBKQ!MSj5TPEd1Lc3N...o79-RU7V10
След това влизаш в Диспечер на устройствата и деинсталираш актуализацията на WiFi драйвъра и Lan картата, но само актуализациите (ако има) После си актуализарай всички драйвъри с програмката която ще ти пратя на лично Smile Ако проблема остане в което се съмнявам ще ти дам и антивирусната да смениш.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#13

Може също и да пробваш как ще е скоростта и без антивирусна инсталирана на компютъра .Ако Nod32 е стара версия се съмнявам ,че проблема може да е в нея .

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#14

Радо, пробвах програмата, наистина е качествена, намери драйвери, които аз търсих в нета, а ги нямаше... обаче проблема не се оправи.

Днес пробвахме да вържем лаптоп в мрежата и при него беше такава скоростта, но си викам все пак това е Wi-fi и затова го вързах директно към лаптопа, но проблема си остана. Лаптопа е с 7-ца. Та явно проблема идва от Вивакомците и му казах да им се обади, пък ще видим.
Цитирай
#15

Пробвайте с друг кабел струва до 2 лв в зависимост от дължината или вижте да не се е разместила розетката с кабелите на стената Smile


[Изображение: aa444eb7a5b074ab.jpg]

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#16

коя е тая програма, и аз я искам, да видя дали ще ми намерим някой драйвери?

Samsung Galaxy Z Fold 3 12/256

Samsung Galaxy Z Fold 4 12/512

Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 12/512





Цитирай
#17

Малко в тази връзка.Ако постоянно е пуснат торент клиент,независимо дали сваляте или качвате,с времето се натрупват хиляди конекций и рутера започва да "бави".Затова е хубаво на 2-3 седмици да се рестартира.Откача се от тока за минимум 7-8 минути,за да се изтрият временните лог-файлове.
Просто и глупаво изглежда,но торентите след това винаги тръгват на макс.
Цитирай
#18

Compare писах ти лично , harimari007 много си прав обаче при ново инсталиране на програмката и при проба с друг компютър... Smile

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)