Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с изключване на телефона
#1

Здравейте, имам следния проблем с този телефон - изключва се сам. Когато го оставя и не го ползвам той се изключва сам. Единственият начин да го включва отново е да извадя батерията и да я сложа пак. Четох, че има проблем с копчето за включване и изключване, но при мен май-не е точно такъв. Имате ли идея как мога да реша този досаден проблем?
Цитирай
Аксесоари
#2

Като за начало пробвай с един хард ресет,но преди това си свали важното инфо от памета на телефона,че ще се затрие всичко.Също така сподели правил ли си нещо по телефона-руутван ли е,със стоков ром ли е,какво си инсталирвал последно?

Nokia 3310 ---> Siemens S65 ---> NOKIA 8800 GOLD ---> The new ERA (Smartphones) ---> Nokia N95 8gb ---> Nokia 5800 ---> HTC WILDFIRE S ---> Samsung GALAXY S2 & S2+ ---> SAMSUNG GALAXY S3 ---> SAMSUNG GALAXY S5 GOLD ---> SAMSUNG GALAXY S7 GOLD --> SAMSUNG GALAXY S9 -->  SAMSUNG GALAXY S20 FEN EDITION/RED/ --> SAMSUNG GALAXY S22
Цитирай
#3

Телефонът не е рутван и си е с този софтуер, който е дошъл от магазина, който е и последната официална версия на софтуера на телефона.
Дадох му възстановяване на фабричните настройки, предполагам това имаш предвид под "хард ресет". На предишни модели, които съм имал така се решаваше проблемът, но тук не се реши. Специално спрях всички инсталации на програми, които си тръгнаха автоматично и цял ден го държах телефона само на програмите, които си идват с него, но се изключи два пъти.
Цитирай
#4

Да точно това имах предвид под хард ресет.Но щом и това не е помогнало да не би проблема наистина да е хардуерен,визирам бутона за включване и изключване.Майка ми ползва същия телефон от година и не е имала никакви проблеми до сега,май идеите ми се изчерпват до тук.

Nokia 3310 ---> Siemens S65 ---> NOKIA 8800 GOLD ---> The new ERA (Smartphones) ---> Nokia N95 8gb ---> Nokia 5800 ---> HTC WILDFIRE S ---> Samsung GALAXY S2 & S2+ ---> SAMSUNG GALAXY S3 ---> SAMSUNG GALAXY S5 GOLD ---> SAMSUNG GALAXY S7 GOLD --> SAMSUNG GALAXY S9 -->  SAMSUNG GALAXY S20 FEN EDITION/RED/ --> SAMSUNG GALAXY S22
Цитирай
#5

При продължително повтарящо се натискане на бутона за включване и изключване, всичко си е ок. Явно ще трябва да се носи на ремонт.
Цитирай
#6

Повече от година и половина ползвах такъв телефон и не е имал подобен проблем. Обаче при друг телефон на същия производител (ZTE Blade III) произволното рестартирне или изключване беще често явление. Реши се след "уплътнение" на гнездото на батерията. Отзад противоположно на контатта между пластините на телефона и батерията съм поставил тънка PVC лента, която притиска батерията към пластините. Рестартите и изключванията изчезнаха. Махна ли лентата и започват отново.
Пробвай за всеки случай. Възможво е и при този модел да има подобни проявления вследствие на недобро контактуване между пластините на телефона и контактите на батерията.

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2
Цитирай
#7

Звучи ми логично, това да е причината. Ще пробвам и този вариант и ще пиша дали има резултат.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)