Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Sony Z - няма опция за избор на мрежа
#1

Здравейте,

телефонът Sony xperia Z е закупен от Англия. Работеше безпроблемно с мрежи в UK и в БГ.  Май месец се развали и беше даден на сервиз, след което беше използван само с карта в UK.
Вече в България не разпознава сим картите, които поставям. Нямам опция за избор на мрежа нито автоматично, нито ръчно.
След много ровене и четене, реших да пробвам с кода *#7465625# , да не би случайно в сервиза да са го заключили / нелогично предположение, но все пак... резултатът е : " mobile network not available".
Въпросът ми е: сега накъде? Какъв може да е проблемът и сервиза единствената опция ли е?

Мисля, че трябва да вметна следната подробност: май месец телефонът спря да работи, занесохме го при познат в глобул и на следващия ден беше готов. Според нас целият телефон е подменен, само външната част е сложена старата. Затова едно от предположенията ми е дали не е заключен. Но не ми иска ПИН или нещо да индикира, че разпознава някаква мрежа въобще.
Цитирай
Аксесоари
#2

В сервизното меню виж дали имаш Service Settings > Network Mode. Пробвай там да смениш режимите.

В кое меню ти изписва "mobile network not available"? В SIM lock ли?
Цитирай
#3

Не мога да избирам мрежи, липсва опцията.
"mobile network not available" ми излиза като набера долупосочените числа на Call log.
Всъщност сега ми светна, че телефона въобще не ми иска пин на картата и не дава менюто за sim lock.
Днес ми изписа, че няма сложена сим карта, обаче като я извадя от телефона венага изписва, че е извадена. Противоречи си нещо.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)