Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Android 5.0 - въпроси и отговори
#76

Има ли някакъв вариант да си изкарам пряк път на достъпа до приложенията с интензивно използване на енергия?
Цитирай
Аксесоари
#77

Хора, нали се сещате когато пуснете някой филм или игра например, как "Лентата с навигации" се прибира навътре и екрана става цял. Има ли начин/настройка с която да можем да си прибираме самата Лента в обикновен режим на работа... ?!?
Цитирай
#78

@johnterry7 - да, има вариант. Но, ако не бъркам, това е възможно само на 6.0

Huawei Mate 8 NXT-L29
Цитирай
#79

Не само Wink
Аз съм с 5.0 и го правя тоя номер. В общата тема е обяснено как, но съм от телефона и не мога да пусна линк
Цитирай
#80

Ооо, добра новина! Ще чакам с нетърпени 6-та.
Цитирай
#81

как реално се спира вибрацията, когато ме търсят??? спрял съм я от меню-настройки-звук-sim 1 карта-вибрира при звънене-off , и въпреки това вибрацията пак е активна.прерових цялото меню на телефона ,но не намерих друга опция за спиране на вибрация. дайте съвет.
Цитирай
#82

Здравейте, от няколко дена съм с П8 ,впечатленията са ми позитивни от машинката,но имам един проблем,който е досаден по-скоро не чак толкова фатален,когато заключа екрана приложението вайбър не е активно вече,някой ако има идея...
Цитирай
#83

(2016-02-06, 23:16:34)johnterry7 написа:  А бе мога ли да подкарам Viber на два телефона?

Не. Може на телефон, таблет и компютър, но на два телефона не може. В момента, в който активираш на новия телефон, старият се деактивира.

HUAWEI P8 GRA-UL10 Carbon Black

DSFA & DUAL 3G/4G
Цитирай
#84

В менюто настройки [Изображение: arrow.png] съхранение ,има раздел Разни - тия Разни какво включват?

Някой ако знае ще съм много благодарен [Изображение: smile.png]
Някой има ли представа дали имаме тези сензори? Smile


Прикачени файлове Миниатюри
   

HUAWEI P8 GRA-L09 -> HUAWEI P10 PLUS VKY-L09
Цитирай
#85

Здравейте колеги! Няколко дни се питам и търся едно меню, без успех а помня, че съм го виждал в телефона. Е менюто се появи автоматично в края на месеца след, като почти изразходих мобилния трафик на висока скорост, който в случая е 4гб, казва се "Използване на данни". Проблема, е че когато искам да извикам ръчно конкретното меню, нито през търсачката в настройки нито в настройките, като цяло не намирам път до това меню. Става въпрос за опцията, която лимитира мобилния трафик над поставените ограничители. Първо предупреждава веднъж на зададени МБ и втори път спира мобилния нет, ако се мине втората граница.  Ако някой има решение , нека сподели.
Благодаря!
Ето снимка:
[Изображение: rk2bmo.png]

P8/GRA-L09/B200,  SamsungА70, GW2
Цитирай
#86

отиваш в меню- настройки -управление на трафик данни , от там задаваш колко трафик в mb имаш на месец , и колко да ти е потрблението на ден, седмица и т.н.т, вкл. нотификация ,че си пред изчерпване на зададените Mb
Цитирай
#87

@jorodukinski, погледни в самия Viber>Настройки>Общи>Wi-Fi правила за заспиване, както и в Мениджъра на телефона>Батерия>Защитени приложения и направи Viber защитено приложение!

HUAWEI P8 GRA-UL10 - DSFA 
HUAWEI P10 VTR-L29 - Dual stand-by
Цитирай
#88

(2016-02-09, 19:22:05)georgyan написа:  @jorodukinski, погледни в самия Viber>Настройки>Общи>Wi-Fi правила за заспиване, както и в Мениджъра на телефона>Батерия>Защитени приложения и направи Viber защитено приложение!

много ви благодаря,нещата се получиха,като го направих защитено приложение,телефона е страхотен много ми харесваSmile
Цитирай
#89

(2016-02-09, 18:26:45)doktora написа:  отиваш  в меню- настройки -управление на трафик данни , от  там задаваш колко трафик в mb  имаш на месец , и колко да ти е потрблението на ден, седмица и т.н.т, вкл. нотификация ,че си пред изчерпване на зададените Mb

Благодаря за отговора!

Ето при мен, какво се получава:
Настройки > управление на трафик данни / стигам до тук, където има 4 възможни избора, но нито един не е нужния.
1. Класация на използв. трафик
излизат 2 таба и под всеки иконите на приложения с инфо под всяка иконка относно, кое колко е точило трафик. При клик върху икона праща в "информация за приложения" с възможност за чистене на кеша унинстал и подобни.
2. мрежови приложения
играе роля на защитна стена
3. Използване на 4g
доста безполезно меню - вътре излизат икони с ситни букви с трафика, както на 1. и при клик нищо не се случва.
4. Мобилна точка за достъп
Касае предупреждение при връзка с Wifi мрежа, за мен безполезно.

Опция за задаване на трафик липсва, с фирм B200.
Тези точки върху синьото поле, на изразходвани мб се цъка върху тях и показва само изразходвани мб на конкретната точка върху нея.
И до тук задъдена улица. Няма го това меню/ опция.  Bu  Big Grin

Снимка:

[Изображение: 1zg4606.png]
[Изображение: Book.gif]
[Изображение: Book.gif]

P8/GRA-L09/B200,  SamsungА70, GW2
Цитирай
#90

@brzoo  имаме ги тези датчици. G сензор,жироскоп и акселерометър принципно трябва да е комбиниран един датчик.Компаса е отделен сензор,сензора за околна светлина ти регулира осветеноста на дисплея,а безконтактния датчик ти гаси дисплея когато доближиш телефона до ухото си при разговор.Последните два датчика са вляво от горния говорител.

Samsung Galaxy Wave GT S8500 ---- Samsung Galaxy S2+ ------- Huawei P8 Standart ---------Huawei P20Pro
Цитирай
#91

Някой има ли наблюдение върху опцията "обединяване на честоти" има ли смисъл да е включена?
Настройки > Безжични мрежи > Още > Мобилна Мрежа > Обединяване на честоти
Защото автоматично е 2g,3g,4g и се питам, какво повече от това, може да обединява...

P8/GRA-L09/B200,  SamsungА70, GW2
Цитирай
#92

@Faboone, преди "класация на използв. на трафик" трябва да има "Настройки на пакета", липсва ти също и бутон "Калибриране" в синята диаграма. Нещо явно се е омотало при актуализацията. Пробвай да изчистиш кеша на приложението от Настройки>Приложения>Мениджър на телефона. Ако и това не помогне, можеш да направиш връщане на фабричните настройки.

Ей това "Обединяване на честоти" (или "Агрегиране на носещи честоти" в китайските версии), е онази екстра на телефона, когато сте на път и губите обхвата на клетката. При другите телефони разговорът започва да пращи, да заглъхва и зачезва. При активиране на функцията, телефонът сканира за клетка с по-добър обхват, като RDS-а на радиото, и прехвърля разговора през втората си антена към по-добрия обхват. В повечето случаи разговорът е чист и не прекъсва. Но имайте предвид, че това е за сметка на малко по-високо потребление на батерията, но не и драматична консумация.

HUAWEI P8 GRA-UL10 - DSFA 
HUAWEI P10 VTR-L29 - Dual stand-by
Цитирай
#93

Ако не позлваш 4g го направи на автоматично "3g/2g".

Huawei P30 Pro - Aurora
Цитирай
#94

(2016-02-09, 22:03:01)fox_vt написа:  @brzoo  имаме ги тези датчици. G сензор,жироскоп и акселерометър принципно трябва да е комбиниран един датчик.Компаса е отделен сензор,сензора за околна светлина ти регулира осветеноста на дисплея,а безконтактния датчик ти гаси дисплея когато доближиш телефона до ухото си при разговор.Последните два датчика са вляво от горния говорител.

ok ,компаса от къде мога да го изкарам ?

HUAWEI P8 GRA-L09 -> HUAWEI P10 PLUS VKY-L09
Цитирай
#95

@georgyan Благодаря за информацията, явно съм за връщане на фабрични, защото триенето на кеша в мениджъра на телефона не помогна. Тъй като не е болка за умиране и въпросното меню излиза при достигане на зададените стойности, ще изчакам актуализацията до 6 и ако не се е поправило след това ще върна. Сега разбрах, какво точно прави въпросната функция за обединяване на честоти, наистина полезна екстра по време на път.

P8/GRA-L09/B200,  SamsungА70, GW2
Цитирай
#96

(2016-02-09, 22:53:36)georgyan написа:  @Faboone, преди "класация на използв. на трафик" трябва да има "Настройки на пакета", липсва ти също и бутон "Калибриране" в синята диаграма. Нещо явно се е омотало при актуализацията. Пробвай да изчистиш кеша на приложението от Настройки>Приложения>Мениджър на телефона. Ако и това не помогне, можеш да направиш връщане на фабричните настройки.

Ей това "Обединяване на честоти" (или "Агрегиране на носещи честоти" в китайските версии), е онази екстра на телефона, когато сте на път и губите обхвата на клетката. При другите телефони разговорът започва да пращи, да заглъхва и зачезва. При активиране на функцията, телефонът сканира за клетка с по-добър обхват, като RDS-а на радиото, и прехвърля разговора през втората си антена към по-добрия обхват. В повечето случаи разговорът е чист и не прекъсва. Но имайте предвид, че това е за сметка на малко по-високо потребление на батерията, но не и драматична консумация.

Не бъркайте обединяването (агрегирането) на честотите с Link+ (Signal+) която отговаря точно за подобряването на приема от мобилните клетки. Агрегирането на честотите е функция която се поддържа от някои мобилни мрежи и в случая се отнася само за мобилните данни през 4G LTE честотния диапазон а не за разговорите.
Цитирай
#97

@xelibry, прав си, грешката е моя!

HUAWEI P8 GRA-UL10 - DSFA 
HUAWEI P10 VTR-L29 - Dual stand-by
Цитирай
#98

А бе я кажете как се правеха папки на началния екран?! Big Grin
Цитирай
#99

Слагаш две приложения едно върху друго и папката се получава. След това можеш да я преименуваш като задържиш върху името й.
Цитирай

Офф толкова елементарно, а го забравих. Благодаря ти и се извинявам за глупавия въпрос.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)