Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с мобилния интернет 3G/H
#1

Здрвавейте , от няколко дена имам проблем със мобилния интернет на телефона си (Мтел). Постоянно преминава от 3G на H и обратно като когато е на 3G буквално интернета спира. При браузване не се забелязва толкова но когата пусна телевизия например в момента в който премине на 3G и забива. Проблема първо го забелязах играейки Hearthstone тъй като там най-осезаемо се вижда - всяка промяна на 3G ми спира интернета и ме дисконектва от играта. Пробвах всякакви настройки на APN но няма промяна. В форума намерих подобна тема за м7 но нямаше конкретен отговор, затова реших да попитам отново. Преди половин година имах проблеми с мобилната мрежа като цяло - постоянно губеше обхват , губеше си мрежата и съответно мобилния интернет. В сервиза ми подмениха дънна платка , батерия и т.н и се оправи , но телефона вече не е в гаранция така че се надявам да не се повтаря същата история.
Цитирай
Аксесоари
#2

Пробвай с карта на друг оператор.

 
Цитирай
#3

Не е от картата за съжаление. Почна да прави проблеми отново с мрежата. Когато интернета премине в 3G това означава реално, че нямам обхват и при опит да набера някой или на мен да ми се обадят показва че е изключен телефона.
Цитирай
#4

Да, при МТЕЛ е така. При Виваком също го има този проблем, защото съм проверил.
При мен като се смени от H+ на H, нямаш интернет. Адски е дразнещо, не еот настройки на телефона, а от самия оператор.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#5

Здравейте,
При мен проблемът вероятно е същия. Смених 3 телефона. Първо си мислех, че е от марката и си купих втори телефон по-нов от същата марка, след това си купих LG G4 Dual и на него се получава абсолютно същото. Браузвам и по едно време гледам горе на обхвата, че свети само чертичката нагоре /която е за заявки към интернет/, но не връща обратно нищо /не свети тази надолу/. Стои така известно време и ми изписва офлайн. Трябва да чакам 2-3 минути, за да се оправи само или като изключа данните и ги включа веднага си идва интернета. Много е дразнещо особено като направиш hotspot към компютър. През 5-10 минути ми спира нета. Трябва или да ресетна данните на телефона или да чакам да се оправи само. Има ли някакво решение? Супер съм изнервен! На този LG G4 не сменя H / H+, винаги си стои H, но проблемът с това да няма интернет го прави също.
Цитирай
#6

За съжаление, за момента няма никакво решение на проблема.И при мен е така, и няма да се оправи, докато ментел не направят нещо по въпроса.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#7

При мен няма проблем. Даже наблюдавам подобрение в 3G покритието на ментела.
Има понякога едно зависване, само когато сменя клетката. Забелязал съм го при пътуване както в града, така и извън него.


Most people respect the badge. Everyone respects the gun.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)