Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Nexus 5 не стартира
#1

Здравейте имам следния проблем с нексус-а! Телефона е на еди колега и зарежда само до логото! Мога да вляза в буутлодера, пробвах да инсталирам на чисто с Nexus Root Toolkit-a, но пак същия проблем ! Някакви идей ?
Като вляза в рекавъри ми изписва грешка и немога да изчистя кеша...
E:failed to mount/cache(invalid argument)
E:can't mount /cache/recovery/log
E:can't open /cache/recovery/log

iPhone 12 Pro

Цитирай
Аксесоари
#2

Покажи съдържанието на NRT - Live log а,за да видим какво се случва.

DELL STREAK 5,ROM....GELERMO's ROM,ANDROID 4.0.4 ->
 ROOT NEXUS 5 32gb->Android 6.0.1->VENENO ROM,gelermo'sMOD
Цитирай
#3

Nexus Root Toolkit v2.0.5

Masterlists:
- LatestToolkitFiles.ini 3066
- AndroidDeviceListFull.ini 3066
- AndroidDeviceListFlash.ini 3066

HAMMERHEAD-HAMMERHEAD: Android 6.0.0 - Build: MRA58K

Live log initiated [2015-10-07]:

това е сега... незнам дали има някъде хронология?

iPhone 12 Pro

Цитирай
#4

Андроид 6....може би нещо с инсталацията или ъпдейта се е омазало.Освен да флашнеш пак заводския,като сложиш отметка на софт-брик,друго не ми идва на ум.За всеки случай,преди да почнеш,провери и състоянието на драйварите, като оставиш телефона в режим на Буутлоудер докато ги инсталира и разпознае.

DELL STREAK 5,ROM....GELERMO's ROM,ANDROID 4.0.4 ->
 ROOT NEXUS 5 32gb->Android 6.0.1->VENENO ROM,gelermo'sMOD
Цитирай
#5

Това го пробвах... хм

Когато искам да изчистя кеша през оригиналното рековери ми изписва това на снимката


Прикачени файлове Миниатюри
   

iPhone 12 Pro

Цитирай
#6

В XDA пишат, че като пуснат да се изчисти кеша на телефона му отнемат 10-15 минути, но после стартира нормално. На снимката виждам че накрая ти изписва cache wipe complete. Или се бъркам. Ето ти линк от xda дано да ти помогне:
http://forum.xda-developers.com/google-n...e-t2564509

neXus 5 running M (rooted)
Цитирай
#7

Изчаквам го 20 минути, но пак не стартира... Пробвах какво ли не, но пак не стартира!

iPhone 12 Pro

Цитирай
#8

Изтегли 6.0 имиджа, разархивирай го, после разархивирай и втория архив, който съдържа имиджите за system, userdata, cache etc.. и след това ръчно флашни в следният ред:
-radio
-bootloader
-boot
-recovery
-cache
-userdata
-system

Мисля че това е всичко, като след флаш на всеки партишън пишеш "fastboot reboot-bootloader"

Не би трябвало да имаш проблеми.
Аз винаги използвам този метод вместо flash-all.bat и не съм имал никакви проблеми до момента, даже нексуса на един колега възкръсна след тоя метод също Smile успех

GOOGLE NEXUS 5 16GB Black - Android 6.0 Marshmallow MRA58K | Stock
Цитирай
#9

Сега разбрах от колегата на когото е телефончето, че е внесено от Америка...!

iPhone 12 Pro

Цитирай
#10

Това не би трябеало да има значение Wink
Цитирай
#11

Знам, но няма решение на проблема...!

iPhone 12 Pro

Цитирай
#12

Ако си от Пловдив или някъде около Пловдив, аз мога да се опитам да го оправя. Досега доста телефони съм съживявал.

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet 512GB
Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 512GB
Samsung Galaxy S21 Ultra Phantom Brown 512GB
Samsung Galaxy Note 10+ Aura White 256GB

Цитирай
#13

Пробва ли, да го съживиш, със NRT => Flash Stock + Unroot и като сложиш тикчето на Soft-Bricked/Bootloop ?
Цитирай
#14

Колега първо това пробвах...!
 От София съм колега.

iPhone 12 Pro

Цитирай
#15

@jordan00,можеш ли дадеш малко по-подробна предистория,как точно се е стигнало до тази ситуация?
Какво е флашфлано за последно и как точно.Опиши ако можеш стъпките които правиш,защото ако това което @ natureknight ти препоръча да направиш го изпълняваш правилно и пак не се получава,то тогава идеите ми се изчерпват.Поне според мен ако и това не помага то незнам какво би могло....

DELL STREAK 5,ROM....GELERMO's ROM,ANDROID 4.0.4 ->
 ROOT NEXUS 5 32gb->Android 6.0.1->VENENO ROM,gelermo'sMOD
Цитирай
#16

За да получиш bootloop със стоков фирмуеър, значи нещо ти не си направил като хората (според мене), дали не си объркал и да си свалил софт за друго устройство а не за hammerhead?

GOOGLE NEXUS 5 16GB Black - Android 6.0 Marshmallow MRA58K | Stock
Цитирай
#17

НЕ за hammerhead е !

iPhone 12 Pro

Цитирай
#18

Ще споделиш ли повече информация какво е правено и как или не?
Просто ситуацията ме заинтригува и имам чувството че нещо ми убягва.....
Но ако не ти се занимава вече,свържи се с @Be6i4 щом си от София,той ще го оправи

DELL STREAK 5,ROM....GELERMO's ROM,ANDROID 4.0.4 ->
 ROOT NEXUS 5 32gb->Android 6.0.1->VENENO ROM,gelermo'sMOD
Цитирай
#19

В XDA пише, че като влезнеш в рекавъри му даваш "clear cache" и го оставяш да си трие. Пише че така триело поне 10 минути. И после телефона си стартира спокойно. 
Ето линк:
http://forum.xda-developers.com/google-n...st48360203
и тази:
http://forum.xda-developers.com/google-n...e-t2564509

neXus 5 running M (rooted)
Цитирай
#20

Значи първо пробвах по метода в хда да чистенето на кеша... Не стана!
После пробвах с NRT => Flash Stock + Unroot със сложен тик на Soft-Bricked/Bootloop... Пак не стана
Това му е правено, а колегата на когото е телефончето каза, че изведнъш е спрял да работи. Тръгнал да го включва и забил до логото!

Ето това ми изписва


Прикачени файлове Миниатюри
   

iPhone 12 Pro

Цитирай
#21

На какъв уиндоус правиш всичко? Преди малко един колега имаше почти същия проблем, той беше на XP. Телефона му тръгна след преинсталация, но на Windows 7.

neXus 5 running M (rooted)
Цитирай
#22

Със Windows 7 работя!

iPhone 12 Pro

Цитирай
#23

Това което виждам, е че пищи за права... Устройството е заключено, не знам дали е възможен такъв флаш. Не трябва ли да се отключи първо и тогава да се флашва?

Nexus 6
Цитирай
#24

Добре, а как да го отключа евентуално ?

iPhone 12 Pro

Цитирай
#25

Пускаш телефона в fastboot mode -> отваряш конзола на компютъра в папканата на SDK/platform-tools и почваш:
1. fastboot devices -> трябва да ти върне серийния номер на телефона, ако не го върне, то имаш проблем с драйвъри
2. fastboot oem unlock -> ще ти отключи бл., но ще изтрие всичко от телефона
3. fastboot reboot

http://forum.xda-developers.com/google-n...r-t2507905 - от тук взех информацията.

Nexus 6
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)