Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[ROM 4.2.2][Blade Q] Xperia Z4
#1
Lightbulb 

Здравейте! 
След доста усилено търсене на налични ромове за нашите телефони, открих този. 
Лек, красив(по моите стандарти) и бърз ром, приличащ и с някои функции като на Xperia Z4.

Рома беше оригинално портнат за Q Maxi(1 към 1 като хардуер, освен дисплея), но си запали без проблеми на Q, не мисля, че ще има проблеми и на Q Mini.
Инсталира се през ClockworkMod или TWRP recovery, има написано как се инсталира на тези устройства.

За съжаление имаше проблеми, които трябваше да отстраня, а именно:
- mount-ваше само външната памет(външна sd карта или /storage/sdcard1), а вътрешната (/dev/block/mmcblk0p7 или /storage/sdcard0) оставаше немонтирана
- проблем с proximity сензора, при обаждане и един път изгаснал екран имаше забавяне от 20 секунди докато светне отново


Понеже Blade Q също има компас съм добавил и приложение, с което може да се ползва.

Плюсове през стоковия:
- Wi-Fi тръгва по-бързо
- По-лек е, няма bloatware
- Заема по-малко място върху паметта, повече място за приложения
- По-бързо инсталира приложения от маркета (резултат от горните)
- Много лек и добре изглеждащ launcher
- GPS-fix ~ 35-40 sec. (на стоковия съм чакал над 2 минути)
- Stock root, може да се спре разбира се


Минуси:
- В режим USB Mass Storage при копиране на нещо върху някоя от паметите - външна или вътрешна сд карта, след това изчезва от File Explorer, тоест не я remount-ва, но не съм си играл да го оправям, в режим MTP си работи

Не нося никаква отговорност за брикнати телефони, непризнати гаранции, удар на телефона вследствие на нетръгване на рома и т.н.

Портнат от vaserbanix, променен от мен.
Цитирай
Аксесоари
#2

Download: https://drive.google.com/open?id=0B9wMsz...VV6cmJkUEk
Цитирай
#3

Благодаря. Тествам веднага. Бях влязал да дръпна пак Lewa OS понеже съм с Galaxy s5 рома, но всичко забозя страшно и не мога да сърфирам нормално в нета дори.  Надявам се тук всичко да е наред.
Цитирай
#4

Ако има нещо, пиши тук, ще се пробвам да го оправя. Най-много да съм забравил някой пач, който съм направил.
Цитирай
#5

качвам го на телефона и преди да дам рестарт ми изписва NO OS ... качете един recovery.img тук.

Xiaomi Redmi Note 5 PRO 4/64GB
Цитирай
#6

Хм, би трябвало след като отвори инсталационния zip да почне да показва съобщения какво прави. Показва ли ти ги?
Ето едно рековъри, правено с MTKDroidTools, CWM-Based : https://drive.google.com/file/d/0B9wMsz4...zRQWE9hTlU
Можеш да пробваш да го флашнеш през SPFlash Tool.
Цитирай
#7

Два пъти пробвах и двата пъти телефона отива на boot loop с логото на предния ром, който беше Galaxy s5. Като сложа Muiu няма проблем. От Muiu, като се пробвам да го сложа пак същото. Трих кешове и тн, както си трябва, но няма оправия.
Цитирай
#8

Recovery версията сменете Smile

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#9

Така, това, което съм забравил е, че аз флашнах и друг uboot.
Ето тук съм качил един uboot, флашвате през CWM на свой риск и пробвате дали ще тръгне.
Download: https://drive.google.com/file/d/0B9wMsz4...npKbE9hbE0
Цитирай
#10

(2015-10-24, 10:43:40)androidcho_1 написа:  Така, това, което съм забравил е, че аз флашнах и друг uboot.
Ето тук съм качил един uboot, флашвате през CWM на свой риск и пробвате дали ще тръгне.
Download: https://drive.google.com/file/d/0B9wMsz4...npKbE9hbE0

Какво е uboot ?
Цитирай
#11

Това е буутлоадъра на телефона. Той събира информация за хардуера и я предава на Линукс ядрото(Linux Kernel), като същевременно предава и контрола над хардуера към Линукс ядрото. Най-общо казано е това, без него телефона няма да работи, а също може да има несъответствия между версията на буутлоадъра и Kernel-а.
Цитирай
#12

Разбрах,благодаря. Ще изчакам някой да го пробва, че много настройки имам да правя всеки път.
Цитирай
#13

Някакво развитие има ли или никой не се интересува от конкретния ром ?
Цитирай
#14

И с тоя uboot няма ефект. Същата работа е.
Цитирай
#15

Ами когато ми остане време ще погледна защо не тръгва рома. Истината е, че аз го флашвах парче по парче, защото се налагаше дебъгване и след това го зип-нах и качих тук, та вероятно съм забравил нещо.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)