Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Дефекти в Xperia Z5
#1

При наличие на фабрични дефекти или такива, появили се след нормалната употреба на телефона, моля споделяйте своите коментари.
Цитирай
Аксесоари
#2

Някой да каже загрявали повече от нормалното?На доста места и ревюта четох че си загрява стабилно.

Samsung Galasy S23 Ultra
Цитирай
#3

При нормална употреба -интернет,разговори,снимане на 4К около 5мин. не загрява по-вече от Z2.

Xperia arc& Xperia T,Xperia Z,Xperia Z2, Xperia Z4 Tablet.Xperia Z5, Xperia X Performance ,Xperia XZ1.
Цитирай
#4

И тук "доброжелателите" на място ще кажат: Защото процесора се дроселира Smile
Цитирай
#5

(2015-10-19, 15:25:05)gotin написа:  При нормална употреба -интернет,разговори,снимане на 4К около 5мин. не загрява по-вече от Z2.
Понеже го сравняваш със Z2, как е силата на звука спямо Z2?

SONY XPERIA Z2+Z3,Huawei P9+P10Plus+Mate30Pro
Цитирай
#6

Малко по-слаб,но не е болка за умиране. Говоря за звъненето .Свикнах и не ми прави впечетление. Доволен съм от телефона!

Xperia arc& Xperia T,Xperia Z,Xperia Z2, Xperia Z4 Tablet.Xperia Z5, Xperia X Performance ,Xperia XZ1.
Цитирай
#7

Това ми е първият gsm на SONY, след като пенсионирах АrcS-ката. Прави ми впечатление, че при при нормална работа(преглед на снимки, видео и работа с камерата), телефонът леко загрява, но не горещо. Не съм го товарил с игри или 4к запис. Веднъж ми крашна приложението за снимки(album), веднъж маркет-а и веднъж мисля контактите. За гейминг съм си взел друго устройство, на друга марка.
ПС: Z5 Compact, черен, от Т-С, на промоция.
Цитирай
#8

Това е най НЕгреещото СОНИ от Z1 насам. Но нека отчетем факта, че един тотално затворен(водоустойчив) телефон , се охлажда доста по - трудно от стандартните. Няма  от къде да излезе топлината. Няма букси, процепи,решетки...Всичко е уплътнено на 100%.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#9

Чак пък 100%?водоустойчив?
Цитирай
#10

Sony казват, че телефона НЕ е водоустойчив, но в действителност не е така. Водоустойчив си е, но ако решите да си го потапяте, си го правете на своя глава. Big Grin

iPhone XR 128GB Black
iPhone XS Max 64GB Black
Samsung Galaxy S9+ 64GB DS Midnight Black
Цитирай
#11

Има тема за обсъждане на водоустойчивостта на този модел. Нека тук се публикуват други мнения около фабрични дефекти или допълнително появили се такива върху устройството.

Samsung Galaxy S23 Ultra Green
Galaxy Buds Pro
Galaxy Watch 6 Classic 47mm-Silver
TicWatch Pro 3
Цитирай
#12

IPхх сертификат означава че Е водоустойчив на ниво определено от числото на мястото на втория х.
Писано е по темата хиляда пъти. Който се съмнява да почете малко.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#13

Няколко седмици ползвах Z5 и iPhone +, но вчера реших да ги махна и си взех Z5 dual sim. Сега не мога да пусна мобилния интернет нито от Мтел, нито Теленор. Всичко друго работи. Не мисля, че бъркам в настройките. То няма и какво да объркаш. Да има някои някаква идея?
[Изображение: 6cea5d446553005.jpg] [Изображение: 843bd5446553006.jpg]

Е6683
Цитирай
#14

Верни ли са ти настройките на точките за достъп?

Samsung GALAXY S24+ [Marble Grey]
Цитирай
#15

Колега откъде си взе 5 дуъл? Гледам в Бг никой не я продава още.....

За проблема с нета.. Имаш меню "свали интернет настройки" използвай го телефона сам ще ги намери..
Цитирай
#16

@MGanev,аз имах същия проблем със Z3.При мен от карта с 2 линии на теленор(2 в 1) се оказа,че в системата им 2-та номера все още са били свързани с картата към стария ми телефон и затова нямах нет на новия.Звъннах на оператор и оправиха нещата.Препоръчвам ти да направиш същото ,въпреки че твоят проблем е различен.В офисите им хората не са технически лица и могат да ти помогнат с доста общи неща Wink
Цитирай
#17

Забелязах нещо , което не знам дали да го определя като дефект. Активирал съм опциятя за звук при докосване на екрана и в определени моменти при докосване се получава двойно цъкане. Все едно в рамките на секунда си натиснал екрана два пъти. Появява се при различни приложения , не винаги , на различни места на екрана , обикновенно при избор на контексното меню на приложение, но не винаги. По принцип не е никакъв проблем и не бях му обърнал особенно внимание. Но вчера си инсталтрах някаква игра за проба и в едно от нивата трябва да се маркира даден  елемент и да се премести на друго място. При всяко натискане се появяваше това двойно цъкане и елемента се маркира и залепва на същото място. Е оправих се с докосване задържане  влачене и поставяне.
 Пак повтарям че не ми е проблем за сега ,  просто споделям какво съм забелязял.
 Иначе телефона е чудесен , изключително бърз. Е на снимките май има замазване в горния ляв ъгъл, но това е за друга тема.
Цитирай
#18

Може да е много чувствителен екрана и поради тази причина.

Разсъждавам само.
Цитирай
#19

Да не е активирана опцията за работа с ръкавици.
Цитирай
#20
Tongue 

Не е активирана тази опция. Даже си мислех че е от силното ми биополе Angel Tongue ,но със стилус (писалка) пробвах и е пак така.
Както и да е , просто се чудех дали е само при мен.
Цитирай
#21

Здравейте. Днес на един колега цветовете на дисплея му станаха много бледи и нереални. Гледах настройките и не видях нещо нередно. Работата май отива на сервиз, но преди това освен да се върнат фабричните настройки незнам какво може да се направи. Телефона е xperia z5 compact. Някой ако има предложение моля да сподели.
П.С Оправихме го от настройки/достъпност беше вкючено инвертиране на цветовете.
Цитирай
#22

Здравейте.Някой да има проблем с бутона за отключване?След по-малко от месец употреба започна да се натиска трудно.
Цитирай
#23

Аз в Мтел миналата седмица загледах Z5. Бутона за отключване беше хлътнал в долния край под корпуса на телефона, въпреки това се цъкаше без проблем, но все пак е притеснително.
Цитирай
#24

При мен не е хлътнал,но се изисква усилие за да се натисне.Под определен ъгъл няма проблем.И аз мисля,че е притеснително.
Цитирай
#25

Здравейте, имам много странен проблем. При нормални разговори, всички отсреща се оплакват, че ме чуват лошо. Тихо и сякаш в тунел. Не е от микрофона, тъй като на Viber,Skype, Whats Up и други се чува кристално чисто и ясно. Звънях на оператора и ми препоръчаха смяна на картата. Смених я и имаше известно подобрение, но отново се чува сякаш в тунел. Пробвах картата на стария телефон Z3 и се чува супер. Дали някой е имал подобен проблем и дали е дефект в апарата? Мисля да ходя до магазина и да тествам друг апарат. Само да не ми кажат , че това е нормалния звук на говорене, че ще падна направо.

Sony Xperia Z5>>Sony Xperia Z3 >> Sony Xperia Z >> Sony Ericsson Arc S >> Sony Ericsson Vivaz Pro >> Sony Ericsson G900 >> Sony Ericsson T650 >> Sony Ericsson K510 >> Sony Ericsson T630 >> Ericsson A1018s >> Ericsson GA 628
iGO Primo v.2.0.1 (Explay Surfer) 9.6.7.281004 1920x1080 Xperia Z и Igo 2.4 1280x720 M4AQUA Z3 COMPACT Ext.SDCARD
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)