Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

3G на LG G pro f240
#1

Здравейте.Моят пореден проблем с който се сблъсквам е 3G-то на въпросния телефон.Оказа се,че този телефон поддържа само две честоти докато другите поддържат 4.Операторите излъчват на честота която този телефон не поддържа и аз не мога да използвам нета който имам.Става въпрос за мтел.Въпросът ми е може ли нещо да се направи?Някоя програма или нещо друго или да чакам оператора да почне да излъчва 3 джи и на моята честота.При Виваком 3 джи
-то работи,но само на определени места където излъчват на честота която телефона поддържа(проверено).Благодаря предварително.
Цитирай
Аксесоари
#2

Според информацията, която намерих за модела, със сигурност поддържа 2100 Мхз на 3G. От това следва, че не трябва да имаш никакъв проблем с 3G на ментел.
Опитай това :
Набери 3845#*240# после избери WCDMA service menu-GSM/WCDMA band и кликни на WCDMA 2100 и 900.
Опитай и от настройките да дадеш WCDMA ONLY.

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#3

Влизам в сервизното меню,но WCDMA в менюто няма.Какво друго означение мога да търся или къде в настройките да вляза?
Цитирай
#4

Така не става ли ?




Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#5

Намерих го,но като дам WCDMA ONLY телефона се изключва и после не може да се върже към мрежа затова го оставих на GSM\WCDMA auto,но пак не се получи.Някакви идеи Bu ?
Цитирай
#6

Телефонът ти има проблем. Не е от поддръжката на честотите. Ако не си правил ресет, направи!
Ако не се оправи, флаш на стоков ром на чисто.

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#7

О.К. ще го преинсталирам и ще пиша какво е станало.

Направих чист флаш на стоков ром и отново нищо не става.Оставих го на auto,малко по добре е,но не е това което очаквах.Явно този модел е с такива възможности,защото изпробвах и втори телефон и той се държи по същия начин.Ако все пак някой открие нещо или знае ще му бъда благодарен да го сподели .Поздрави.
Цитирай
#8

Накрая го прехвърлих на  Global+LTE и май,че стана още по добре,ще разбера следващите няколко дни.
Цитирай
#9

По принцип, телефонът има добър обхват.
Да не е откачена някоя антена...
Чакам отзиви.

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#10

Знаещ ли,че ме подсети.Аз лично му сменях тъча и може и нещо да не съм закачил както трябва.Ще проверя,но ще бъде към края на седмицата,че инструментите не са в мен.Като го проверя задължително ще пиша.
Цитирай
#11

Всичко е наред,просто телефона е с орязани възможностти.Прочетох и гледах клип в който след инсталация на лолипоп го руутват и премахват вички корейски приложения и му връщат всичко относно мобилната връзка и много други неща.Ако упея да направя нещо,разбира се ще пиша.

За съжаление нищо няма да мога да направя.Към клипа който гледах има прикачен линк към архивиран файл който изтеглих,но се оказа,че този който го е направил е сложил парола.При разархивирането на файла ти иска парола и аз поне неможах нищо да направяИзпратих меил на въпросния човек с молба да ми изпрати паролата,но вече 2 дена няма отговор.Ако мога,ще кача линк към въпросния клип и ако може някой да направи нещо повече,ще бъде много добре.Ако някой успее да се справи и да качи всичко тук,всички които имат корейската версия на LG G Pro ще бъдат много доволни.И този който успее лично от мен ще бъде почерпен с 3 литра домашна,като разходите по доставката са за моя сметка.Успех.https://www.youtube.com/watch?v=Tz6zkQ_gnwg(How to update LG GPro F240L to Lollipop 5.0.1 with ROOTED)
Цитирай
#12

Я виж тук http://forum.xda-developers.com/showthre...?t=2867324

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#13

Целта на заниятието са не толкова корейските приложения,колкото приемането на 3джи.На клипа се вижда как след промяната в сервизното меню network mode и gsm/wcdma band колко много честоти за приемане се отварят,а при мен за премане на мобилен интернет са само две.Както казах в началото на темата телефона има проблем с приемането на 3джи на ментел при единия телефон,а при другия на виваком е малко по добре,но и при него има същия проблем,но тои на определени места лови 3джи и това за сега ме удовлетворява.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)