Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с обхвата
#1

От 2 седмици съм собственик на Nexus 5 и от няколко дни имам проблен с пропуснати повиквания. Телефона показва че има обхват но някой като ми звънне му казва че телефона е изключен. При следващ опит ( след по-малко от 30 секунди) без да се местя телефона си звъни без проблем. Днес пък като го извадих от джоба видях че не е регистриран в мрежа (в лентата за нотификация пишеше няма покритие - мтел) и скалата за обхват беше празна, в центъра на София. Включих данните и нещата се оправиха. С Андроид М съм. Телефона е нов не е падал и не е мокрен.
Цитирай
Аксесоари
#2

С друга сим карта пробвал ли си дали го има проблема пак? Сегашната ти карта пробвал ли си я в друг телефон? Идея си нямам Nexus с какви карти работи, но ако си ходил да ти я режат е възможно да е станало нещо.

iPhone XR 128GB Black
iPhone XS Max 64GB Black
Samsung Galaxy S9+ 64GB DS Midnight Black
Цитирай
#3

По-вероятно е да е от сим картата, не от телефона...

LG Nexus 5
Цитирай
#4

Картата не е рязана, ходих да си я сменя още за предишния ми телефон.
Цитирай
#5

Може самия ти чип да си е отишъл, случва се.

iPhone XR 128GB Black
iPhone XS Max 64GB Black
Samsung Galaxy S9+ 64GB DS Midnight Black
Цитирай
#6

Моя нексус имаше твоите симптоми...след сменена дънна платка се оправи,сега въпроса ми е имаш ли гаранция?
Цитирай
#7

Има си гаранция. Купен е преди 2 седмици нов.
Цитирай
#8

Еми отивай им го връчвай,ако не ти се връща все още върни едни заводски настройки и ако е пак така,само ремонт ще го оправи ако не е от сим картата де.
Цитирай
#9

Ако е от дънната платка няма ли да е постоянен проблема а не от време на втеме
Цитирай
#10

С 6.0 ли си? Аз съм с нексус 6 и андроид 6.0 и с него почнаха проблемите. Първите 1-2 седмици ми се случваше редовно. Сега нещата се нормализираха и работи нормално. Ако пак се появи ще пробвам хард ресет.

Nexus 6
Цитирай
#11

Аз имам същите проблеми. От време на време ми изчезва обхвата, но реших че е от мрежата. На М-Тел съм също.

neXus 5 running M (rooted)
Цитирай
#12

Да чукам на дърво вчера и днес нямаше проблеми. Единственото което направих е да извадя сим картата и да я " зачистя " с ръка и да я върна в телефона. За сега има положителен ефект.
Цитирай
#13

Пробвай да отидеш да си изкараш нова сим карта. Би трябвало да е безплатно, аз съм го правил 2 пъти
Цитирай
#14

Аз съм в Плевен и имам същите проблеми с мрежата на Мтел. С нексус 5 и андроид 6.0, жена ми е с галакси с4 и андроид 5 и има и тя проблеми с обхвата, така че за мен проблема е в мрежата на Мтел - най-вероятно е претоварена на моменти.

Xiaomi MI5 Xiaomi Redmi Note 3 Nexus 5 Samsung Galaxy IV VE LG G2mini Samsung Galaxy S III mini Privileg SM29 Dropad A8X



Цитирай
#15

Здравейте, и аз имам такъв проблем и реших да пиша. Обнових си телефона до Андроид 6.0 изкара една седмица и луда работа. Постонно ми изписваше, ''Само спешни обаждания'' или ''Няма сим карта''. Телефона ми е Нексус 5 закупен от Техномаркет преди година и половина. Занесох го да видим какво ще измислят. Въпросът ми е някой давал ли е там гаранционен телефон и колко време отнема цялата работа, благодаря ви предварително.
Цитирай
#16

След актуализацията ресет правен ли е?

 
Цитирай
#17

(2015-11-11, 20:39:36)NoMaD написа:  След актуализацията ресет правен ли е?

Ресет + фабрични настройки на няколко пъти , но без резултат. Явно проблема не е в софтуера.
Цитирай
#18

@jorobmw, нали си го закарал вече в technomarket, ще видим дали ще пипнат нещо по телефона и дали ще го оправят.. Не вярвам да ти държат телефона дълго време, скоро ще ти звъннат.

iPhone XR 128GB Black
iPhone XS Max 64GB Black
Samsung Galaxy S9+ 64GB DS Midnight Black
Цитирай
#19

(2015-11-12, 07:31:05)Dakata87 написа:  @jorobmw, нали си го закарал вече в technomarket, ще видим дали ще пипнат нещо по телефона и дали ще го оправят.. Не вярвам да ти държат телефона дълго време, скоро ще ти звъннат.

Да така е, просто исках да питам дали някой се е спрчквал с подобен проблем Smile
Цитирай
#20

И моя Nexus 5 има същия проблем, от време на време губи мрежа - ''само спешни повиквания", като това почна след ъпдейта до 6-цата. Някой има ли идея проблема софтуерен ли е, или телефона е за сервиз?
Цитирай
#21

От няколко дена и на мен почна да ми го прави това с губенето на обхват и показването, че нямам сим карта. Смених си сим картата и проблема се оправи за 1-2 дена и пак се появи. Преди малко му сложих последния стоков ром и проблема остана. Някакви идеи как да го оправя без сервиз?

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet 512GB
Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 512GB
Samsung Galaxy S21 Ultra Phantom Brown 512GB
Samsung Galaxy Note 10+ Aura White 256GB

Цитирай
#22

Проблемът се оправи след слагането на стоков ром.

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet 512GB
Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 512GB
Samsung Galaxy S21 Ultra Phantom Brown 512GB
Samsung Galaxy Note 10+ Aura White 256GB

Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)