Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Лош звук при говорене.
#1

Здравейте, един приятел има следния проблем с неговия Nexus 5. В понеделник ще ми го даде, за да се опитам да го оправя с ваша помощ. Smile
Значи, проблема е, че при говорене нито аз разбирам нещо, нито той. Само на високоговорител можем да се разберем от 3-то повтаряне. Телефона е на 3-4 месеца, но му отказали гаранцията заради "следи от изпускане" и "странни сини петна по гърба". (не е изпускан, а това е леко издрано, а петната са от носене в дънки, а телефона е бял и ...)
Опитах flash на стоков ром, както и на custom rom, но не се оправи. Микрофона си работи прекрасно при запис. (кристален звук)

Много ще съм ви благодарен за отговорите, ще разполагам с Nexujs-а за неограничено време. :Smile (той си харесва повече S3 Neo-то, а nexus-а виси в кутията, но му е зор да се оправи)
Цитирай
Аксесоари
#2

Според мен проблемът е с телефона, и по-специално с някои устройства. Не случайно има две различни версии на nexus 5, като при единия дупките на микрофона са по големи. При мен се "решава" проблема като поднеса микрофона на 1-2см до устата, когато от отсрещната страна ми кажат, че едвам ме чуват. Проблемът е, че когато горният микрофон хване гласът го взима за шум и го изрязва. Допирам телефона плътно до бузата, а микрофона максимално до устата, и винаги ми казват "да сега е по-добре".....

LG Nexus 5
Цитирай
#3

Проблема е, че не само човека от среща не чува добре. Самият човек с Nexus-а не чува добре другия. (взаимно се чуват кофти) Според мен е от "колонката". (тази, която е от страната на дисплея) Те така и така анулираха гаранцията, ще пробвам да я сменя. А какви са тези 2 версий ? Въпросният телефон е закупен от telenor.
Цитирай
#4

(2015-11-14, 20:09:54)embata85 написа:  Според мен проблемът е с телефона, и по-специално с някои устройства. Не случайно има две различни версии на nexus 5, като при единия дупките на микрофона са по големи. При мен се "решава" проблема като поднеса микрофона на 1-2см до устата, когато от отсрещната страна ми кажат, че едвам ме чуват. Проблемът е, че когато горният микрофон хване гласът го взима за шум и го изрязва. Допирам телефона плътно до бузата, а микрофона максимално до устата, и винаги ми казват "да сега е по-добре".....

В голяма грешка си, ако си мислиш че има разлика между този с големите и този с малките дупки на микрофона. Еднакви са. 

А за автора на темата - възможно е да е от лентовия кабел, който свързва микрофона и говорителя с дънната платка. Поне при мен беше така. Пробвай когато говориш с някой да натиснеш задния капак и питай дали се чува по-добре. Ако с натискането на задния капак се оправя, значи проблема е в лентовия кабел

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet 512GB
Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 512GB
Samsung Galaxy S21 Ultra Phantom Brown 512GB
Samsung Galaxy Note 10+ Aura White 256GB

Цитирай
#5

Казах му да пробва, не става.
OFFTOPIC: Ти имаш ли проблем с мацане на задния капак, понеже виждам, че си с бял ?
Цитирай
#6

@alchniq_123 Да доста е мръсен, но може да се изчисти.

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet 512GB
Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 512GB
Samsung Galaxy S21 Ultra Phantom Brown 512GB
Samsung Galaxy Note 10+ Aura White 256GB

Цитирай
#7

(2015-11-15, 17:02:30)niki1999kir написа:  @alchniq_123 Да доста е мръсен, но може да се изчисти.

Не е това проблема. Проблема е, че го е носил няколко часа в дънки и вече не е бял, а син. После ги носи в някакви къси панталони и е станал кафяв.
Цитирай
#8

@alchniq_123, и моя беше станал син от едни дънки и с малко спирт и мокри кърпички го изчистих. Твоят приятел пробвал ли е да му върне фабричните настройки? Ако не, да пробва - възможно е да се оправи.

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet 512GB
Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 512GB
Samsung Galaxy S21 Ultra Phantom Brown 512GB
Samsung Galaxy Note 10+ Aura White 256GB

Цитирай
#9

Така, проблема се оказа от не добре затворен капак. Предполагам не е давал добър контакт с антената. Smile (аз го отворих и затвори, веднага се оправи) От изпусканията явно лекичко се е отворил, което е изиграло лоша шега.
Цитирай
#10

И на мен ми се появи тоя проблем, но не се оправя така. На високогов. си работи ама така не. Тази тема уж помага, ама от 2 опита все още нищо Sad
http://forum.xda-developers.com/google-n...e-t3043151

Galaxy Nexus | LG Nexus 5 | Pixel XL 32GB | Pixel 2 XL 128GB
Цитирай
#11

(2015-11-16, 14:07:57)alchniq_123 написа:  ................ От изпусканията явно лекичко се е отворил, което е изиграло лоша шега.

В първият си пост казваш, че не изпускан, не разбрах как се е отворил капака.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)