Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми-хардуер, софтуер!
#1

[Изображение: android_field_service_software_image.png]   

Нека тук се обсъждат, възникнали проблеми с телефона!!!

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
Аксесоари
#2

Забелзвам странно поведение на новата функция Doze.Активирам оптимизиране на батерията за всички приложения В следващия момент като вляза пак и е дезактивирано.И така всеки път!?

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#3

А как си я активирал тази опция?

Ако не падaш, значи не си се мъчил достатъчно усърдно!!!
Цитирай
#4

Доколкото разбрах от тази статия: http://smartnews.bg/%D0%BA%D0%B0%D0%BA-%...rshmallow/
тя е включена постоянно, единствено може да се изключи(да се махне оптимизацията) за някои приложения. Въпреки, че съм я изключил за Soccerstand, по някога не ми изкарва нотификации, което е доста дразнещо.

Galaxy S3 mini
Galaxy Note 10.1"
Nexus 5x

Ако желаете, хвърлете едно око на моя блог: https://ivoarsovblog.wordpress.com/
Цитирай
#5

(2015-12-10, 10:07:25)rijiq написа:  А как си я активирал тази опция?

В меню Батерия , горе в дясно трите точки, оптимизиране > всички приложения.
И после като вляза пак , дори веднага, пише без оптимизиране и така всеки път.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#6

Това е листът с оптимизираните програми. Като влезеш в самото меню, по подразбиране се показват тези които не са оптимизирани, а като избереш all apps ти показва всички програми оптимизирани или не Wink
Функцията си е включена постоянно Wink

Можеш да пробваш с някое приложение, като натиснеш върху него и има опция за режима и от там ако избереш да не го оптимизира, ще ти излезе после в началният екран, при не оптимизираните  Storstark

Ако не падaш, значи не си се мъчил достатъчно усърдно!!!
Цитирай
#7

Еее благодаря ти!Бях почнал да се притеснявам че нещо не е наред.Ама аз нещо не съм очарован от живота на батерията.Мислех че с Дозе ще има подобрение, пък то се оказва че си е бачкало.Аз така или иначе рядко ползвам телефона, но тия дни ще го нося като основен и да видя как ще се представи.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#8

И на мен ми се искаше да издържа малко повече батерията, ама за тия пари, размери на телефона и хардуер няма как.

Samsung Galaxy S22 Ultra 256GB Phantom Black - Current
Samsung Galaxy S21 256GB Phantom Silver
Samsung Galaxy S20 128GB Phantom Gray
Samsung Galaxy S10 128GB Prism Black
Цитирай
#9

Хендсфри от Самсунг не пасва добре в дупката на Нексуса и се вади сравнително лесно, което е доста дразнещо като се опитваш да слушаш музика в движение...

Galaxy S3 mini
Galaxy Note 10.1"
Nexus 5x

Ако желаете, хвърлете едно око на моя блог: https://ivoarsovblog.wordpress.com/
Цитирай
#10

Вземи си нормални слушалки Wink

Ако не падaш, значи не си се мъчил достатъчно усърдно!!!
Цитирай
#11

3.5mm жак и на двете устройства, на Самсунга си пасва идеално, даже "щраква" и няма случайно вадене, а на Нексуса - при леко подръпване на кабеляка - Спотифай ми паузира музиката и трябва да го вадя и да го намествам ( Big Grin как прозвуча само ). Сега го пробвах и със слушалки - същия х**!

P.S. С Bluetooth слушалки по - бързо ли ще пада батерията?

Galaxy S3 mini
Galaxy Note 10.1"
Nexus 5x

Ако желаете, хвърлете едно око на моя блог: https://ivoarsovblog.wordpress.com/
Цитирай
#12

Странно, при мен имаше проблеми с "вкарването" на жака в началото, оказа се, че не съм го вкарал до край.
Много е стегната буксата.

Другото е, че има 2 модификации на 3.5мм стандарт. Скоро си взех едни слушалки Asus Strix 2.0 и дойдоха с преходик за 3.5мм .. като ги погледнеш никаква разлика .. с преходника се получава едно странно звучене и някак не влиза както трябва, а без него е супер.

Пробвай все пак да натиснеш малко по-силно жака ... ако ти се рискува Smile .. при мен изглеждаше, че е вкаран ама не беше.

Успех Storstark

Ако не падaш, значи не си се мъчил достатъчно усърдно!!!
Цитирай
#13

Щракна гадината! Smile Благодарско, имаш една виртуална мастика от мене Smile

Galaxy S3 mini
Galaxy Note 10.1"
Nexus 5x

Ако желаете, хвърлете едно око на моя блог: https://ivoarsovblog.wordpress.com/
Цитирай
#14

мммм Мастикааа Crazy

Наздраве!!!

Ако не падaш, значи не си се мъчил достатъчно усърдно!!!
Цитирай
#15

А някой има ли странно намаляване на яркостта. Настроил съм си я със слайдера и както си го цъкам, без да се променя светлината около мен екрана се димва и след няколко секунди си възвръща предишното ниво на яркост.

Samsung Galaxy S22 Ultra 256GB Phantom Black - Current
Samsung Galaxy S21 256GB Phantom Silver
Samsung Galaxy S20 128GB Phantom Gray
Samsung Galaxy S10 128GB Prism Black
Цитирай
#16

Имам малък проблем (идвам от Nexus 5).Забелязвам, че екрана ми осезаемо жълтее. Четох доста из интернет, и в момента съм в дилема - да го връщам ли в теленор, или да свикна с цвета? Мненията са разнопосочни - такава била матрицата (или к'вото там се нарича) и той бил в топлите амплитуди и за това хората го водели "жълтеещ", или пък "дефектна партида, сменяй за нов"... :Smile Помня, че навремето като взех Nexus 5 за мен от Handy и един за гаджето от Mtel, нейния осезаемо жълтееше пред моя, но тя реши, че не й дреме и още си кара с него, та... не знам. Съвет?

Samsung Galaxy Watch 46"  •  Samsung Galaxy S10+  •  My Job: Web/UI & Graphic Design
Цитирай
#17

Това с екрана при мен е много странно. Получава ми се вечер/нощ и сутрин ... през деня си е бял.
Мисля, че има връзка с осветеността и частта на денонощието. Нали има адаптивно осветление .. монитора в офиса ми има такава опция и като я пусна се държи точно по този начин.

Но може и да се бъркам ..

Ако не падaш, значи не си се мъчил достатъчно усърдно!!!
Цитирай
#18

(2016-01-03, 00:37:31)Imaginary написа:  Имам малък проблем (идвам от Nexus 5).Забелязвам, че екрана ми осезаемо жълтее. Четох доста из интернет, и в момента съм в дилема - да го връщам ли в теленор, или да свикна с цвета? Мненията са разнопосочни - такава била матрицата (или к'вото там се нарича) и той бил в топлите амплитуди и за това хората го водели "жълтеещ", или пък "дефектна партида, сменяй за нов"... :Smile Помня, че навремето като взех Nexus 5 за мен от Handy и един за гаджето от Mtel, нейния осезаемо жълтееше пред моя, но тя реши, че не й дреме и още си кара с него, та... не знам. Съвет?

Има вероятност да ти го сменят. В световен мащаб ЛГ са сменили доста бройки с проблеми от този тип.Но не ходи в Теленор.Там ще го държат около месец, ще го ресетнат и ще ти го върнат.Те нямат интерес да се занимават, те са готини само докато ти го продадат. Виж кой е офиц. сервиз на ЛГ за БГ (пише го в гаранц. карта) и отивай там.

Телефоните са преходни, особено в моите ръце !
Цитирай
#19

Здравейте, от няколко дни съм с 5x като идвам от G2. Натъкнах се на проблем с Bluetooth handsfree-то, което е инсталирано в колата ми. Точния му модел е Nokia CK-1W. С G2-ката не съм имал никакви проблеми при pairinga. Сега 5х намира устройството, опитва се да се вържа и след въвеждане на кода, който е 0000, казва че паролата не е вярна. С тази парола G2 успява да се върже. Пробвах с друг 5x, както и още един телефон (май беше моторола) същия ефект. И трите телефона, които не могат да се вържат с handsfree-то са с андроид 6. G2-ката първо беше с 4.4.2, после се ъпдейтна до 5, но проблеми не е имало с нея. Някакви идеи как може да се реши проблема? Прилича ми на някакъв backward compatibility проблем. Трябва да се знае че това handsfree е доста старичко, май са произвеждани 2004-та година.

Samsung Galaxy S Plus
LG G2

Nexus 5x
Цитирай
#20

Аз имам подобен проблем с камерата ми Xiaomi Yi и връзката с телефона през wifi. Проблема .. поне според мен ... е от версията на андроида!! Самото устройство не може да се свърже с драйверитена телефона с 6-ца.
Поне камерата ми има firmware и очаквам скоро ъпдейт, който да поддържа андроид 6+.

Като гледам самото handsfree е доста старичко .. 2004г. модел. Гледам версията на bluetooth-a e v1.0 .. не знам каква е съвместимостта с v4.2 на нашите телефони. Все пак има устройства за за които дават, че не поддържат по-стара версия от v2.0. Мисля, че решението при теб е да си вземеш нещо по-ново Wink


.. така мисля аз. Може да греша!! Не съм експерт Smile

Успех Storstark

Ако не падaш, значи не си се мъчил достатъчно усърдно!!!
Цитирай
#21

Здравейте !
От една година ползвам СОНИ Sony Z3 compact. От известно време седмица може би започна да ми се включва WiFi без да съм говключвал аз. Сканира си винаги за мрежи. Деинсталирах повечето програми които бях наскоро инсталирал и пак нищо. Рестартирах телефона няколко пъти и пак се включва и сканира. Моля Ви за помощ . Влизам в настройките на WiFi  и не мога да се справя  с проблема !
Цитирай
#22

Не знам защо си писал в този раздел  Visslar , НО проблема може би е от Viber. Преди време и аз имах същите драми Smile

Влез в настройките на Viber и там в настройките за свръзка (мисля, че беше .. нямам програмата в момента, понеже миналият месец ми направи 5Gb трафик без да го използвам ии .... ) и там отиваш в .. нещо от рода на "работа на wifi" (не помня точно как беше) има 2 опции .. за постоянно сканиране и да следва "политиката" за wifi на телефона т.е като го изключиш да не се пуска само, защото viber го иска Wink  и така Smile 

Другото е в настройките на самият wifi. Там имаш дали да търси постоянно мрежи или само когато ти го искаш. 

Провери тези две настройки как са ти Wink

Успех Smile

Ако не падaш, значи не си се мъчил достатъчно усърдно!!!
Цитирай
#23

(2016-03-30, 15:43:54)rijiq написа:  Не знам защо си писал в този раздел  Visslar , НО проблема може би е от Viber. Преди време и аз имах същите драми Smile

Влез в настройките на Viber и там в настройките за свръзка (мисля, че беше .. нямам програмата в момента, понеже миналият месец ми направи 5Gb трафик без да го използвам ии .... ) и там отиваш в .. нещо от рода на "работа на wifi" (не помня точно как беше) има 2 опции .. за постоянно сканиране и да следва "политиката" за wifi на телефона т.е като го изключиш да не се пуска само, защото viber го иска Wink  и така Smile 

Другото е в настройките на самият wifi. Там имаш дали да търси постоянно мрежи или само когато ти го искаш. 

Провери тези две настройки как са ти Wink

Успех Smile

БЛАГОДАРЯ !!! ЩЕ ПРОБВАМ !
Цитирай
#24

Привет,

От миналата седмица съм с 5х. Натъквам се на следното - като хвана телефона в една ръка и то чукна леко в другата си ръка усещам една остатъчна вибрация. Все едно вътре има нещо не толкова добре закрепено... На някой друг дали му е направило впечатление нещо такова?

Благодаря и поздрави
А

5x32
Цитирай
#25

(2016-05-30, 16:53:22)alek75 написа:  Привет,

От миналата седмица съм с 5х. Натъквам се на следното - като хвана телефона в една ръка и то чукна леко в другата си ръка усещам една остатъчна вибрация. Все едно вътре има нещо не толкова добре закрепено... На някой друг дали му е направило впечатление нещо такова?

Благодаря 
Усеща се. Първоначално като го оставях на маса или на твърдо някъде ми правеше впечатление, че издава странен звук. Най-много се усеща като почукнеш по дисплея от горната страна, точно където е камерата.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)