Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Мнения за Nexus 5x
#26

#Evgenis, много е важно за какво ще ползваш телефона. Ако го ползваш повече за тежки игри, не се колебай и взимай note 4. Аз игри не играя и взех nexus-a, само заради поддръжката, което е за неопределен период в бъдещето. Note 4 едва ли ще получава кой знае колко време новостите. Доколкото знам от датата на производството, имаш 30 месеца поддръжка, т.е. на note 4 и LG G4, сам сметни до кога ще им е поддръжката. Note 3 няма да има marshmallow, което е дразнещо, поне за мен Smile.
Ако няма да играеш кой знае какви тежки игри, взимай Nexus-a и не се чуди. Батерията продължава да ме изненадва. Вече карам 6 ден и съм на малко под 30%, т.е. ще изкарам и днес - viber, messenger -включени през целия ден, мобилните са ми някъде към 2 часа на ден средно. Купувай, няма да съжаляваш.
Успех и да се похвалиш.
Лека.
Цитирай
Аксесоари
#27

Здравейте,
Fingerprint Sensor-a при докосване само с пръст веднага ли отваря екрана или преди това трябва да се натисне Power бутона?
И някой ползвал ли е телефона в 4G мрежата на Telenor и как се държи?
Цитирай
#28

Веднага го отключва Wink
.. с 4G нямам опит ..

Ако не падaш, значи не си се мъчил достатъчно усърдно!!!
Цитирай
#29

4G лети, там където има читава мрежа. Спокойно могат да се гледат клипове от Тубата, Spotify не лагва.

Galaxy S3 mini
Galaxy Note 10.1"
Nexus 5x

Ако желаете, хвърлете едно око на моя блог: https://ivoarsovblog.wordpress.com/
Цитирай
#30

То клипове могат да се гледат с адекватно качесто и на 3Г. Четеца много ми харесва как работи, много е бърз и удобен. Само някой път като е на зарядно и по-трудно разпознава пръста.

Samsung Galaxy S22 Ultra 256GB Phantom Black - Current
Samsung Galaxy S21 256GB Phantom Silver
Samsung Galaxy S20 128GB Phantom Gray
Samsung Galaxy S10 128GB Prism Black
Цитирай
#31

А поддържа ли Nexus 5x USB OTG?

Вече видях, че поддържа USB OTG, ето ревю на USB флашка, където пише, че работи: http://www.amazon.com/review/R2PU7W6YPWP...6&store=pc.
А някой ползвал ли го е с USB Type C, да слуша музика от него или да гледа видео и дали така пада по-бързо батерията?
Цитирай
#32

(2016-03-07, 16:29:30)sawmv написа:  Батерията продължава да ме изненадва. Вече карам 6 ден и съм на малко под 30%, т.е. ще изкарам и днес

Можеш ли да ми пратиш стъпките на ритуала, заклинанието и тайните съставки за тая магия? Smile 

Сега сериозно и по темата: Nexus 5X като цяло си е приличен ъпгрейд над Nexus 5. С тая уговорка, че старата петица беше флагман, когато излезна, а 5х не беше. В този смисъл който ял баницата - ял. Вече няма флагман за 500 лв. Освен ония подозрителните. 

Нещата, които са по-добри от тези на стария Нексус 5:
  • Дисплеят е леко пораснал, както и самия телефон, на височина. Забележимо, но не прекалено, така че е добре.
  • Дисплеят като контраст, яркост и цветове - малко по-добър. Обаче няма да си късам ухото от възторг, като Ван Гог.
  • Камерата е голям ъпгрейд спрямо старата - беше пълен отврат Wink
  • Процесорът и видеото са приличен ъпгрейд. Движат супер гладко, докато не прекалиш с "е*аси яката най-нова игра" от маркета, или оттатък маркета.
  • Батерията е малко по-голяма. Четристин милиамперчаса, за буквоядите. В проценти е около 15. Не е като да не се усеща.
  • Времето за зареждане на батерията до 80-90% е още малко скъсено, което също е приличен ъпгрейд . Това с уговорката да се ползва оригиналното или друго мощно зарядно и читав кабел, ама тва с кабелите и зарядните е една тъмна тема. Все пак, зареждането е малко по-бързо. И то не е като да не се усеща.
  • Има сензор за пръстови отпечатъци, агент Смит. Ако си мислиш, че има някаква сигурност в това, значи си за психиатрията и по-конкретно за отделението с параноиците. Но си е яко, кво? Smile
  • USB тип C. За него ще пиша и в секцията "нещата, които са по-зле", но тук казвам, че Type C е по-готино, защото жаковете нямат "горе" и "долу" и кабела няма "предна" и "задна" част. Както и да го боднеш - вляа и в зарядното и в телефона. (не натискай твърде много, просто за вс. случай, нали)
  • По-студен е. Не загрява толкова при засилена употреба и едновременно зареждане. Ако си цъкаш яко на тела, ще го оцениш.
На същото ниво остават:
  • Произведено от LG, т.е. все пак е някаква прилична марка и качество и се очаква да не се налага гаранционно обслужване за срока, през който ще отговаря на потребностите ти. След тоя срок, я камилата, я кемъл драйвъра. 
  • Отново няма дразнещо забавяне с андроида, като при ниския клас телефони. Движи "мазно", ако това ти е фетиша.
  • Няма и достатъчно батерия отново, макар че , слава богу, е по-адекватна от тази на петака.
  • Качеството на изработка и усещането, което създава в ръката - готина джаджа, без да е лъскава и блещукаща.
  • Корпусът е от пластмаса, но пак е от хубавата и гърбът е матов.
  • Теглото е с няколко грама нагоре, но това не се усеща, затова считам, че няма промяна. Ако някой усети разликата, значи мястото му е в института по метрология, или там която институция отговаря за мерките и теглилките.
  • Камерата се подава от корпуса. Но да не преиграваме. 
  • Дисплеят е със същата FullHD разделителна способност. (на кой по дяволите са му изтрябвали 4к резолюции на екран с такъв размер). DPI-то също е една идея по-слабо, но ако и това забележиш, значи си орел.
  • Пак липсва SD слот = ръсиш +70лв за 32ГБ версията. Не трябва да си министър на финансите, за да разбереш, че допълнителни 16ГБ памет срещу 70лв доплащане си е пладнешки грабеж. И защо, пак по дяволите, читав телефон като тоя ОТНОВО се предлага без слот за карта.
  • Пак нямаме USB 3. Човек очаква всички джаджи от 2015та да имат USB 3.
  • Двете по-горни тъпни се анулират една друга - за 32гб (от които 25 достъпни) ше преживееш и без USB 3.
  • Имаме си Cyanogenmod за модела. Witness me, brother! Това беше първото нещо, което проверих, преди да взема съдбовното решение да счупя касичката и да продам старата петица.
  • Всякаквите видове боклучки, които завършват на "-метър" или започват със "сензор за-"
  • Хваща локация също толкова бързо. (Форца Ingress, долу зеленитеее!). В тази връзка, всички радиоприемници (телефон, данни, wifi, gps) имат не просто окей, а отличен "обхват". С думи прости, ако един от 10 човека хващат мрежата, то това вероятно ще си ти. Ся, ако няма грам сигнал, естествено и ти няма да имаш :Smile
  • Корпусът не се отваря, батерията не се сменя (освен ако не си Про).
Положението е по-кофти с:
  • Мегатъпнята е че порта на телефона и този на зарядното са тип С. Принципно това би трябвало да е яко, но значи, че трябва да си носиш зарядното и кабела с тебе, щото все още никой няма такива, за да ти услужи "само за малко". В комплекта има едно преходниче, което също можеш да носиш в себе си, за да можеш да ползваш старите, или по-скоро масовите кабели, които към момента има във всяка къща, офис, фитнес, кафе и прочее. Все пак е някакво решение. Но едва ли ще се зарежда толкова бързо, освен ако не си на гости у некое Про Smile 
  • Махнали са безжичното зареждане. Което макар и по-бавно, все пак пестеше порта на телефона от постоянното ръгане и преждевременно износване. Не е болка за умиране де. И без тва вероятно ще спраскаш дисплея преди да износиш порта, или пък ще минеш на Нексус 6P.
  • Закарали са Volume бутоните от страната на Power бутона, над него. Правенето на скрийншот вече е упражнение за посветените в йога и тантрически секс, останалите дерзаят.
Засега толкова от мен, ако се присетя още нещо, ще дописвам.

Nexus 5, Nexus 5X, Mi A1, Mi A2 Lite, Poco F1, Mi 10T
Цитирай
#33

@jafaar, няма магия, просто зависи от степента на ползване. На мобилен интернет с ръчкане за един ден ми заминава без проблеми.
Това, което постигнах за тези 6 дена беше само на Wi-fi, и то без почти никакво ръчкане в нета, защото тогава такова ми беше потреблението. Сега го ползвам повечко и някъде към 3-4 дена ми държи.
8'00 пускам мрежата и 8'30 на Wi-fi в офиса
12-13 мобилен;
13-17 Wi-fi;
17'00-17'30 мобилен
17'30-21'30 Wi-fi вкъщи;
21'30-8'00 air plane mode;
На ден говоря средно по 30 минути, Facebook, Viber включени, но не пиша много. Не ръчкам много, защото в работата съм с лаптоп.
Това е. На същото потребление S5 ми изкарваше едва 2 дена гадината. След толкова много търсене, това е моят телефон Smile.
Цитирай
#34

(2016-06-06, 09:57:57)sawmv написа:  @jafaar, няма магия, просто зависи от степента на ползване. На мобилен интернет с ръчкане за един ден ми заминава без проблеми.
Това, което постигнах за тези 6 дена беше само на Wi-fi, и то без почти никакво ръчкане в нета, защото тогава такова ми беше потреблението.

Магьосник си, казвам ти Wink Но според мен си имал проблемна батерия на стария телефон. На подобна (не)употреба всеки телефон ще кара дни наред, особено след Doze режима в андроид 6. 

Doze е безполезен, ако си ползваш телефона яката работа, но при твоето ползване удължава  поне с ден времето между зарежданията.

Батерията на нексус 5X е нищо особено, просто вече е нормална като капацитет и с една идея по-бързо зареждаща се, при правилна подредба на планетите, кабелите и зарядните. 

Смея да твърдя, в момента се радваш на нормално функциониращ телефон, който в никакъв случай не е изборът на живота ти, но си е готина машинка.  Smile

Nexus 5, Nexus 5X, Mi A1, Mi A2 Lite, Poco F1, Mi 10T
Цитирай
#35

на мен ми държи на стендбай 2 дена с общо 4 часа екран за тези 2 дни. зареждам го през ден демек (по скоро нощ) Smile
Цитирай
#36

@jafaar, S5-ицата не беше с проблемна батерия. Без никакъв интернет ми е изкарвала и 5 дена. После обаче по 2 някъде. Андоридът на Самсунг е наблъскан с много приложения, които не мога да спра, а чистият андроид си е голямо удоволствие. Ползваш само това, което искаш.
Тези два дена го понатоварих, говорих по Viber повечко и умря Smile.
Цитирай
#37

Здравейте! Наводних си 5цата и мисля да мина на 5x, гледам в нета ама много различни цени намирам, има разлика в цветовете само. И да попитам на какво се дължи и всъщност дали 580лв е нормална цена за 16гб, защото срещам и за 800лв.

NeXus 5  ---> NeXus 5X | Pixel 5 Sorta Sage[Изображение: rh3XAulR_t.jpg]






Цитирай
#38

@Nikola.Kolew, разликата според мен е свързана с гаранцията. Ако нещо стане с апарата, може да те въртят, въртят и да не ти я уважат. Ще те изкарат теб виновен. Моят го купих от Виваком и засега нямам никакви проблеми, вече една година ще стане. Това е най-доброто за мен в момента, а и съвсем скоро ще сме първите с Аndroid Nougat. Да подразним всичките S6-ици де Smile. Успех и да се похвалиш после.
Цитирай
#39

@ sawmv "Моят го купих от Виваком и засега нямам никакви проблеми, вече една година ще стане. "??? Взел си го предпремиерно от Виваком, а??? 

Dumbom

Ако не падaш, значи не си се мъчил достатъчно усърдно!!!
Цитирай
#40

моя го купих от citytel. доста евтини вървят там спрямо на другите места. не съм опирал до сега до гаранция, но 2-3 продукта съм си купувал от тях и нямам проблеми със самите устройства Smile
Цитирай
#41

Нексус 5цата ми беше от емаг и мисля и сега при 5х да се доверя на емаг и да го взема от там. Да попитам тези които го имате от по дълго лаг, забиване и подобни появяват ли се? 5цата ми преди да умре вървеше повече от перфектно, а го имам от същия месец, който излезе на БГ пазара и бях адски доволен, с голяма мъка се разделихме, имайки предвид, че съм голям фен на нексусите.   Angel Big Grin Visslar

NeXus 5  ---> NeXus 5X | Pixel 5 Sorta Sage[Изображение: rh3XAulR_t.jpg]






Цитирай
#42

@rijiq, то "вече" е доста обширно понятие Smile.
Цитирай
#43

emag нямат физически адрес, което мен ме притеснява, но ти си знаеш
Цитирай
#44

(2016-07-18, 12:23:50)sawmv написа:  @rijiq, то "вече" е доста обширно понятие Smile.

Така си е Smile
 .. това беше шегичка  Big Grin

Ако не падaш, значи не си се мъчил достатъчно усърдно!!!
Цитирай
#45

(2016-07-18, 12:17:15)Nikola.Kolew написа:  Нексус 5цата ми беше от емаг и мисля и сега при 5х да се доверя на емаг и да го взема от там. Да попитам тези които го имате от по дълго лаг, забиване и подобни появяват ли се? 5цата ми преди да умре вървеше повече от перфектно, а го имам от същия месец, който излезе на БГ пазара и бях адски доволен, с голяма мъка се разделихме, имайки предвид, че съм голям фен на нексусите.   Angel Big Grin Visslar

И аз имах 5-ца, минах на 6 заради размера. Но съм си играл доста с 5х и ми харесва също. Мисля, че ще ти допадне. Ама 800 лева ми се виждат много. 500-600 е супер.

Galaxy ➡ Galaxy Nexus  ➡  HTC one ➡  LG Opposum ➡  Nexus 5  ➡ Xperia Z  ➡  MEIZU MX4  ➡  LG G3  ➡  Galaxy S6  ➡  Motorola Nexus 6 ➡ Nexus 5X ➡ S7 ➡ iPhone 7+ ➡ Oneplus 5 ➡ Mi A2 ➡ Mi 8 ➡ Mi 9
Цитирай
#46

(2016-07-18, 16:32:45)e34v8 написа:  И аз имах 5-ца, минах на 6 заради размера. Но съм си играл доста с 5х и ми харесва също. Мисля, че ще ти допадне. Ама 800 лева ми се виждат много. 500-600 е супер.

449 лв


http://gsm-bg.eu/LG-Nexus-5X-H791-16GB?f...name=nexus
Цитирай
#47

Един съвет... вече не вземайте телефони с под 32 GB памет Smile
(п.п. няма значение дали имат слот за карта, приложенията искат вградена памет)
Цитирай
#48

(2016-07-20, 15:35:26)theram написа:  449 лв


http://gsm-bg.eu/LG-Nexus-5X-H791-16GB?f...name=nexus
На Великден си взех 32 ГБ бял за 400 лв.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)