Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с 4G на Telenor
#1

От вчера Теленор пуснаха 4Г ,но моя телефон неще и неще да тръгне тва псуто 4Г.Всички настройки са направени,картата е проверена,рестартиран е поне 10 пъти и не иска и тва е.Ходих до тях сега и ми казаха,че всичко трябва да е ок,вероятно е от самия телефон,и можело самия апарат да няма икона за 4Г,но тва са глупости-проверих преди малко в нета,има икона и то два броя и 4G и LTE !!!!!

Някакъв съвет,къде да бръкна нещо да променя
Цитирай
Аксесоари
#2

Погледни дали модела е D821. 
Ако е D820 - той е само за Северна Америка и няма как да се подкара LTE при Теленор.
Цитирай
#3

[Изображение: 52667ac373129a27b89cc4ea37c12d97.jpg] Ето при мен как излиза с D821 съм.
Цитирай
#4

В самия телефон има ли как да го проверя,или само на кутията го пише.Телефона е купуван от Гугъл в САЩ,но мисля че трябва да не е само за там,защото си имаше Бг меню.
Цитирай
#5

С малки букви на гърба на телефона под логото на LG.
Цитирай
#6

Може да има лепенка и на нея и под нея го пише.
Цитирай
#7

И моя е от Google play store USA и е D820 - не поддържа  банд 3 на Теленор.
Цитирай
#8

D820 е,наистина ли няма никакъв шанс за 4Г от Теленор ???? Как мога реално да проверя в самия апарат каква мрежа ползва в момента,защото чета сега в чужди форуми,че на доста места по света N5 не показва икона за 4Г,дори и да е в обхват,седи си на H винаги.
Цитирай
#9

Виж тук: http://www.androidcentral.com/nexus-5-mo...etween-two
Цитирай
#10

4Г на Теленор е на банд 3 така ли ???? Значи няма шанс реално,баси тъпнята !!!! Не че е нещо уникално тва 4Г,но сега и новите им планове са с него,а не ми се иска да си сменям телефона заради това.
Цитирай
#11

Когато се купува апарат предназначен за пазар извън Европа винаги се проверяват тези неща.
Много е говорено за двете версии тук в форума. 
Тогава всеки взел US модела се оправдаваше - "за кво ми е това 4G, в България кой знае кога ще дойде.."

Nexus 5/ OnePlus 3T/ OnePlus 8T
Цитирай
#12

За да Ви работи 4G най-важното е картата Ви да е НОВА. Старите им сим карти не поддържат 4G. Обърнете се към ТЕЛЕНОР да я сменят. Това е, друго няма !

POCO F1
Цитирай
#13

Купих си апарата миналата година по това време,точно когато го нямаше никъде,този едвам го намерих от човек,и въобще не съм се замислял за тези неща.Картата ми е проверена,поддържа 4Г...........сега ми написаха отговор,че тяхната честота е 1800 MHz,което не знам на кой банд отговаря,но е вече е ясно че няма да позлвам 4Г ,докато не сменя апарата !!!! Благодаря на всички отзовали се,лек и успешен ден !!! Stolt Stolt Stolt Stolt
Цитирай
#14

Пичове в xda има тема за guide за отключване на LTE честотите от D821 на D820 и обратно. Мисля, че е в General Section, ако я намеря ще ви я пратя.

Edit:ето http://forum.xda-developers.com/google-n...0-t2928561

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet 512GB
Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 512GB
Samsung Galaxy S21 Ultra Phantom Brown 512GB
Samsung Galaxy Note 10+ Aura White 256GB

Цитирай
#15

ЛТЕ вс 3Г фром БургаЗ
[Изображение: db8f641586e9be8ac2b9d02baac473d6.jpg]

[Изображение: 22e5c92ff3bbe5841fe55f2478c0a0d5.jpg]

Вие Литекс сте и на....... 
Цитирай
#16

А има ли някаква информация, кога Мтел ще пуснат 4г. ?

Google Nexus 5 16Gb Android 5.0.1 Lolipop
Цитирай
#17

До средата на другата година:
http://nixanbal.com/4g-lte-mrezhata-na-m...-na-2016-g

Xiaomi 13T Pro
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)