Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

преинсталиране на операционната система след срив.
#1

Здравейте.Телефонът е HTC M8 от мтел.С оригинален софтуер.Преди време го изтървах и започна да ми създава проблеми.Накрая преди няколко дена стана така че не мога да виждам IMEI кода в менюто на телефона.Малоумниците от HTC България ме посъветваха да резетна телефона и от там на сетне ми излиза само някакво меню на английски,което доколкото разбирам е за инсталация и преинсталация на ОС.Ще ви бъда много благодарен ако ми помогнете да си върна телефона в предишното състояние ако е възможно или поне да ме посъветвате какво да правя!
Цитирай
Аксесоари
#2

Обясни подробно какво е това меню на английски и какво пише там.
Цитирай
#3

(2015-12-07, 10:46:18)bobytsekov написа:  Обясни подробно какво е това меню на английски и какво пише там.

Recovery sistem,reboot,reset и други термини които не помня точно.Това е по памет,защото в момента не ги виждам
Цитирай
#4

Това е bootloader-а. Избери Factory reset и телефонът ще се възстанови до стоковото си състояние.
Видео как става това:
Цитирай
#5

Това е bootloader-а на телефона.От там избери reset (или factory reset) и телефона ти, ще се върне до стоково състояние, както и евентуално ще ти реши проблема.


Много па си бърз Big Grin Big GrinBig Grin

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#6

(2015-12-07, 11:30:30)vlaf написа:  Много па си бърз Big Grin Big GrinBig Grin

Давам всичко от себе си Big Grin
Цитирай
#7

Като влезна в Power options изобщо нямам такава опция най-долу да махна отметката на Fast boot Big Grin

  • Samsung Galaxy S21 Plus SM-G996B  • 
Цитирай
#8

Нямаш, защото я махнаха. Телефонът от клипа е с по-стара софтуерна версия, в която тази опция все още я имаше.
Цитирай
#9

Тя е премахната официално, от HTC.

Оффффф, пак ли, повече няма да пиша днесBig Grin

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#10

Lol И аз не знам какво става Lol
Цитирай
#11

Здравейте. 
Имам проблем с телефона си. Не съм много в час с технологиите, но ще обясня по прост начин какво се случи. Имам HTC M8 ж СД картата бях прехвърлила снимките и някои приложения. Преди два дни както разговарях по телефона и след приключване на разговора телефона изгасна и в продължение на 10-20 мин седеше бял екран с логото на HTC опитах се хиляди пъти да го рестартирам или изключа и някак си успях. После като го включех изписваше "андроид систем неочаквано спря, да изпратя ли отчет" и дали ще натисна да или не нямаше разлика. Някъде по форумите прочетох да натисна бутона за намаляване на звука + пауър бутона и излезе някакво меню, което не помня, и после още веднъж натиснах нещо и телефона почна да се рестартира. После половин час ъпдейтва някакви приложения и накрая заработи. Почнах да настройвам нещата и ме попита да върне запазените настройки, които не помня как съм запаметила, върна някои, които доста одавна съм изтрила, върна ми старата тема и нз още какво. Наложи е да променя някои неща във облика, но както и да е сега работи. Проблема идва в това, че не ми отчита СД картата. Като я извадя и сложа пак отчита снимките за няколко секунди и после изчезват. Влизам в памет и сд памет и там за секунди седи СД и пак изчезва. Какво да направя? Моля за обяснения като за невеж в тези технологии Smile
Цитирай
#12

Като за начало опитай с друга карта памет.Ако не помогне, направи връщане на фабрични настройки на телефона.Ако пак няма промяна, е много вероятно да е хардуерен проблема.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#13

Може да се е прецакала картата.Случва се.Както каза колегата пробвай с друга или свали твоята и я форматирай на компютъра.Ако се форматира успешно ще работи картата.И ако тогава продължи проблема значи е от телефона.

iPhone 13pro max,Apple watch ultra 49mm.titan
Цитирай
#14

Върнах пак фабрични настройки и за сега се показват снимките. Само на моменти в лентата за известия примигва карта, която за няколко секунди изчезва. Искам да питам каква е разликата при връщане на фабричните настройки от меню настройки и при изключен телефон с бутона за звука и пауър бутона?
Цитирай
#15

Ми... според мен никаква. И в двата случая се изтрива едно и също. Този през bootloader е полезен, когато телефонът не може да стартира и когато естествено няма как ресета да се направи през Настройки.
Цитирай
#16

Днес преместих сд картата на друг телефон и там я прочете и всички снимки си излазоха. Само на моя като я сложа и ту зарежда снимките, ту изчезват и така 3-4 пъти и накрая изчезват. Значи е от телефона, не от картата. И това от както заби и го ресетнах от пауър бутона и волумето. Каква може да е причината?
Цитирай
#17

Според мен имате хардуерен проблем със слота на картата памет. Вероятно окислени или по някаква причина замърсени контактори.

Samsung A40/Blue 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)