Оценете темата:
  • 6 гласа - средно 4.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

(МТК) Redmi Note 3 - Как да флашнем Fastboot ROM със Sp Flash Tool
#51

И аз да се похваля
на Windows 10, флаштул 1516 успешно флашнах 7.0.22.0 за тест, понеже продавам телефона.
Идеята е да се види дали флашването на стейбъл заключва буутлоудъра
Flashnah с фалшиво кабелче, отметката на preLoader не съм я махал.
Всичко е 6


Важно. Флашването на Stable ROM заключва bootloader-a отново!
Цитирай
Аксесоари
#52

А защо флашвате с флаштуул като имате тврп
Цитирай
#53

Защото идеята беше дали ще се заключи. Аз не вярвах че ще стане.
Иначе сега пак ще си сложа TWRP и ще си върна бекъпа. Тестът беше за евентуален клиент
Цитирай
#54

Защо всеки път ми излиза шибания заек с китайска шапка на телефона като реша да го флашна?
Сегашната ми версия е 77.0.11.0.

XIAOMI REDMI NOTE 9 PRO 6/128
Цитирай
#55

Защото държи прекалено много vol-
Цитирай
#56

Еми не започва да ми зарежда линията отдолу.
За това го държа.

XIAOMI REDMI NOTE 9 PRO 6/128
Цитирай
#57

(2016-01-23, 07:20:13)roskata115 написа:  Еми не започва да ми зарежда линията отдолу.
За това го държа.

И при мен беше същото , смених PCто и стана.
Цитирай
#58

Значи тези пусти драйвъри...
Цитирай
#59

И аз го смених, НЕ СТАВА.

XIAOMI REDMI NOTE 9 PRO 6/128
Цитирай
#60

Да ,всичко е от драйверите. При мен се бяха омазали.Писал съм на колегата как да се оправи. А тук не съм писал понеже реших ,че този проблем е само мой след като никой не прояви интерес към въпроса ми.

Huawei Honor 6 (H60-L02) /Xiaomi Redmi Note 3
Цитирай
#61

докато се получи смених 2 PCta , преинсталирах драйверите и  2 версии на флаш тула .
Цитирай
#62

Пфу и аз си брикнах телефона  Cry

Някакви идеи? 

До тука всичко по инструкциите направих ама ефект няма  Blush

някой ще се навие ли да ми го флашне, че вече ми писна! Втори телефон бриквам за половин година  Undecided
Цитирай
#63

Oбясни повече за самия проблем. Какво опита да направиш. Батерията заредена ли беше. Има ли някакви индикации все пак че е жив телефона?
Цитирай
#64

Общо взето на  @Saviour проблема, не иска изобщо да захапе  дава 


[Изображение: VKlqJ4w.png?1]


успях да флашна с SP-Flash-Tool-v5.1532.00 ама сега пък не ще да се включи... уж Checksum-а беше наред. Но не ще и не ще 
Сега ще опитвам с Dev версията

Същата работа... батерията беше на около 85-85 %, знам че трябва да е само на Download, ама пробвам вече наред...
Цитирай
#65

Пробвай с по-ниска версия на рома , 7.0.19.0 или 7.0.16.0 , и Flashtool 5.15.15.
Flashtool го премести в основата на диск C. Може да пробваш и на друг USB.
Опитай да задържиш и трите бутона на телефона за около половин минута, това е рестарт, като сваляне на батерията. Аз моя с тези стъпки го съживих.
Цитирай
#66

Пробвай с флаштул 5.1515 и официален ром с всички отметки. Преди това ако си го флашнал с формат ще трябва да му възстановиш имей-а
Цитирай
#67

Сега свалям 7.0.19 и ще опитам с 5.15.15

Прилича ми на омазани драйвери обаче, Windows дава че се свързва и веднага губи връзка с устройство, с кои драйвери да опитам?
Цитирай
#68

След като веднъж си успял да го флашнеш едва ли е от драйвери. Според мен при апарат с побългарен ром от продавача винаги трябва да минеш през оригинален с всички отметки, а след това слагаш каквото искаш. Важна е и версията на флаштула. С 5.1515 флашнах оригиналния ром, след това се опитах със същата версия да флашна свинкс, но даде грешка, флашна се с 5.1532.
Цитирай
#69

Ох запали!
5.1515 в главната на C: последния стейбъл отметки навсякъде и на DA DL with checksum.
Цитирай
#70

добре де,всеки иска помощ след брик,а никой не казва как си е брикнал,че да не го правят и другите.
Цитирай
#71

Ми знам ли как го брикнах... Просто се случи, на около 80 процента прекъсна връзката и това беше... Само сега трябва да оправям IMEI
Цитирай
#72

Аз го "брикнах" като флашнах ChinaDeveloper fastboot с Flashtool 5.15.32, не че не знаех, че е грешно, но исках да го проверя върху себе си и да възстановя след това.
Основни правила за флашване с FlashTool:
1.Изключване на проверката на подписа на драйверите. Правилно инсталирани драйвери.
2. Официални версии на рома - ChinaStable и ChinaDeveloper (fastboot версиите) се флашват с Flashtool 5.15.15 с поставена отметка на preloader. Някога става и с 5.15.16, но при възстановяване след "брик", само 5.15.15 с поставена отметка на preloader.
Скатер файлът да лежи в директория - \images\signed_bin
3. Всички други неофициални ромове се флашват с Flashtool 5.15.32 с МАХНАТА отметка от preloader.
4. По възможност FalshTool и самия ROM да се намират в основната директория на диск C. В името на папките да няма букви на кирилица.
5. В режим "Download" и за Download agent, избран файла DA_SWSEC.bin от директорията на Flashtool
Цитирай
#73

Значи като слагсм дев ром да слагам и тикче и на прелоудър,така ли?
Цитирай
#74

Kaто е стоков е с pre-loader. Поне това е логиката, която разбрах аз от всичко изчетено.
Ама защо не го сложи през телефона, ами пак ще го закачаш с кабели на ръба на смъртта?
Цитирай
#75

Здравейте, със стабилната китайска 7.1.7.0 съм и искам да пробвам някоя друга версия да видя как ще се държи телефона. Мисля да пробвам последната версия на SphinXv2b, през флаштула съм го правил но след това всичко ми е изтрито, има ли вариант да го направя и после всичко което имам до момента на телефона да си остане?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)