Оценете темата:
  • 6 гласа - средно 4.33
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

(МТК) Redmi Note 3 - Как да флашнем Fastboot ROM със Sp Flash Tool

Може би трябва да махнеш капака и да откачиш батерията.
Изчакай и други отговори
Цитирай
Аксесоари

И аз си мислих същото, но стана магия. Пробвах с sp flash v5.1515.0 и hennessy_images_V7.0.16.0.LHNCNCJ първия път нищо след, което го оставих да почине за час и работата се получи. Искам да инсталирам xiaomi.eu_multi_HMNote3_V8.1.3.0.LHNCNDI_v8, но съм с заключен боотлоадер подадох заявка но кога ли Smile има ли друг начин? Седмицата я има за sp flash.
Цитирай

Redmi note 3 MTK , Последен седмичен на Xiaomi.eu. Zакачам го към MiPCSuite ,всичко си е ок,всичко вижда трансфер на всичко си е ок. но когато му дам команда да го флашне с последния ром за разработчици или стаболен ...започва и веднага ...след 2-3 сек. изписва ...."неможах да флашна у-вото. .. нещо такова. Естествено следвах процедурата с ребут във флаш мод след закачането всичко е наред , намира си ром-овете и до там. Какъв може да е проблема. С последния MiPCSuite на англ. с китайские не съм прбвал. Има ли смисъл или другаде датърся проблема..... Май има и някакъв проблем с партишъните ,винаги при флаш през рековъри ми дава грешка на първия тест ,но всичко си минава с инсталацията и не му обръщам внимание. Моля за съвети или линк към темата където се обсъжда моя "проблем".
Цитирай

Може да не може върху xiaomi.eu, защото не го разпознава като официален.
Трябва си флаштул, но да знаеш че ще имаш само китайски и английски
Цитирай

Благодаря за бързия отговор......както винаги . Забравих да кажа ,че направих пълно затриване на всичко,но явно е било излишно. Ами явно флаштул е варианта,но се притеснявам ,че ако загубя имеи-те ,няма да ми е лесно да ги възстановя, а искам да затрия всичко и да почна на чисто. С това ТВРП е лесно ,но май малко съм поосбозил телефона. Имам някои постоянни бъгове от 2-3 РОМ-а насам,като например :
1 Минава в 3Г режим без причина,а в настройки е на 2Г . След малка игра 2-3-2-..Г се оправя но след3-4 мин пак си прави каквото си иска. Само да отбележа ,че4 и 3 Г е много по зле от 2Г и от там предполагам и е вртория проблем,

2. МНого често имам лоша връзка(чуваемост) и много често не ме намират т.е. не съм в обхват.

и др..... затова искам нов ром на чисто.
Цитирай

http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=708289 -в спойлер инструкции - решения проблем има няколко метода за възстановяване на imei, wifi mac, nvram...
Така че и да се стигне до там, няма да е голям проблем. Може да пише и как да си направиш бекъп
Цитирай

Имаш +, поредното . Имам още доста такива да ти давам . Без изобщо да пре-увеличавам....без Теб този форум доста ще оредее.
Цитирай

пробвал ли си да флашнеш повторно същия ром,когато ти даде такава грешка
Цитирай

С ТВРП нямам проблеми. Трия флашвам. Проблема ми е с PC Suite. Все си е така.

Всъщност след пълен ресет ( s TWRP)и новия девелопер всичко си дойде на място освен онази грешка при флаша(не намира някакъв дял),но тя не ме притеснява. Благодаря на всички..... засега оставам с този ром (на xiaomi.eu)
Цитирай

не мога да разбера защо се занимаваш с pcsuite като имаш тврп
Цитирай

За да имам чиста инсталация и да си оправя партишъните
Цитирай

ем тогаз sp flash tool,тоз suite е за любители и нищо не прави
Цитирай

Зависи какво правиш и дали си с англисйката или китайската версия на ПС Суит-а.
Ако не беше той нямаше да мога да си събудя Ми 5цата от bootloop.
Дето идва без EDL и Не можеше да се отключва със Стейбъл ром.
Някои твърдят, че не разпознава устройства с Андроид М.
Но за Repair върши работа (понякога)
Цитирай

да де те точно с такава цел са за мен-поправка,но за чиста инсталация,не съм много сигурен.
Цитирай

Разбрах sp flash . Благодаря Ви .
Цитирай

Колеги, решил съм да флашвам отново телефона с Fastboot ROM по описания начин от 1-ви пост. Търся подходящ ром за моя неотключен китаец. За сега се спях на това: xiaomi.eu_6.1.14.zip , ако някой има по съвременни предложения да сподели. Smile

Линка към драйвърите не е актуален! Някой ако може да го обнови Smile
Цитирай

1. Не можеш да сложиш на неотключен xiaomi.eu
2. драйвъри: http://spflashtool.com/download/Driver_A...236.00.zip
Цитирай

(2018-01-22, 00:39:26)RoboCop написа:  За сега се спях на това: xiaomi.eu_6.1.14.zip , ако някой има по съвременни предложения да сподели. Smile

Ами тоя ром не е ли за рекавъри?Ти казваш,че искаш с флаштул да инсталираш.
Цитирай

Добре, кажете читав ром за неотключен телефон за флашване чрез флаштуул с BG език.

Благодаря за драйвърите. Smile
Цитирай

http://en.miui.com/thread-1401030-1-1.html
??
Цитирай

Благодаря, ще го сложа тези дни. Само се замислям дали да не ползвам пак FlashTool 1516, че един път вече съм пробвал с тази версия и мина без ядове Smile
Цитирай

Ами скоро и аз флашвах един МТК
1515 или 1516 ползвах
Цитирай

Последно да попитам, отметката на preloader- а я махам, нали? Да не сбъркам нещо. Smile


Колега @suffer, рома от линка ти има едно изречение, където се казва че рома силно не се препоръчва за неотключени телефони, това грешка от гоогле преводача ли е или?
Цитирай

На заключен пише, че е по твой избор.

Samsung S22Ultra 12/256
Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm
Galaxy Buds Pro
Цитирай

Според мен каквото ти е зададено в скатер файла
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)