Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

LG Spirit 4G LTE (H440n)
#1

Здравейте,
От няколко месеца притежавам LG Spirit 4G LTE - H440n и съм сравнително доволен от телефона. Казвам сравнително, защото за моите експерименти за Спортните приложения не ми върши работа (все пак пускам 6 на куп). Винаги затваря Endomondo при пуснати 6. Но иначе всичко останало си му е супер. Не съм имал проблеми с него за сега. надявам се и да нямам!
Предполагам, че другата година по това време ще съм с нов телефон де или поне се надявам.

Ето тук малко снимки с камерата му. Ползван е автофокус: https://www.flickr.com/photos/137496746@N05/
Мисля, че прави страхотни снимки за този ценови клас.

Единственият проблем който се сетих сега е с вградения часовник. Бях си навил алармата в началото, която звъня 1 мин и престана, после след известно време пак звъня 1 мин и спря. Което за човек който трудно става е гадно.... Но веднага си сложих часовника на google и нещата са си наред.


Днес получих някакъв ъпдейт. Някой да знае за какво е?
Цитирай
Аксесоари
#2

Относно камерата - в магазина (4G) версията май беше - настройките са й почти никакви, имам G2 mini, и там са 10 иконки поне... Спирита нямаше нищо, нито макро, нито ръчен фокус, нито баланс на бялото, да не говорим за ИСО... и в РЕжим- панорама, серийна снимка, улавяне на мига, спорт...

Кач. на камерата е основното, което гледам, а тази не е никак зле като гледам.


Дървения интерфейс на лолипопа може ли да се оправи някак (предния по-радва).
Други забележки?

Ако има бройки все още, утре ще вземем един -130лв е с плана.

LG G2 mini > Huawei Nova > P20 lite > Galaxy A40> Pixel 5
Цитирай
#3

Здравей hakama,

За Много Години, Живи и Здрави!

Относно това което си ми писал на лично:
Да няма никакви настройки по камерата. Има само таймер, жест за селфи и думите за снимане. Но аз съм доволен. Ще качиш ли няколко снимки да се види.
Ето тези ги правих преди броени минути.

[Изображение: bfe376f22d3c56fa.jpg]

[Изображение: e250e6e62ef9a64b.jpg]

[Изображение: 668f19c45e322a13.jpg]

[Изображение: d40f8f4e030d787d.jpg]

Всички снимки които правя са на 6 Mpx (W6M). Автоматично фокусиране. Ползвам си оригининалният софтуер на телефона. Снимките не минават никаква обработка.

Съжалявам, че не ти харесва това което си взел.
Цитирай
#4

За много години!
От какво разстояние и на каква светлина са правени, изглеждат супер.

LG G2 mini > Huawei Nova > P20 lite > Galaxy A40> Pixel 5
Цитирай
#5

[/url][url=http://picbg.net/img.php?file=5fe982b3b37ddf0f.jpg]Днес беше на дневна, ми за сантиметри... може би 10-тина, може по-малко, може и повече. Не съм мерил Sad

Edit:
Сега си направих нови тестове:
W6M + автоматичен фокус + светкавица. Телефона е сложен на 10 см, но понеже делението не започва от края на линия, има около 1 см още и става на 11 см от долния край на линията.

[Изображение: 568ee555c7b7eaf1.jpg]

[Изображение: 1f7b0a17f61417cd.jpg]

[Изображение: 4f47047825fe503f.jpg]

Тук съм ползвал метална линия с деление от края. На 15, 10, 8, 7, 6, 5, 4 см

[Изображение: 72765857ebcb9467.jpg]

[Изображение: 1e2fee7237fc85c7.jpg]

[Изображение: 5fe982b3b37ddf0f.jpg]

[Изображение: f5642dee5c0cf613.jpg]

[Изображение: 0a7e803be1888739.jpg]

[Изображение: ab05d7a81cb74586.jpg]

[Изображение: 1acf1d580d7ed09a.jpg]
Цитирай
#6

Каклога, какво стана с камерата? Дай някоя снимка.
Цитирай
#7

H440n има шансове да получи Android 6 по-късно през тази година.
Цитирай
#8

Някой може ли да ми каже в Андроид 6 за Spirit 4G LTE дали има вече БГ меню?
Преди няколко седмици като излезе първия полски ром нямаше такова. А в lg-phone-firmware виждам са се появили още няколко рома за други дестинации. Интересува ме, защото телефончето се ползва от приятел и за да му го флашна менюто на БГ е задължително. А тогава като го тествах доста прилично се държа. Но за съжаление го върнах на Лолипоп.
Цитирай
#9

Можеш да питаш в тази тема: https://forum.androidbg.com/showthread.php?tid=84386

или да пишеш ЛС на някой който го има.

Edit:
Моя грешка, не съм обърнал внимание.
Цитирай
#10

Видях я тази тема, но нарочно не съм попитал, защото там се коментира модела на Спирит, който е без 4G, a ромовете на 2-та модела са различни.
Цитирай
#11

Има. Ъпдейта пристигна ОТА.

Sent from my HM 1S using Tapatalk

★ ММ  &  iOS ★
Цитирай
#12

alex.stankov, колегата tzvetann пита има ли БГ меню на 6-тицата.
"Някой може ли да ми каже в Андроид 6 за Spirit 4G LTE дали има вече БГ меню?"

Edit:
Моя грешка, явно ме е напекло много слънцето и не гледам ко чета ...
Big Grin
Цитирай
#13

Тъй де, и аз това съм отговорил.

★ ММ  &  iOS ★
Цитирай
#14

Привет на всички и по-точно на собствениците на LG Spirit h440n. Относно софтуера за камерата...и на мен не ми хареса. Затова експериментирах с други. Накрая се спрях на CAMERAMX и съм доволен.

В началото но годината използвайки KINGROOT направих root на телефона. Сега виждам, че има update до М6.0, НО тъй като е root не се ъпдейтва. Изчетох доста за uproot, но нещо не се получава. Та искам малко помощ. Как да направя unroot за да се ъпдейтне телефона до М 6.0 или как да кача официален ъпдейт на root-нат телефон. Питането ми е как става точно за LG Spirit h440n. И ВИ моля, ако не искате да отговаряте просто не го правете, вместо да пишете неща от сорта - има тема...; използвай търсачката...вече сме го обсъждали... и т.н., неща характерни за българските форуми. Защото доктора след като си кажеш болката, не ти казва - използвай търсачката Smile . Благодаря предварително на отзовалите се.
Цитирай
#15

Пич, свали си ром от lg-phone-firmware с 6.0 и си го флашни с LGUP.
Не би трябвало да имаш какъвто и да е проблем.
Цитирай
#16

БЛАГОДАРЯ ЗА ОТГОВОРА!
Свалям, но към файловете има един текстови файл с инструкции за инсталиране и там пише следното - 1. Android build
 - Download original android source code ( M 6.0 ) from http://source.android.com
 - Untar opensource packages of LGH440N_M_Android.tar.gz into downloaded android source directory
      a) tar -xvzf LGH440N_M_Android.tar.gz
 - And, merge the source into the android source code
 - Run following scripts to build android
И т.н. Е този source code нещо не мога да го сваля. Пак греда. Нещо не намирам downlink за M 6.0
Цитирай
#17

http://forum.xda-developers.com/android/...m-t3139184

LG Nexus 5X H791 32GB | Stock | AOSP 8.1.0
LG Optimus L7 II P710 4GB | TWRP 3.0.2.0 | CyanogenMod 10.2
Цитирай
#18

Не сваляй сорс кода, а свали ром. Нали няма да пишеш наново фърмуера?
Файлът трябва да е с разширение kdz

Изпратено с пощенски гълъб

☜ПаднаЛ АнгеЛ☞
ЕСъМъ  за светъл живот. 
Цитирай
#19

ОК! Разбрах!
Цитирай
#20

За същия модел да попитам. Телефона постоянно се мъчи да се свържи с WiFi. Свързва се за няколко секунди и после губи връзката, и така докато не мина на мобилен нет, там всичко е ОК. Ъпдейтна се до 6.0, но резултата с WiFi -то е плачевен. Ще съм благодарен на всякакви идеи.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)