Темата е заключена
Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Ясно, минал съм се значи. Някой да даде акъл сега как да мина от xiaomi.eu на глобална стабилна, а после и до Marshmallow?

 
Аксесоари

Глобалната стабилна официално е още 4.4. Не виждам проблем да си с xiaomi.eu.

@milstan, проблем наистина няма, но няма никакви ъпдейти за този ROM от 4 месеца, май няма да има и Marshmallow за него. А и силно вече ме съмнява, че когато за глобална стабилна излезе 6.0, че ще го има и за xiaomi.eu официално също.

 

Всеки петък излизат, но трябва ръчно да ги качваш през TWRP. Не мога да пусна линк към миуи.бг, ето на европейския:
http://xiaomi.eu/community/forums/miui-w...eases.103/
За преминаването към 6.0 на мултирома, в архива съм записал това:
Цитат:Не,трябва да минеш през 5.12.17 има го в предната тема (инсталираш го два пъти през ъпдейтър)за обединяване на системите(като направиш проверка в MiRecovery трябва да има една система или чрез терминал емулатор от гугъл плей за проверка на системния дял).Прочети и шапката, написано е за Mi Note но се отнася и за Mi3/4.После си слагаш 6.2.4.

------------------------

Не съм сигурен за глобал рома(защото не го ползвам) с коя таблица е,но 5.12.10 china(мултиром е базиран на китайските билдове за да сме най близко до оригинала) е със старата тоест с два системни дяла.
Долу описаното важи за мултиром.
Ако си с един дял имаш следните опции:
А)
- флашваш китайски fastboot дев 6.3.24 да се нагласи новата таблица с един системен дял което е изискване при андроид 6 за модела.
- слагаш си мултиром в телефона(6.3.24 от спойлера)
- сваляш рекавърито от линковете в първи пост(cancro)разархивираш го и взимаш .img файла,флашваш го през fastboot(можеш да ползваш Mi Flash).Ако след рестарт рекавърито се замести със стоковото повтори процедурата като накрая в командния прозорец няма да ползваш командата fastboot reboot,стартирай fastboot boot името на рекавърито.img,да заредиш в TWRP.
- от самото рекавъри ще флашнеш мултиром
Б)
- намираш от темите във форума сваляш и инсталираш последователно през ъпдейтър мултиром 5.12.10 ->5.12.17(го инсталираш два пъти един след друг за обединяване на дяловете като направиш проверка дали това е така преди 6.1.21)->6.1.21 андроид 6.0->6.2.25(който ще ти флашне автоматично в края на инсталацията TWRP 3.0)->6.3.24 (полседна актуализация)
- връщаш фабричните настройки(правиш пълен формат)
За стабилния мултиром е описано в миуи.бг:
Цитат:Важно за актуализацията на стабилен ром за [b]Mi3W/Mi4 и MiNote от андроид 4.4 към андроид 6.0.
-Трябва да сте с инсталирано TWRP рекавъри
[/b]
-За Mi3W/Mi4 инсталирате ром 7.1.5.0 [b]андроид 4.4,съответно за MiNote 7.1.5.0 андроид 4.4 за обединяване на системните дялове.Правите проверка дали обединяването на дяловете се е получило през терминал емулатор или друга програма за проверка обема на паметта(важен е размера на системния дял при обединяване той е почти двоен).Ако не са обединени инсталирате втори път рома.[/b]
-След рестарт инсталирате рома от спойлера ([b][b]андроид 6.0)[/b] изчаквате приложенията да се актуализират и рестартирате отново.
Актуализацията ще протече бавно
Не е задължително да се прави wipe data, препоръчително е.
[/b]

И тук, и в другия форум има писано, но не ми се рови. Аз съм на 5.9.11 и отдавна съм се отказал от ъпдейти.
Повече информация за 6.0 може да даде sufer, той е фен май на стабилните версии.

@milstan, останах с впечатление, че е фен на китайските стабилни версии, а не на глобалните. А другият вариант е да мина на глобална стабилна, която е все още e 4.4, а пък вече ако има за нея  Marshmalow ще се чака. То за глобалната май шансовете да го получи са повече отколкото за този измислен ROM с който съм в момента.

 

Какъв точно е проблема на xiaomi.eu версията на рома ? Нищо толкова различно няма. А ъпдейтите са елементарни. Като постоянно се правят оптимизации, което мен ме радва Smile

@milstan, глобалната стабилна през ъпдейтъра дали ще стане без уайпове и рекавъри? Все пак версиите са им еднакви.

 

Ако преди това си бил с глобална стабилна няма нужда от Wipe, но от всяка друга е желателно. Даже фастбоот, но губиш данните. Би трябвало да мине през ъпдейтъра.

Global dev се води BETA и е през две седмици по принцип.
Има македонски, коетое най-странното. А Xiaomi.eu правят най-доброто мулти, което реално е базирано на китайските билдове, доколкото знам и по някакъв начин пускат да има ъпдейти, но понякога си е занимавка да ги сложиш и изискват поне къстъм рековъри.
За мен стоковото си е стоково.
Като излезе читав Global Stable ще го налея през fastboot и забравям за няколко месеца за всичко Smile

Edit: Доста хора са писали след @NoMaD, така че да го има предвид като отговор на пост номер 100

@suffer, съгласен съм, че xiaomi.eu e добро, ама като няма ъптейти за него без занимавка, а да се занимава на ръка, човек трябва да знае как, така че от тази гледна точка не чак толкова добро излиза. Ако имаше OTA ъпдейти и до сега за този ROM, нямаше въобще да мисля и за друг.

 

@NoMaD, след като направиш това, което ти е написал milstan в 104 пост, което първоначално ще ти отнеме час-два, след това седмичната занимавка е: 1. сваляш ROM-а от xiaomi.eu и го поставяш в телефона; 2. отваряш ъпдейтъра, цъкаш "Choose update package", избираш сваления файл от т.1 и оттам процесът е автоматизиран. Трае 11-15-18 минути.

XiaoMi MI-8 128 GB | Android Q 10.0 | MIUI Global Stable V12.0.1.0 QEAMIXM

@krassiy, щях да пробвам този вариант, но ударих греда още в самото начало - не мога да инсталирам TWRP рекавъри на телефона си. При разархивирането на Zip файла ми изписва - грешка. Така че засега сме до тук с ъпдейтите.

 

Използвай 7zip или друга версия на WinRAR. Ето ти .img файла, архивиран с WinRAR:
http://dox.bg/files/dw?a=5efb21bfac

Ако се минава от 4.4 на 6.0.1 трябва да напарите следното: Това е от сайта на Xiaomi.EU

Цитат:For those who can read before installation:

How to update Xiaomi Mi3/4 and MiNote from 4.4 to 6.0:
- Install MIUI 5.12.17 2x via Updater app first to merge your system partitions (no more dual system support) - If you didn't do that already
- After reboot install current 6.1.28/29 version - let it boot and update all apps, then reboot again..
- Wipe data not needed but recommended
- No OTA this week for cancro
- First Boot can take longer than usually (10-15min)


И то там флашвате каквото ви харесва Smile

И още една подробност:

Цитат:- Our ROMs now contains TWRP which will install it automatically and overwrite your MiRecovery (If you still use it)

При разархивиране на zip-файла при мен излиза twrg.img, но ъпдейтъра не го вижда за инсталиране. С файла от пост #113 положението е същото.

 

img файла се флашва само с flashify или с конзолата през компютъра. Неразархивирания zip файл се флашва през ъпдейтъра, но при някои дава грешка при флаш.

C flashify трябва да имаш root, иначе варианта е фастбуут

Е, писах го вече -root нямам.

 

Няма начин да нямаш, днес ти писах. Инсталирай flashify, ако не се появи в Оптимизация за отметка, инсталирай SuperSu и отметката я слагаш в него.

Здравейте, позволих си да редактирам пост 1.
Ако имате време хвърлете едно око. Очаквам предложения и забележки, за да има смисъл от темата като цяло Smile

suffer, благодаря за актуализация. Мога ли направо да ползвам линка от т. 2. или трябва да ползвам най-напред линка по избор от т. 1., а след това от т. 2. последователно?

Sent from my MI 4W

 

В зависимост от това с кой ром си в момента слагаш този, който няма да ти крашне телефона от него.
Аз бях с Global stable 7.0.5.0, дойде ъпдейт до 7.1.1.0 - сложих го, след това дойде 7.1.2.0 и като разбрах че събира дяловете сложих директно върху него през ъпдейтъра 6.3.17
Не съм ресетвал нищо, защото просто исках да го тествам, но е достатъчно стабилен за всекидневна употреба.
Гледам че сте опитвали да инсталирате TWRP вчера
Не знам резултата, но аз бих го направил така.
Всеки има инсталиран Mi flash, с който идват и драйвърите за fastboot
Самия IMG файл се слага в папката където имаш fastboot.exe
Най-често е в c:\Program files (или Program files x86, aко си със 64 битов windows)/Xiaomi\MiPhone\Google\Android
След това натискаш SHIFT и десен бутон на мишката. От показалото се меню избираш Оpen command window here.
Вкарваш телефона във fastboot режим (power и Vol-) и го свързваш с компа.
Aко всичко е наред с драйвърите при командата: fastboot devices ще получиш 6 знака, които показват, че си разпознат като устройство.
След това командата е: fastboot flash recovery TWRP.img (ако се казва по друг начин пишеш другото име)
След като си зареди каквото прави можеш да рестартираш с fastboot reboot и да държиш power и Vol+, за да видиш в кое рековъри ще те вкара. Трябва да е в TWRP
Описан е този метод и в темата за руутването на маршмелоу, към която съм постнал линк и съм писал аз за miui форума.
Само че там еднократно се влиза в рекавъри и затова е малко по-различна командата.
Идеята да си сложиш TWRP е ако искаш да root-Ваш, aко искаш да си направиш пълен бекъп, или ако искаш да си флашнеш каквото си искаш

Малко дълъг пост се получи, извинете за което.
Лек ден.

От един ден съм с последната global dev версия - 6.4.14. Флашнах първо чрез ъпрейтера от 7.1.2 до 6.3.17, след което в рековърито направих full wipe. Чрез ОТА инсталирах 6.4.14. 
Забелязах нещо странно (а може и да не е), според CPU-Z - core 1 и 2 винаги са спрени, без значение от натоварването и mode-а ( performance / balance ). Единствената разлика е че в performance - core 0 и 3 винаги са на максимална честота. 
Славих Антуту и направих няколко теста в balanced ~ 41k точки, а performance ~ 52k точки. Според един бърз преглед на резултати в нета уж всичко е наред (поне в сравнение с КитКат), но все пак бих искал да помоля ако може някой с Маршмело да каже какви резултати изкарва и дали и при него ядра 1 и 2 излизат като спрени.

Иначе като цяло за краткото време, за което го ползвам, не намирам косури - не лагва или някакви други такива, бъгове също не съм срещнал, засега.

   

Motorola Defy Plus -> Galaxy NEXUS -> Motorola Moto G 16GB -> Nexus 5 -> Xiaomi Mi 4W 16GB  -> Xiaomi Mi6 6/64

Здрасти. Аз също съм с 6.4.14 и пуснах тестове без, със пърформанс и след изчистване на рамта през вградения таск килър и дийп клийн пак с пърформънс.
И на мен ми дава че работят само две ядра, прилагам скрийншоти в хронологичен ред. По принцип най-високия ми резултат на антуту досега е бил 51-52000 с предна версия на Marshmallow
Сега беше 43326, няма смисъл от скрийншот

Последно след рестарт 52264


Прикачени файлове Миниатюри
                   

А дали е нормално от поне 3 месеца да не съм получавал ъпдейти, все още съм с андроид 4.4.4KTU84P, а MIUI версията е 5.12.11Beta? Дали някога изобщо ще дойде android 6?

Xiaomi Mi6 --> SM G-970U --> S23
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)