Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Как да ..... ROOT и TWRP за Huawei P8 Premium
#1

Здравейте,

Както съм посочил в заглавието ..... Преборих се Big Grin  Вече имам Root  и TWRP.
Всичко е Ок и телефона си работи Visslar  Моля Ви прочете внимателно всичко до край. Защото няма да мога да Ви помогна (поне аз).

     
Но да започваме:
Първото и най-необходимото е да отключите bootloader-а. Във форума на Huawei P8 Lite е описано как става, като искам да внеса само едно уточнение.
За да получите ID на продукта НЕ е необходимо да инсталирате, каквото и да било, просто наберете:
               *#*#1357946#*#*

За всичко останало хиляди благодарности на колегата. Че и с картинки. Smile

След като сте приключили с тази манипулация вече имате отключен bootloader и можете да продължите нататък.
При добро желание от Ваша страна може да използвате линка подолу и да си инсталирате (защото единият файл е инасталатор) minimal_adb_fastboot_v1.3.1_setup.
 

Ето и предложена от мен сборка на това, което е ползвано от мен:
       Всичко необходимо

В линка ще видите, освен споменатия инсталатор и необходимите други два файла - twrp-2.8.7.1-p8.img и един архив UPDATE-SuperSU-v2.46
Само да отбележа (за някои може би е излишно Wink ) архивният файл НЕ се разархивира.

Поне аз, си инсталирах minimal_adb_fastboot (при инсталацията се създава шорткът на Десктопа, който директно отваря команден ред в необходимата директория) и в директорията му добавих и файла twrp-2.8.7.1-p8.img.
Може би пропуснах да спомена, че преди да започна да правя, каквото и да било инсталирах и HiSuite (не че ми е необходим, но поне си получих необходимите драйвери).

Вече би трябвало да имате всичко необходимо.
Свързвате телефона с USB кабел, като само напомням да включите "Отстраняването на грешки през USB",  което се намира в "Опции на програмиста".
От Шорткъта, който споменах стартирате командния ред и пишете:
       1. adb devices   - тази команда ще Ви покаже свързаните в момента устройства. При мен излезе Серийния номер на телефона.
       2. adb reboot bootloader   - с тази команда телефона ще се рестартира и ще влезе в fastboot режим. Ако сте отключили bootloader-а би трябвало да видите един червен предупредителен надпис, че устройството е отключено.
       3. fastboot flash recovery twrp-2.8.7.1-p8.img   - с тази команда се заменя фабричното рековъри с TWRP.
       4. fastboot reboot   - тази команда ще рестартира телефона Ви.

Забележка: Лично аз преди да флашна TWRP изпълних командите от ред 2. и 4. за да се убедя, че всичко с драйверите е наред. Защото преди да инсталирам  HiSuite командата от ред 4. не искаше да ми се изпълни. Наложи се да задържа бутона за включване, за да се рестартира телефона. Не знам дали това беше причината за неизпълнението.

Вече може да се поздравите - имате къстом рековъри.
За да влезете в него:
1. Изключвате телефона.
2. Натискате и задържате Vol+ и Power.
3. Задържате бутоните докато влезете в TWRP.


И да се върнем на архива Smile .

Включвате телефона към компютъра през USB. Копирайте архива UPDATE-SuperSU-v2.46 в главната папка на вътрешната памет.
Влизате в TWRP по посочения начин.
Избирате инсталиране. Намирате архива, който току що копирахте и го инсталирате.
Не правите Wipe.
Рестартирайте.

И още веднъж - Честито. Big Grin  Вече имате и Root на телефона си.



Надявам се да съм Ви бил полезен. Успех.

Huawei Mate 8 NXT-L29
Цитирай
Аксесоари
#2

Здравей те колеги,няма да правя нова тема защото въпроса ми е свързан с Root  и TWRP.Със Huawei P8 Standart съм и след като излезе последната актуализация C432a я инсталирах.След това си отключих bootloader-а,инсталирах twrp-2.8.7.1 и SuperSU,имах root всичко мина гладко.След всичко си направих backup със TWRP.Обаче след почти месец използване на C432a със сигурен че батерията ми пада доста по бързо от колкото с C200.Преди това батерията издържаше ден-ден и половина сега трудно един ден.Днес след като инсталирах Xposed през TWRP телефона се омаза.След рестарт зареди до логото на Huawei и до там,след няколко рестарта така и не можах да зареди Android.Пробвах през TWRP да възтановя нали имам backup но греда дава ми грешка и не може да възтанови.Реших да изтрия data,cache i dalvik cache и рестартирах,телефона зареди до положение като след ресет. само стокови приложения.Нямаше SuperSU инсталирах го на ново.Но сега не работи изобщо добре не иска да ми отвори настройки или след рестарт ако отвори настройки не прилага промени който правя.Въпроса ми е мога ли да възтановя C200 по някакъв начин?И ще изгубя ли root?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)