Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[ROOT & TWRP] за LG G3 - D855 [Android 6.0 (Marshmallow)]
#1

TWRP и руут за LG G3.Това е темата в XDA- http://forum.xda-developers.com/lg-g3/ge...o-t3081396
Набързо-теглите си необходимите неща от темата и ги слагате в паметта на телефона.Инсталирате и рутвате с последната версия на KingRoot.Инсталирате и стартирате Autorec for MM /когато програма свърши нужното ще рестартира телефона в TWRP.Флашвате makepermissive и beta supersu-2.52/KingRoot ще бъде премахнат автоматично/.Рестартирате.
Изпробвано и работещо на 100% на D855

KingRoot- http://www.kingroot.net/
Autorec for MM- https://www.androidfilehost.com/?fid=24352994023705527
makepermissive- https://mega.nz/#!49FlgIAB!41S8Woy2y24EM...gcGooK7OIo
SuperSu- https://download.chainfire.eu/743/SuperS...-v2.52.zip

(2016-03-16, 18:26:06)gogo333 написа:  Има вече и руут за новата V30C на андроид 6.0.   Стъпките са същите, като в началото на темата, с една единствена разлика -  вместо  makepermissive се флашва  HacerPermisivo, който може да намерите тук. В архива има всичко необходимо за руута. Разархивирате, качвате папката в картата памет на телефона и действате смело. 
Изпробвах лично метода и работи без проблеми.

iPhone 8 Plus
Цитирай
Аксесоари
#2

Това става ли на чиста инсталация на ММ с Flash Tools 2014?

Alcatel One Touch Idol 6030x root
LG G3 6.0 stock Huawei MediaPad T1 root + Asus MeMo Pad HD 7 root


Цитирай
#3

Да. Трябва да се получи.

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#4

Всичко е точно както е описано. Само КингРуут не се изтри автоматично. Здаължително ли е да се изтрие?

LG G3 White 32Gb Android 6.0 Marshmallow
Цитирай
#5

Рутнах без проблем с напътствията от темата!
Благодаря за което!

LG G3 ;  Sony M2
Galaxy TAB 2 3110 ;LG G PAD 8.3 V500 ; LG G Pad 8 V490
Цитирай
#6

Ще изчакам по лесен начин,а и този кингруут ме дразни,все нещо оставя след себе си
Цитирай
#7

Тествано и работи, стана точно както е описано.
Благодаря за полезната тема! Smile

Samsung Galaxy S9 
Цитирай
#8

Метода работи на 100% такущо рутнах. Как да махна кинг руут ?

        
Цитирай
#9

Работи на 100% и KingRoot си изчезна !!

Alcatel One Touch Idol 6030x root
LG G3 6.0 stock Huawei MediaPad T1 root + Asus MeMo Pad HD 7 root


Цитирай
#10

При мен не изчезна, но това няма никаво знчение, защото флашнах друг ром

        
Цитирай
#11

Префлашнах наново SuperSU през Recovery и след рестарта директно изтрих със System App Remover  приложението KingRoot.
Цитирай
#12

И аз роотнах без проблем, но мисля да трия рома и наново да инсталирам, този път без роот. Батерията, започна да пада по-бързо, а и започна да работи, някак си - не толковоа плавно. След роота разкарах някой от приложенията и сложих adaway.

Nexus S > Moto G > LG G3 > Iphone 6S > Huawei p10 + Sennheiser Momentum 2.0
Цитирай
#13

Въпрос: Нормално ли е да съм с руут и в същото време, което и да е приложение(изискващо руут) да ми изписва waiting for root acces и до там ?
Руутнах по темата и уш всичко мина по вода.

Honor 10
Цитирай
#14

Ами не е нормално .Рестартирай го и ако не се оправи провери с root checker какво ще ти покаже.

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#15

Провери в Play Store дали SuperSU не иска ъпдейт. А ако вече си го ъпдейтнал, отвори SuperSU и обнови библиотеките.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#16

Ъпдеити за SU няма в стора.Като отворя приложението ми казва, че трябва да ъпна binaries.Цъкам му продължи, избирам twrp/cwm, при което приложението увисва(забива) и седи на екранчето в което избирам рековъри около 30-40с.След тези 30-40с се оправя и ми казва,че ще ми ресне телефона(има бутон ok), цъкам на бутова и пак увисва.Отново се минават 30-40с екранчето изчезва и нищо не се случва.Реснах го ръчно, но след рестарта SU отново ми казва, че трябва да си ъпна binaries и това цялото нещо се повтаря отново.Cpu-z ми казва, че имам руут но реално нямам.

Honor 10
Цитирай
#17

Според мен трябва да избереш Normal Update, а не TWRP...

Xiaomi 12
Цитирай
#18

Ами пробвай да обновиш бинарито по нормалния начин без рековери.

Samsung Galaxy S23 Ultra & Realme GT2 & LG Wing
Цитирай
#19

И при мен го направи. Префлашни наново SuperSU през Recovery.

LG G3 White 32Gb Android 6.0 Marshmallow
Цитирай
#20

Цъкнах му normal рековъри както @stiix написа , каза ми че има друго приложение нещо си за някакъв конфликт но продължи , махна това другото приложение ресна се телефона.След реса пробвах и отново kernel auditora ми казваше waiting for root access реших този път да изчакам повече (около 2минути) и стана дадох му grant и сега няма ядове вече.

Honor 10
Цитирай
#21

Винаги ъпдейтвайте SuperSU чрез Normal Update и няма да има проблеми Smile

Xiaomi 12
Цитирай
#22

Просто си смъкни последни supersu.zip и си го флашни чрез twrp
Цитирай
#23

Здравейте колеги! Може би задавам малко тъп въпрос, но метода работи ли на 16gb-вата версия? Благодаря предварително!

LG G3 Titan 16 GB White
Цитирай
#24

Работи.


Samsung Galaxy A54 5G и LG V20/G8s
Цитирай
#25

Добър вечер! Искам да попитам, ако rootna телефона ще накарам ли XCamLG да тръгне? С андроид 6.0 съм.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)