Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Постоянно изключване на Nexux 5 софтуер или хардуер?
#1

Здраейте каня се да ви пиша от доста време. Телефонът започва своята история със смяна на батерията,който не ми беше поет от сервиза, тъй като няма как да хвърля в боклука телефон,който струва 600 лева,аз го дадох на сервиз да ми сменят батерията. Дотук добре,но когато се актуализира телефона на 6.0 започна да прави проблеми: когато натисна бутона за заключване , примигва няколко пъти все едно съм го натиснал 5-6 пъти, докато го ползвам излиза надписа за изключване без дори да съм докоснал телефона. Изпратих го на гаранционния сервиз да го видят, върнаха ми го и пишеше че  е извършено (swr), добре за 2-3 дни после отново.. така доста пъти. Сега не знам какво да правя ,да съдя сервиза и продавача си или да си го вода на поправка. Ако някой се е справил моля да напише какво е станало. Благодаря ви!!
Цитирай
Аксесоари
#2

Бутона му е за смяна !

POCO F1
Цитирай
#3

Бутона е ,щом пресветка и изписва надпис "изключва се" няма пт кво друго да е

Galaxy S9+ > Note 10+ 5G > Mi 9 SE > P40 Pro > Mi 9 SE > OPPO Find X3 Pro 5G > iPhone 13 Mini Starlight 512GB > Z Flip 3 256GB + Galaxy Watch 4 Classic 46mm > iPhone 13 Pro Max + Apple Watch 7 45mm S22 Ultra 12/256 + Galaxy Watch 4 40mm VIVACOM  Heart
Цитирай
#4

Здравейте! Темата е малко стара, но имам същия проблем за това не мисля да пускам нова. Проблема се появи през лятото, при еднократно натискане на бутона следва многократно присвяткване, следва надписът за изключване и се изключва и следват многократни опити за включване, но без успех излиза "Google" започва зареждане на андроида и айде пак изгасва и после пак и пак и пак току така при натискане на бутона и след десетки опити се включи и излиза "оптимизиране на приложения 0 от 50" например, след час два пак като натисна същото се получава, занесох го на техник каза, че има проблем с копчето, но също и софтуерен, защото ми се появявало това с приложенията, уж оправил проблема с копчето и май преинсталирал, не знам какво е правил(грам не разбирам от телефони) нищо не се промени звъннах му пак, каза да му го занеса пак, но на следващия ден се оправи, аз се зарадвах, но след 2-3 месеца се появи пак, за 2-3 дена се управи пак и така на всеки 2-3 месеца се появява, но сега е сериозно от 3 часа се опитва да се включи и не става...... Не знам какво да правя и понеже живея в малък град, няма кой знае какви специалисти.... Дали е копчето или софтуерен, нищо не разбирам... Помощ...

NeXus 5  ---> NeXus 5X | Pixel 5 Sorta Sage[Изображение: rh3XAulR_t.jpg]






Цитирай
#5

Моя телефон правеше така. Дадох го на сервиз (тъкмо му изтичаше гаранцията) и от там ми смениха дънната платка. Мисля че проблема е в копчето за изключване. Механизма се прецаква и все едно е постоянно натиснато. Временно може да пробваш като го почукваш по ъгъла, където е копчето, на нещо твърдо.

neXus 5 running M (rooted)
Цитирай
#6

(2016-03-28, 21:55:09)mohax43 написа:  Моя телефон правеше така. Дадох го на сервиз (тъкмо му изтичаше гаранцията) и от там ми смениха дънната платка. Мисля че проблема е в копчето за изключване. Механизма се прецаква и все едно е постоянно натиснато. Временно може да пробваш като го почукваш по ъгъла, където е копчето, на нещо твърдо.

Когато отида в сервиза и обясня ситуацията, какво да кажа? Че искам ново копче или, че искам нова дънна платка? И колко пари горе долу би излязъл един такъв ремонт?

NeXus 5  ---> NeXus 5X | Pixel 5 Sorta Sage[Изображение: rh3XAulR_t.jpg]






Цитирай
#7

@Nikola.Kolew отиваш и казваш, че не ти работи копчето за включване. Ремонта излиза около 35 лева в зависимост от сервиза.

Samsung Galaxy S24 Ultra Titanium Violet 512GB
Samsung Galaxy S23 Ultra Phantom Black 512GB
Samsung Galaxy S21 Ultra Phantom Brown 512GB
Samsung Galaxy Note 10+ Aura White 256GB

Цитирай
#8

Аз си мислех, че и на мен ще ми сменят само копчето. Когато ми го върнаха пишеше, че са ми сменили дъното. Какво или изобщо дали са сменили нещо, това те си знаят. За сега телефона работи. Отиди на сервиз и както колегата каза, им кажи че копчето е проблема.

neXus 5 running M (rooted)
Цитирай
#9

Като го слушам как обяснява, предполагам, че телефона не е гаранционен. Смяната на копчето излиза 20 лева. (в повечето сервизи ми искат толкова за бутони които са запоени към дъното, жакове, пин за батерията и т.н.)
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)