Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Загуба на акаунт на Google.
#1

Здравейте,

Става въпрос за така писаният и по други форуми (4pda) проблем с изчезването на Google акаунта и последващите проблеми със всички приложения.

Опитах два варианта.
Инсталирах го от HiApp (App Center) - греда.
Инсталирах само Сихронизиранията от HiApp (App Center), а Google Play от .apk - пак греда.

Върнах се на по-стара версия на ROM-а, в случая - В210. Тази версия е налична в сайта на Huawei.
Инсталирах по вторият вариант. Отначало всичко беше Ок.
Но след двата ъпгрейда и една вечер - днес сутринта отново ми изчезна Google акаунта и всички проблеми се върнаха.
Наложи се да деинсталирам Google Play и да го инсталирам отново за да мога поне да си синхронизирам Контактите.
Но пък, не иска да ми инсталира нищо.

Вече се чудя какво да го правя. Моля за някакви идеи.
Според мен има някакво Китайско приложение, което пречи на всичко.
Или се надявам да е така, защото иначе трябва да се сменя локация, флашване, промени в system .... с една дума - дълга история.

Телефонът е от подписа ми, ROM-ът е В230, а локацията dualcu/cn.

Huawei Mate 8 NXT-L29
Цитирай
Аксесоари
#2

Имаше колега със същия проблем и мисля че беше казал че решението е след всяка смяна на софтуер хард ресет и всичко начисто и няма вече такива проблеми.

Samsung Galaxy S,SIII,S IV mini,LG G2,Samsung Galaxy Alpha,Huawei P8,Huawei P9,Honor 7X,Huawei P10Lite
Prestigio Multipad PMP5101C_QUAD
Цитирай
#3

Ще пробвам и това.

Но имам и една друга идея. С тия две .apk-та:
GoogleContactsSyncAdapter.apk
GoogleCalendarSyncAdapter.apk
Да ги инсталирам на ръка, а не от App Center-а на Huawei.

Huawei Mate 8 NXT-L29
Цитирай
#4

@artridis, откакто телефонът пристигна от Китай и съм му инсталирал гугълските джаджи по метода, описан в шапката, никога не е правил проблими с гугъл и никога не съм правил хард ресет. Дори след като минахме на Marshmallow пробвахме с boboev да инсталираме синхронизирането на контактите от HiApp, а не с онова apk от MIUI, и всичко си е ок!

Когато се логнеш в гугълския акаунт от телефона, получаваш ли мейл от гугъл, че някой е влязъл в акаунта ти от устройство на Хуавей с IP еди кво си и питане дали това си ти? Ако получаваш такъв мейл, погледни дали не искат потвърждение, защото ми прилича на точно такъв проблем.

HUAWEI P8 GRA-UL10 - DSFA 
HUAWEI P10 VTR-L29 - Dual stand-by
Цитирай
#5

@georgyan, получавам такъв мейл. Но в него няма нищо за потвръждение.
Сега даже влязох и погледнах в историята.

От всички пъти, които съм влизал само веднъж ми е разпознал телефона, като Huawei P8. И това се е случило снощи.
И като гледам часа това е станало когато съм започнал с чистата инсталация от В210. Само не съм сигурен дали е преди да сложи сихронизирането на контактите и календара или след това. Трябва да го пробвам.

За всички останали пъти мейла е само с Android устройство.

Huawei Mate 8 NXT-L29
Цитирай
#6

Да, аз имах такъв проблем и се оправи след поредния ъпдейт, не помня до B210 или B220 беше, след което профилът ми изчезна веднага след ъпдейта. Хард ресет до заводските настройки и забравих за проблема. А, да, също така, не инсталирай apk-то за синхронизация на календара ръчно. Нямам идея откъде си го взима, но и без него всичко по синхронизацията на календара си работи, а имам подозрения, че това също е една от възможните причини за проблемите.

HUAWEI P8 GRA-UL10 Carbon Black

DSFA & DUAL 3G/4G
Цитирай
#7

Аз съм с апа за синхронизиране на календара, но изтеглен от HiApp. Възможно е този от MIUI да прави проблема.

HUAWEI P8 GRA-UL10 - DSFA 
HUAWEI P10 VTR-L29 - Dual stand-by
Цитирай
#8

Така ....
Какво направих ... и какво разбрах до тук.

Хард ресет. Инсталирах Google Play и синхронизирането на контактите ръчно. Без синхронизирането на календара.
Вписаме първия път. Спрях интернета. Влязох в Google и ми беше разпознало телефона.
Рестартирах телефона.
Повторно влизане в Gogle Play и акаунта изчезна.
Отново инсталирах синхронизирането на контактите и ми се синхронизираха поне те.
Но от Google play нищо не може да се инсталира.

Опитите продължават....

Huawei Mate 8 NXT-L29
Цитирай
#9

(2016-01-20, 08:30:57)artridis написа:  Според мен има някакво Китайско приложение, което пречи на всичко.

Изчисти ли всички китайски приложения, които могат да се изчистят, без tools разбира се, те едва ли имат отношение?! Аз съм изтрил всичко, на което се появява кошче, като му задържа иконата. Освен това да нямаш някое фризнато китайско приложение като Huawei контакти, което се води системно и ми пищи да не го закачам?
Погледни и в Мениджъра на разрешенията, знам че си с 5.0, но Google Contacts sync трябва да е надеждно и защитено приложение, което се стартира с пускането на телефона и му дай възможно всички права!

Как точно ти изчезва акаунта? Изчезва аппа Google Contacts sync от инсталираните в телефона или си седи там, но не синхронизира? А Google Play Store стои ли си инсталиран в телефона?

HUAWEI P8 GRA-UL10 - DSFA 
HUAWEI P10 VTR-L29 - Dual stand-by
Цитирай
#10

И така не става.
Google play си стои. Отваря се за много кратко и изчезва. Изчезва акаунта от Профилите.
Contacts sync не съм поглеждал дали изчезва.

Започвам да се съмнявам, че аз май съм оплескал нещо, като сменях локацията на телефона.
Беше купен с друга локация и го прехвърлях към Китай. А при тази процедура се бъркаше в едни системни файлове.
Единият е oeminfo, а другият bild.prop


P.S. Преди малко отново се случи. Contacts sync си го има в списъка с приложенията.

Huawei Mate 8 NXT-L29
Цитирай
#11

А докато беше с кастъма за Близкия Изток C433 изчезваше ли ти гугълския акаунт?

HUAWEI P8 GRA-UL10 - DSFA 
HUAWEI P10 VTR-L29 - Dual stand-by
Цитирай
#12

Не. Там ги нямах тия проблеми. Но и там всичко от Google си беше в РОМ-а.
Даже и неща, които никога не ползвам и са ми излишни.

Възможно ли е този bild.prop да стои още и там да има някакви стрингове, които да не са правилни ?

Дано да не ми е глупав въпроса, но вече гадая.

Huawei Mate 8 NXT-L29
Цитирай
#13

Какво написа за ro.build.display.id= ???

HUAWEI P8 GRA-UL10 - DSFA 
HUAWEI P10 VTR-L29 - Dual stand-by
Цитирай
#14

До колкото си спомням там сложих това което извлякох от РОМ-а, който слагах.
GraceL00B001

Сега направих нещо друго. Махнах всички синхронизирания.
Сложих само Google Play. За сега е Ок. Но ще го оставя до утре да видя, какво ще стане.
Погледнах и в Акаунта си в Google. Вижда се телефона. Разпознава го. Huawei P8.
Ще изчакам да видя.

Huawei Mate 8 NXT-L29
Цитирай
#15

Спомни си, защото при китайските версии трябва да е Grace-L00C00

HUAWEI P8 GRA-UL10 - DSFA 
HUAWEI P10 VTR-L29 - Dual stand-by
Цитирай
#16

Значи. Почти съм сигурен, че е GraceL00B001. В 4pda пишеше, че трябва да се вземе от един файл на ROM-a, който се слага.
Погледнах във същия файл на ROM-а, с който започнах тогава (В210) и там си стоеше точно това GraceL00B001

В момента съм без никакви синхронизации и няма никакъв проблем с Google. Инсталира, не изчезва акаунта и в Google си ми стои разпознато устройство Huawei P8.
Смятам да го руутна отново и да извадая bild.prop-а. Да видя точно какво съм написал. Но и ако намеря отнякъде оригинален bild.prop няма да е лошо.
Ще мога да видя дали няма и други разлики.

А това, което ми казваш Grace-L00C00, точно така ли се изписва - с тире. А това знам, че са нули, а не буквата О.

Huawei Mate 8 NXT-L29
Цитирай
#17

Да, това са нули. И аз четох 4pda и сме разбрали две различни неща, а то ще се окаже трето.
В моя buil.prop пише: ro.build.display.id=GRA-C00B326

   

Сложи си това приложение и виж какво пише при теб.

HUAWEI P8 GRA-UL10 - DSFA 
HUAWEI P10 VTR-L29 - Dual stand-by
Цитирай
#18

Погледнах.
При мен е GRA-C00B230.
Разликата е заради версията.

Но видях един ред, който се споменаваше във форума на 4pda във връзка с това да не са показват китайските глупости в Дийлъра.
ro.product.locale.language=zh
Иначе на:
ro.product.locale.region=CN

Първия ред за езика нещо не ми се връзва с Китай.

Струва ми се, че разбрах къде е проблема.
Но не знам как да го реша.

   


Този "balong" май не трябва да го има.

Huawei Mate 8 NXT-L29
Цитирай
#19

zh e ISO кода на Хонгконг, където говорят кантонски китайски, докато официалния език е мандарински китайски Big Grin

HUAWEI P8 GRA-UL10 - DSFA 
HUAWEI P10 VTR-L29 - Dual stand-by
Цитирай
#20

Последния да затвори вратата Big Grin Big Grin Big Grin


P.S. Изтеглих архива, разархивирах го. Но не става. Излиза с някакви много странни символи. Прехвърлих го на телефона, но не стана отново.

Huawei Mate 8 NXT-L29
Цитирай
#21

Виж какво намерих за телефона си. Вече и аз се омотах как трябва да са обозначени регионалните версии. В руския форум пише, че европейските версии са от типа "М100-UL00C900", а според local.pro-a на моя телефон китайската ми версия е M100-UL10 (докато руснаците казват че трябвало да пише GRA-UL00).

   

Какво става с профила ти, губи ли се днес?

HUAWEI P8 GRA-UL10 - DSFA 
HUAWEI P10 VTR-L29 - Dual stand-by
Цитирай
#22

Вчера през деня - Не. Което си беше Ок.

Снощи понеже реших да погледна някои от системните файлове му сложих twrp и руут.
Не видях кой знае какво де.

Но после така или иначе трябваше да връщам заводското реших да върна възможно най-стария РОМ, който ще изкопая.
В руския форум намерих В118. Започнах с нея. Google Play от HiApp - греда. Пълен проблем.

Излезе ъпдейт към В153 - ъпдейтнах.
И вече тук не помня кога го върнах към фабрични настройки с хард ресет. Дали беше преди да сложа В153 или след това.
Но в крайна сметка отново сложих Google Play и Сихронизирането на контактите от HiApp.
Всичко тръгна. За това съм сигурен, че стана на В153.
Изчаках десетина минути и понеже ми беше излязал следващия ъпдейт, ако не бъркам беше В181 (май) сложих го.
Нямаше проблем.
И след това В210 - В220 - В230.

За сега всичко е Ок. Даже току що погледнах в Google - устройството ми е разпознато и е Huawei P8.
Не смея да кажа, че всичко се оправило.

Поживьом увидем...... както са казали руснаците Smile

Huawei Mate 8 NXT-L29
Цитирай
#23

Стискам палци да нямаш повече проблеми! След като си починеш от премеждията, ако ти дойде музата, може да напишеш инструкция как се сменя региона, че не всички българи се оправят с руския, а и е друго някой да сподели опит в първо лице.

HUAWEI P8 GRA-UL10 - DSFA 
HUAWEI P10 VTR-L29 - Dual stand-by
Цитирай
#24

Само да ми минат премеждията, че най-вероятно и ще изпусна нещо в тази, какафония.....

Малко офтопик...
Имам една молба.... понеже май съм объркал нещо в инструкцията си за руут-а. А аз май не мога да го направя.
На единият ред с команда съм изпуснал в бързината да изпиша "recovery".

fastboot flash recovery XXXXXX.

Това в червеното липсва. Не искам някой да се обърка. Ще можеш ли да го оправиш ?

Вече има 24 часа без проблеми.

Има надежда Smile

Huawei Mate 8 NXT-L29
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)