Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Виртуална SD карта
#1

Колеги, скоро си рутнах телефона и се започна първоначалното качване и пробване на ромове. До сега съм работил с телефони които имат слот за карта памет и всичко което правих е да кача рома на картата и да го флашна от там, но сега виждам зор с този телефон, тъй като няма слот и всичко във вътрешната памет. Проблемът е, че когато сложа рома в паметта и ребуутна в рекавъри и дам да Wipe-не и ми изтрива всичко + приготвения за инсталиране ром. Така трябва да рестартирам теелефона отново в рекавъри и отново да кача рома и вече тогава да го инсталирам! Има ли някакъв начин да си направя нещо като виртуална карта която да не изчезва при WIPE преди да инсталирам рома?

Мерси предварително!
Цитирай
Аксесоари
#2

Не съм чувал за "нещо като виртуална карта". Но няма и смисъл. Защото няма смисъл да триеш вътрешната памет, а само system, data, cache и dalvik cache. Ако нещо те притеснява, изтрий само системните папки (например Android\data), но си остави тази, в която ти е рома. Но пак да ти кажа - няма абсолютно никакъв смисъл да триеш абсолютно нищо от вътрешната памет. По време на инсталацията Арома-инсталаторът изтрива каквото е необходимо да бъде изтрито.
Цитирай
#3

(2016-01-22, 10:28:29)bobytsekov написа:  Не съм чувал за "нещо като виртуална карта". Но няма и смисъл. Защото няма смисъл да триеш вътрешната памет, а само system, data, cache и dalvik cache. Ако нещо те притеснява, изтрий само системните папки (например Android\data), но си остави тази, в която ти е рома. Но пак да ти кажа - няма абсолютно никакъв смисъл да триеш абсолютно нищо от вътрешната памет. По време на инсталацията Арома-инсталаторът изтрива каквото е необходимо да бъде изтрито.

Благодаря за отговора, 

Именно, като изтрия тези които си изброил и ми изчезва рома! Явно под Windows паметта която моунтва се намира в някой от тези папки!

Както и да е, ще се оправям.

Бихте ли ми препоръчали изпитан ром с Sense7?

Мерси!
Цитирай
#4

Не е възможно. Windows изобщо няма достъп до тези дялове, а ти нищо не можеш да качваш там. Windows маунтва единствено Internal memory (Вътрешна памет).
Цитирай
#5

Нормално е да ти изчезне рома, след уайпването на тези дялове от телефона.Това се казва чиста инсталация на ром.Хубави ромове са insertcoin, viperone, maximumus hd, nunseven.....

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#6

Нее... Той говори за рома като .zip Smile
Цитирай
#7

Опс, не съм чел внимателноSmile.
Я, автора на темата, да каже с кое recovery е точно и къде точно слагаш рома в телефона.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#8

Обяснявам пак. Качвам рома (ZIP) през Windows на паметта на телефона. Рестартирам в рекавъри , отивам на Install и виждам зипа, връщам се и Wipe-вам и после се връщам на Install, но вече ZIP няма! Та въпроса ми можеби не беше зададен правилно, няма ли как да има друг партишън отделен който да се моунтва  от Windows, така че при Wipe да не заминава, защото явно това което Win моунтва се намира в Data или другите папки!

(2016-01-22, 10:46:12)vlaf написа:  Опс, не съм чел внимателноSmile.
Я, автора на темата, да каже с кое recovery е точно и къде точно слагаш рома в телефона.

Последната версия на TWPR 2.8 нещо си.

Как къде го слагам, то под Win само една памет ми маунтва, т. е само един избор имам.
Цитирай
#9

Аз затова те попитах с коя версия на twrp си, защото може и от нея да е проблема, може и от самия zip да е.Дай default настройки на twrp и опитай пак.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#10

data/media/0 

Ето тук ги виждам през рекавърито файловете които съм качил през уиндоус! След търкане и изчезват!

Имам и папка /sdcard , но там ги няма зиповете
Цитирай
#11

Хм... Има нещо объркано при теб. Именно /sdcard трябва да се маунтва от Windows.

А s-off ли си?
Цитирай
#12

Сложи рома, примерно в папка download, през Уиндоус.Влез след това в рековъри, sdcard/download и виж дали ти е там zip-а.Не влизай през data/media/0

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#13

(2016-01-22, 11:10:48)bobytsekov написа:  Хм... Има нещо объркано при теб. Именно /sdcard трябва да се маунтва от Windows.

А s-off ли си?

Само буутлодера е отключен!

Колеги, можеби правя аз грешка, аз до сега давах wipe data i na adwansed dalvik, data, kesh. Сега видях, че имало слайдер за фактори ресет, което ми оставя фолдера медия, и другото го търка. Това ли е трябвало да правя до сега, а аз търках отделно дата !

ама, че го обясних...
Цитирай
#14

Не, не е от там проблема, нещо друго правиш.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#15

Да предложа един workaround Smile
Не прави никакъв wipe през recovery, а го направи в Арома, когато стигнеш до тази стъпка.
Цитирай
#16

(2016-01-22, 11:24:06)bobytsekov написа:  Да предложа един workaround Smile
Не прави никакъв wipe през recovery, а го направи в Арома, когато стигнеш до тази стъпка.

Да, благодаря ти. Това го правя винаги, но въпроса е принципен, защо виндовса не ми слага зипа в папка sdcard, макар, че там са всички папки, които са и в data/media/0, само че зиповете ги има само в data/media/0.

Както и да е, някой ако знае какво може да съм объркал да свирка!

Мерси!
Цитирай
#17

TWRP 2.8.7.0 е страхотен! Все пак, никога не е добре да се трие нищо друго, освен само Cache и Dalvik Cache.
Защото триенето на друго си е просто настъпване на мотика, малко или много те включва в приключение.

Копирам си файловете в специална папка -=Installs=-
Така винаги ми е подредена най-отгоре. Не виня Windows защо копирал някъде другаде, няма как да стане. Копира точно където му се каже, той няма ум да си решава нещо друго, нали?! Smile
Цитирай
#18

Е явно ти е от тврп-то, това рекавъри много често го хващам в издънка. Или смени рекавърито или виж дали в тази версия има mount някакви опции за да разминтираш от /дата/нещо_си (не ти помня пътя) и си го монтирай в /сдкард или там където го искаш дяла.
Цитирай
#19

Благодаря, ще опитам и ще кажа на къде са нещата. Бърз въпрос - Само през фастбуут ли се флашва ново рекавъри?
Цитирай
#20

Да.
Но е възможно и да се флашне през съществуващото в момента recovery, стига да намериш такъв zip.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)