Оценете темата:
  • 3 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

HTC все още губи стотици милиони, но отбелязва подобрение
#76

Съгласен съм, че имат повече вина отколкото аз мисля, но по-важните причини убягват на повечето хора и дори не ги виждат, а както казах си мислят, че проблемите идват само отвътре. Един полудял човек не е достатъчен да затрие цяла корпорация тъй като зад нея не стои само той, а и други интереси. Най-голям принос за положението на HTC имат други фактори от световен мащаб за които писах вече. Така, че главната причина баш НЕ Е в HTC.

Сърцето на глупавите е в устата, а устата на мъдрите е в сърцето!
Цитирай
Аксесоари
#77

И кой външен фактор ги накара да махат слота за карта, когато всички го искаха, да заключват телефона, когато никой от Андроид производителите не го правеше, да пускат орязани и компромисни модели, с остарял дизайн и или характеристики, когато бяха на върха...? Мога много да изброявам за отделни проблеми, които отблъснаха много хора, фенове, които им купуваха телефоните на конвейр...

А че човекът , който води компанията, може да я затрие, това е напълно ясно. Особено, ако заради него напускат кадърни хора. Добри продукти се правят с визия и добър екип. Има външни фактори, но в случая HTC твърде закъсняха с промяната на курса, вече бяха глътнали вода...

Изпратено от моя MI MAX 2

Cognosce te ipsum!
[-] 5 потребители изказват благодарност на kayovas за това мнение:
  • GH0STFACE, milenvn, OliQueenBG, scorceni, vlaf
Цитирай
#78

Ти си имаш твой поглед в/у нещата, който си е валиден за теб! За много неща не си прав, но на мен не ми се влиза в безсмислен спор.

Сърцето на глупавите е в устата, а устата на мъдрите е в сърцето!
Цитирай
#79

Също много утежнаващ фактор се оказа, че точно когато всички се надпреварваха да вадят супер-дупер-камера-телефони, ХТЦ бяха абсолютно трагични в това отношение. HTC One - отличен телефон с катастрофална камера. И за капак - на дугата година М8 пак със същата камера!
Цитирай
#80

(2018-07-11, 07:45:26)whitehart написа:  Уби ги това, че нямат конкурентен среден и нисък клас телефони. Китайците смачкаха всичко там с цените си и бивши гиганти като htc и lg останаха само с по някой флагман. А основните приходи идват основно от средния клас.

Изпратено от моят SM-G935F с помощта на Tapatalk
Така е, щом аз който преди уж робувах на марки (не само в телефоните) сега съм с xiaomi и съм много доволен. Същата транслация правя и с маратонките. Примерно kalenji на декатлон си е чиста конкуренция на скъпите маратонки за бягане а в същото време са много здрави и някои модели са адски прилични, визирам kiprun xt7 за планинско бягане който си е на чисто нормална цена за българия а конкурентите salomon, la sportiva са 200-300лв (пълна лудост). С телефоните- същата работа 2000лв за телефон са си чиста лудост.

Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk

 Xiaomi REDMI 4X   [4/64GB]
[-] 1 потребител изказва благодарност на nehranimaiko за това мнение:
  • milenvn
Цитирай
#81

От тия дни: HTC с нов исторически спад на приходите

Cognosce te ipsum!
Цитирай
#82

(2018-06-11, 16:38:41)milenvn написа:  HTC са ходещ мъртвец. Въпрос на време е да свършат последните пари от сделката с Гугъл и фалират окончателно. Дали ни харесва или не няма значение,  това е светът на бизнеса. През годините те взеха и немалко грешни решения, ръководители се сменяха, но нищо не помогна. Ще си спомняме с добро за тях.

След тази новина ми остава само да си цитирам мнението от 11.06. 2018: https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1479636


Цитирай
#83

Имам чувството, че и да пуснат флагман с най-добрите параметри и на ударно ниска цена, пак няма да бъде търсен модел. Някак сами се закопаха и хората ги оставиха като добър или лош спомен. Дано им провърви.
[-] 1 потребител изказва благодарност на fifth_root за това мнение:
  • tynata2
Цитирай
#84

След HTC One M9, който беше с 1 камера и еднакъв дизайн, почнаха да им падат приходите.

Samsung Galaxy Note 9 Midnight Black Apple iPhone 11 Pro Max Space Grey Apple iPhone 13 Pro Max Sierra Blue  Apple iPhone 15 Pro Max Black Titanium
Цитирай
#85

На юлcĸия финaнcoв oтчeт нa няĸoгaшния лидep в пpoизвoдcтвoтo нa cмapтфoни oпpeдeлeнo cи cтpyвa дa ce oбъpнe внимaниe. Toвa e cвoeoбpaзeн aнтиpeĸopд по приходи нa НТС: https://www.kaldata.com/телефони/htc-пос...90581.html

 
Цитирай
#86

Вероятно тaйвaнcĸaтa ĸoмпaния НТС възнaмepявa дa пpeĸpaти caмocтoятeлнoтo пpoизвoдcтвo нa cмapтфoни. Hoвитe тeлeфoни нa НТС щe бъдaт cглoбявaни oт пapтньopитe нa ĸoмпaниятa. Пъpвият cмapтфoн нa НТС, cглoбeн oт външeн пpoизвoдитeл, щe бъдe U12 Lіfе. Ho зaceгa нямa инфopмaция, ĸoй точно щe бъдe тoзи външeн пpoизвoдител.

[Изображение: 813301041e35590f40a84416b6ec60cd-full.jpg] 
Източник: >>>>>>

 
Цитирай
#87

(2018-08-20, 19:12:26)NoMaD написа:  Taйвaнcĸaтa ĸoмпaния НТС възнaмepявa дa пpeĸpaти caмocтoятeлнoтo пpoизвoдcтвo нa cмapтфoни. Hoвитe тeлeфoни нa НТС щe бъдaт cглoбявaни oт пapтньopитe нa ĸoмпaниятa. Пъpвият cмapтфoн нa НТС, cглoбeн oт външeн пpoизвoдитeл, щe бъдe U12 Lіfе. Ho зaceгa нямa инфopмaция, ĸoй точно щe бъдe тoзи външeн пpoизвoдител.

https://www.phonearena.com/news/htc-u12-...n_id107749

Къде точно в горната статия се твърди подобно нещо?

Еинствено разсъждават над този туит на LlabTooFeR, в който става дума само за U12 Life. А дали и други модели ще се произвеждат на този принцип, няма такава информация.


ПП
@NoMaD Не е коректно така да си редактираш постовете. Първо линк към PhoneArena (в който нищо от това, което твърдиш не се споменава), после към глупостите на Kaldata (които явно перманентно са изкуфели и си съчиняват истории)...
[-] 1 потребител изказва благодарност на bobytsekov за това мнение:
  • Boby13
Цитирай
#88

@bobytsekov, постът не е редактиран, а само източникът, за да няма недоразумения и въпроси по новината. Всеки може да се обърка, а и бутонът "Редактирай" е затова. А за "глупостите" на колегите, които са перманентно изкуфели, според тебе, може да се обърнеш направо към тях.

 
Цитирай
#89

(2018-08-20, 20:49:47)NoMaD написа:  @bobytsekov, постът не е редактиран, а само източникът, за да няма недоразумения по новината.

Хубаво. Но за да няма недоразумения по смисъла на моя отговор, нека е ясно, че се отнася за предна версия на твоя пост (все пак източникът е част от него).
Пък и първият ти източник в крайна сметка може да се каже, че е правилният източник, а новината на Kaldata е недоразумението, базирано на първия ти източник.
Цитирай
#90

HTC публикуваха резултатите за второто тримесечие и те отново са крайно незадоволителни: http://media.corporate-ir.net/media_file...UMMARY.pdf

 
Цитирай
#91

HTC ми се струва нямат добър маркетинг, иначе телефоните им (не всички) не са лоши, такива впечатления имам аз.
Цитирай
#92

Телефоните им във високия клас са отлични.Кофти маркетинг,изтърваха влака..вече не са голямото име,което бяха..

Galaxy S10+ Prism Black
Huawei Watch GT2 Pro
Цитирай
#93

През 2019 HTC няма да представи флагман, а най-вероятно устройство от средна ценова категория: https://phandroid.com/2018/11/16/no-htc-...hing-else/

 
Цитирай
#94

И да ги и да ги няма.
Особено значение няма.
И Lg, Samsung дори и Apple ще ги последва.
Китайците са валяк който мачка наред.... с маркетинг, с количество, с цени, с разнообразие, дори и с технологии.
[-] 3 потребители изказват благодарност на Victormihov за това мнение:
  • milenvn, zdravko959, Герчев
Цитирай
#95

(2018-11-18, 07:10:15)Victormihov написа:  И да ги и да ги няма.
Особено значение няма.
И Lg, Samsung дори и Apple ще ги последва.
Китайците са валяк който мачка наред.... с маркетинг, с количество, с цени, с разнообразие, дори и с технологии.

Повече от 20 години алчните западни компании къртят нечовешки печалби като експлоатират евтината китайска работна ръка. Джак Ма казва в едно интервю, че неговата учителска заплата била на цената на производство на един пейджър, който западаните компании купували за $5 и продавали за $200-$300. Инвестираха ли тези компании в собствено производство? Не. Къде отидоха тия пари? 

Karma is a bitch! 

Китайците са много търпеливи, но и много агресивни в същото време. Светът им поднесе на тепсия възможността да станат това, което са в момента. И това не е добре за нас потребителите! Липсата на конкуренция е гадно нещо.

Cognosce te ipsum!
Цитирай
#96

За теб може да е гадно, но аз освен конкуренция друго не виждам.
Китайците са толкова много и толкова различни, че имат не стотици фирми за смартфони ами ХИЛЯДИ.
Та те копират дори себе си.
КОНКУРЕНЦИЯ???? Айфон, Самсунг, Лг, Сони и всички там тия глупаци къде се произвеждат?
Пак там.
Шиаоми правят страхотни продукти на никакви цени, по-добра еко система дори от Епъл имат... и това, ако не е конкуренция, здраве му кажи.
Айди отивам да си сипя една ракийка, единственото Българско нещо останало ми вкъщи :p
Цитирай
#97

(2018-11-17, 20:55:03)NoMaD написа:  През 2019 HTC няма да представи флагман, а най-вероятно устройство от средна ценова категория: https://phandroid.com/2018/11/16/no-htc-...hing-else/

Дано не се окаже вярно.......другата година мислех да сменям У11 с новия флагман  на ХТЦ, но...........а дано ама надали. Апропо вчера гледах клипчета и инфо за Хуявей мате П20 про, много иновации, страхотен дисплей, добър дизайн и..........слаб качесетвен контрол т.е засега е проблемен до изчистване на дефектите . Жалко мноооого жалко за ХТЦ и У11 и У12+ са страхотни телефони, но не успяха да изправят ХТЦ . И сега ако хтц нямат флагман догодина на ква ли марка да се спра.....хуявей ли, сони ли ........или пък ХТЦ ще извадят нещо........
Цитирай
#98

(2018-11-20, 11:44:34)badzanga написа:  Дано не се окаже вярно.......другата година мислех да сменям У11 с новия флагман  на ХТЦ, но...........а дано ама надали...
Колкото да не ти се вярва, е точно така - още едно разочарование за феновете на бранда, които де факто са останали на форума тук "без работа". Според новата концепция HTC ще се съсредоточи изцяло върху флагмани и модели от средния клас: https://www.digitimes.com/news/a20181218PD202.html

 
Цитирай
#99

HTC са царе на странните и глупави решения. Не могат да намерят пътя нагоре. Не знам доколко им е концепция новата концепция за флагмани и модели от средния клас, но сега пуснаха нов БЮДЖЕТЕН модел (Desire 12S), който също е неадекватен към днешна дата.

Huawei P8 Lite DS | Android 6.0 > Huawei P Smart DS | Android 9.0 > Redmi Note 8T DS | Android 11 > Xiaomi 12 Lite | Android 14

https://pardus.website - БЪЛГАРСКИ КАЛЕНДАР И ЗОДИАК
Цитирай

(2018-12-19, 15:31:30)NoMaD написа:  .. .....   . Според новата концепция HTC ще се съсредоточи изцяло върху флагмани и модели от средния клас: https://www.digitimes.com/news/a20181218PD202.html

https://phandroid.com/2018/12/18/htc-con...ssion=true
Ще видим, какво ще се случи ........

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)