Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Телефона не отчита, че е свързан към компютъра
#26

Преди време, когато още Редми Ноут 2 беше "нов" на пазара докарах един такъв за приятел, а той се хванал да го човърка и изключил нещо - като го вържеш към зарядно или компютър - отчита, че зарежда, но компютъра не го разпознава, както и телефона не показва, че е включен към компютър и да избереш режим. Направих му ресет първо от настройките, а после и през рекавърито за по-сигурно и всичко си дойде на мястото. Забелязах, че като изключиш отметката която е активна в момента - изчезва цялото меню и компютъра спира да го разпознава, както и телефона спира да разпознава включения компютър. Хайде втори път ресети и забрана на приятеля ми да бара отметки Smile
Ако още не си се справил - пробвай и това - аз магнитни зарядни ползвах докато бях с оригиналния гръб на моя, но в момента нито нормалното нито удълженото пасват и за това си карам на кабела към зарядното или компа - което е по-близо.
Цитирай
Аксесоари
#27

Колеги, ще използвам вече отворената тема за да споделя и моя подобен проблем.
Имам 2 бр. Xiaomi Redmi Note 3 Prime. Единия го ползвам аз, другия брат ми. И двата са със Stable China 7.1.8.0 и както си бяха наред, така един ден изведнъж нещо им стана и компютрите спряха да ги разпознават, въобще не ги отчитат, само се зареждат. Дори на телефоните не излиза избор дали да са свързани като Web camera или да може да им се чете вътрешната памет. Изключвам факта, че е хардуерен проблем, защото телефоните се ползват от различни хора по различен начин и двата правят проблема едновременно. Изключвам факта, че е софтуерен проблем, защото и двата телефона ги ъпдейтнахме до 7.2.3.0 и там положението е същото. Форматирането и в най- лошия случай префлашването ги отписвам като вариант за сега. Според мен или някое приложение се бърка там, където не му е работата, или антивирусната забранява връзката между телефона и компютъра с някакъв последващ ъпдейт. Не изключвам факта и опцията за това дали устройството да се свърже като камера или като флаш памет да се е преместила някъде из настройките на телефона и вече да не излиза като автоматична опция, това ще го кажете вие..

(2016-03-02, 12:42:02)stat1973 написа:  Забелязах, че като изключиш отметката която е активна в момента - изчезва цялото меню и компютъра спира да го разпознава, както и телефона спира да разпознава включения компютър.

За коя отметка става на въпрос колега, дали може и при нас да е изчезнало менюто с нея след демаркирането ѝ?

Колеги, брат ми откри решение на прословутия проблем, след малко ще редактирам поста си и ще добавя решението му Smile

Теглите USB driver for Android от маркета, отваряте го, слагате отметка на MTP и вече телефона разпознава компютъра, после слагате отметката така че комютъра да чете флаш паметта на телефона и всичко заспива. Край на проблема с изчезващата опция поради неясни причини..
Цитирай
#28

Здравейте колеги,  след две седмици чакане,  вчера дойде юсб порта, който поръчах от dragon-tt, даже ми бяха сложили две платки на цената на една. Смених я  много лесно и мога да се похваля  вече с отлкючен буутлоудър.  Но след като отключих телефона, реших да си върна старата платка, защото с другите звукът е отвратителен(може би защото не са оригинални),  пък и вече не ми трябва да се свързва с лаптопа, за да си инсталирам ромчета- имам си рековери Smile . Дано скоро да излезне оригинален порт за това моделче. Е това исках да споделя, поздрави!!!

Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)