Темата е заключена
Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

[Разрешен] Проблем с 3G
#1

Колеги имам проблем с 3G- то на телефона, имам почти пълен обхват на 3G-винаги поне четери черти, но въпреки това телефона често минава на 2G. Има ли начин да забраня на телефона да минава на 2G?

Мисля че проблема е в телефона, защото се намирам в центъра на Шумен и постоянно нямам интернет, а ползвам услугите на Мтел и съм с неограничени данни на максимална скорост. Днес съм си говорил 20 мин. с тяхните техници, даже ще проверяват клетката заради мен, но мисля че проблема е в телефона..
Аксесоари
#2

Набери *#*#4636#*#* - Phone information и надолу търсиш Set preferred network type:
При теб по всяка вероятност е на WCDMA Preferred - трябва да го смениш на WCDMA only
Другия вариант е да си го оставил с включено LTE и тогава 2g и 3g да нямат приоритети и затова да минава на 2g - толкова често.
Тогава пък сваляш статус бара, задържаш на иконата за мобилния нет - ако си с две сим избираш оператора, на който искаш да смениш приоритетите - Preferred network type и там избираш Prefer 3G
#3

Оказа се че и с SGS2 положението е същото, а там в менюто му има опция 3G Onli, явно проблема е в клетката, техниците до 3 седмици трябва да го решат.
Благодаря все пак на @suffer за това че ми каза как да го сложа на 3G Onli, този метод не го знаех Smile
Темата е заключена




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)