Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Самоизключване на Huawei P8
#1

Здравейте,
дълго наблюдавах форума защото имах желание да си закупя P8 GRA-UL10. Всичко Написано тук още повече ме убеди. Няколко месеца използвах служебно P8 Lite Dual Sim и също останах впечатлен. Закупих телефона преди 20-тина дена. Всичко мина добре. Куриера се представи също доста добре. Получих телефона. Още на първият ден установих нещо доста притеснително. Телефонът се само изключва непредвидено. Понякога това се случва на по-дълги интервали, но понякога е на всеки 30 секунди. Писах незабавно на китайците, които ми изпратиха линк, от който да сваля актуален Firmware за този модел и да го инсталирам. Направих го, но подобрение никакво. Телефона се изключва постоянно. Поискаха ми да им изпратя видео как телефонът се самоизключва. Направих го. След доста кореспонденция най-накрая китайците казаха, че мога да го изпратя обратно за да го прегледат техните специалисти и да си кажат мнението. Ако направя това обаче и ми върнат нов телефон, ще трябва да платя отново ДДС-то, което не е малко като се има предвид стойността на този телефон. Реших преди да изпращам да го видят в наш сервиз. Оставих го в КиК електроникс. Днес си го получих обратно. Преинсталирали са Firmware-а, което аз правих многократно без положителен резултат. Даже са сложили същата китайска версия. За сега от няколко часа телефонът не се е самоизключвал. Надявам се проблемът да е решен. Не смея да качвам никакви приложения за да не се върне самоизключването. Качвал съм същите неща, които качвах и на P8 Lite, който имам. Това, което сега забелязах е, че камерата на GRA-UL10 не фокусира изобщо образа. Сравнявам работата на камерата като правя при еднакви условия снимки с P8 Lite и GRA-UL10 и разликата е огромна. Камерата на новия ми GRA-UL10 не работи коректно. Ако някой се е сблъсквал с тези проблеми и има предложения нека да сподели. Благодаря.
Цитирай
Аксесоари
#2

Камерата в режим видеоклип няма автофокус освен ако не си с андроид 6.Няма ли вариант китайците да поемат ДДС то все пак телефона е в гаранция.

Samsung Galaxy Wave GT S8500 ---- Samsung Galaxy S2+ ------- Huawei P8 Standart ---------Huawei P20Pro
Цитирай
#3

Версия на ROM-а, който си качвал?
Фърмуер ресет след инсталацията, правил ли си?
И ако не е тайна, от кой сайт си го взел.

Huawei G700 rooted Huawei P8 Lite ALE-L21
Huawei P8 rooted GRA-L09
Цитирай
#4

(2016-04-11, 20:49:21)fox_vt написа:  Камерата в режим видеоклип няма автофокус освен ако не си с андроид 6.Няма ли вариант китайците да поемат ДДС то все пак телефона е в гаранция.

Говоря за снимки. Имам и двата телефона и виждам как едната работи и как работи другата. Двете изображения нямат нищо общо като качество и фокус.
Китайците не поемат нищо. Трябва да се заплати дори и обратната доставка. Даже искат като им го изпращам аз да го декларирам като мр4 плейър на стойност 15$ и то да не ползвам куриер, а обикновената поща. Не съм пробвал, но вероятно ще пътува поне месец, ако изобщо стигне.

(2016-04-11, 20:49:29)Topper написа:  Версия на ROM-а, който си качвал?
Фърмуер ресет след инсталацията, правил ли си?
И ако не е тайна, от кой сайт си го взел.

Правих ресет, но нищо различно. Проблемът си остава. Сайтът е etotalk.com. Афтърсървизът им е ужасен. 20 дена се разправяме, а уж имам 7 дена за разваляне на сделката. Аз ги информирах на 3-тият ден. Сега ще чакаме техните технически специалисти да се произнесат дали има проблем или няма.
Цитирай
#5

Лошо, тези не съм ги и чувал дори...

Sent from my GRACE using Tapatalk

Huawei G700 rooted Huawei P8 Lite ALE-L21
Huawei P8 rooted GRA-L09
Цитирай
#6

Малко след като писах проблемът се прояви отново. Телефонът се самоизключва внезапно на всеки 30 секунди. Свалих оригиналният firmware от тук http://consumer.huawei.com/en/. Пробвах да го инсталирам, но ми дава съобщение, че това, което инсталирам е несъвместимо с настоящата версия. Аз свалих от сайта тази версия HUAWEI P8 Firmware(GRA-UL00&UL10,Android5.0,Emtion UI 3.1,V100R001C900B141,General Version).

(2016-04-11, 22:30:10)Topper написа:  Лошо, тези не съм ги и чувал дори...

Sent from my GRACE using Tapatalk

Открих ги в Гугъл.
Цитирай
#7

@better, съжалявам за проблема ти и от личен опит знам, че връщането до Китай и обратно е огромен риск! Ако все пак решиш да го изпратиш, задължително трябва да поискаш tracking от Български пощи (доплаща се 5лв) и задължително трябва да изискваш от служителя на пощата да ти издаде квитанция, в която освен адреса на получателя да е упоменато, че изпращаш телефон Huawei P8 за сервизно обслужване. Не препоръчвам да изписвате в квитанцията сериен номер на телефона, защото ако решат да ти го подменят с нова бройка, пак ще трябва да платиш ДДС. При връщането на телефона в България ще удостовериш пред митницата с двете квитанции - за вече платено ддс и изпращането за сервизно обслужване в Китай, че става въпрос за едно и също устройство. Имай предвид, че нашите пощи нямат навика да пишат в квитанцията какво съдържа пратката, затова трябва да настояваш. Относно митническата декларация за съдържанието на пратката не е необходимо да пишеш, че съдържа MP плейър. Аз бях написал, че съдържа телефон за сервизно обслужване, дори посочих стойност $400 и китаеца нямаше проблем с властите. Всъщност няма значение какво ще напишеш върху декларацията на пратката, в най-лошия случай ще ти я върнат обратно. Но задължително трябва да имаш tracking number и квитанция от Български пощи със съдържанието на пратката!

Пусни един скрийншот на Настройки>Всичко за телефона да погледнем преди да го изпратиш

HUAWEI P8 GRA-UL10 - DSFA 
HUAWEI P10 VTR-L29 - Dual stand-by
Цитирай
#8

(2016-04-12, 18:12:38)georgyan написа:  Пусни един скрийншот на Настройки>Всичко за телефона да погледнем преди да го изпратиш


Здравей, свалих B325 и го сложих на телефона. Държа няколко часа без да се самоизключва, но после пак се изключи 4-5 пъти. Сега пак държи без да се изключва.


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай
#9

Имаш ли инсталирана SD карта? И ако да, марка, модел?

Sent from my GRACE using Tapatalk

Huawei G700 rooted Huawei P8 Lite ALE-L21
Huawei P8 rooted GRA-L09
Цитирай
#10

(2016-04-12, 20:19:30)Topper написа:  Имаш ли инсталирана SD карта? И ако да, марка, модел?

Sent from my GRACE using Tapatalk

Не. Нямам карта. Така си дойде. Не съм слагал.
Цитирай
#11

Тя работата отива на рекламация, едва ли ти е рутнат, за да ползваш някой инструмент за диагностика, но опитвал ли си сейф мод и да видиш дали тогава ще се рестартира?

Sent from my GRACE using Tapatalk

Huawei G700 rooted Huawei P8 Lite ALE-L21
Huawei P8 rooted GRA-L09
Цитирай
#12

(2016-04-12, 21:48:03)Topper написа:  Тя работата отива на рекламация, едва ли ти е рутнат, за да ползваш някой инструмент за диагностика, но опитвал ли си сейф мод и да видиш дали тогава ще се рестартира?

Sent from my GRACE using Tapatalk

Не е рутнат. Как се минава в сейфмоуд?
Цитирай
#13

Тук Хуавей ме изненадаха....обичайно става като при изключване, задържиш няколко секунди на бутона power off на екрана, НО поне на моят не се случва. Иначе така съм оправял Самсунг и Леново...

Sent from my GRACE using Tapatalk

Huawei G700 rooted Huawei P8 Lite ALE-L21
Huawei P8 rooted GRA-L09
Цитирай
#14

@Topper, версията на софтуера е ,както видях В325 , в такъв случай си готов за ъпдейт до В326 ,който може би ще ти оправи проблема.325 е голям файл около 1GB, след което е пуснат допълнителен ъпдейт около 48МБ до 326, като и в двата случая се касае за бета версии
Цитирай
#15

(2016-04-13, 07:05:40)doktora написа:  @Topper, версията на софтуера е ,както видях В325 ,  в такъв случай си готов за ъпдейт до В326 ,който може би ще ти оправи проблема.325 е голям файл около 1GB, след което е пуснат допълнителен ъпдейт около 48МБ до 326, като и в двата случая се касае за бета версии

Къде го има за изтегляне В326?
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)