Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

След инсталация се появява съобщение за тестово устройство
#1
Question 

Здравейте, реших да си направя отново телефона стоков и забелзях, че след инсталация на някой къстъм ром-ове или сток ром-ове, имам нещо като съобщение в менюто за подготовка на телефона за стартиране за 1-ви път. Съобщението, ако мога така да го нарека е от сорта на " Телефона е тестово устройство " , че не мога да изключа локацията, защото е собственост на HTC и ще изпраща местоположение и разни такива. На един от ром-овете пишеше и нещо за Verizon. Телефона е със S-Off, отключен, руутнат и съм сменял CID-а. Съобщението не ми излиза с Android Revolution HD ром-а. 

Моля ако някой знае защо ми се появи това да сподели.

Samsung Galaxy Ace, Sony Xperia S, HTC One X+, Sony Xperia Z, Samsung Galaxy Grand Duos, Samsung Galaxy Grand 2, HTC One M8 
Цитирай
Аксесоари
#2

Има го на някой ромове, не е нещо, което трябва да те притеснява.Просто не му обръщай внимание, всичко е наред.

[Изображение: nexus2cee_output_t4FJGx.gif]
Цитирай
#3

Според мен това съобщение излиза защото телефона е S-OFF. Моя в момента е напълно сток със CID HTC__032 даже със заключен бутлоудър и ми излиза това съобщение. Преди имах за кратко един One S който също бях направил S-OFF и без значение дали сток или с къстъм ром(даже без значение superCID или друго) винаги при началните настройки ми излизаше съобщението че това е тестово устройство, собственост на HTC Big Grin  Така че не мисля че има повод за притеснение, както каза @vlaf просто не трябва да му обръщаме внимание Cool
Цитирай
#4

Да, но на ромове които съм слагал и не ми е излизало, сега се появи, и както казах на конкретния не ми излиза, но с него телефона ми работи бавно. Иначе ви благодаря за отговорите Smile

П.С. Не знам защо не трябва да се притеснявам при условие, че ще имат информация за мен ( местоположение, мои данни и т.н. )

Samsung Galaxy Ace, Sony Xperia S, HTC One X+, Sony Xperia Z, Samsung Galaxy Grand Duos, Samsung Galaxy Grand 2, HTC One M8 
Цитирай
#5

Хаха, притеснявал се... Ми гугъл който ти има абсолютно всички данни? Или викаш, че гугъл не споделят информацията с никого Big Grin
Ползвай си го със здраве и не се притеснявай Wink

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

Xiaomi 12X 8/256gb
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)