Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Lenovo vibe shot проблем с facebook
#1

Здравейте, 
проблема е, че апарата върви с фабрично инсталиран facebook. При всеки опит за ъпдейт на facebook, телефона започва да го сваля, дава, че се инсталира и така замръзва. Необходимо е да се рестартира телефона, за да се възстанови използването на fb, ако не се рестартира при "кликване" на иконата дава, че приложението не е инсталирано. И тук идва проблема, след рестарт приложението не е актуализирано и е със старата версия. До скоро това не ме бъркаше, но сега постоянно започна да ми изкача съобщение, че приложението е с версия от преди 4 месеца и е необходимо да стартирам по няколко пъти приложението за да мога да го ползвам, което е адски досадно. Някаква идея как безпроблемно да мога да го update-вам?
Използването на facebook lite, или root-ването на апарата не ми е вариант.
Благодаря ви предварително!

Всичко изглежда невъзможно докато не го направиш!
Цитирай
Аксесоари
#2

Имам такъв телефон,закупен от Леново бг. и няма инсталиран фейсбук.Защо не деинсталираш приложението и го инсталирай отново от Гугъл плея.Би трябвало да нямаш проблеми с деинсталирането,тъй като то не е системно приложение

Sent from my Lenovo K920 using Tapatalk

Lenovo Vibe Z2 Pro
Цитирай
#3

(2016-05-06, 22:46:33)zeraful написа:  Здравейте, 
проблема е, че апарата върви с фабрично инсталиран facebook....
За пръв път чувам, че facebook се води като стоково приложение. Изчисти му кеша и го върни до заводската му версия.


Sent from my MI 4W

 
Цитирай
#4

(2016-05-06, 22:53:28)sebulba1 написа:  Имам такъв телефон,закупен от Леново бг. и няма инсталиран фейсбук.Защо не деинсталираш приложението и го инсталирай отново от Гугъл плея.Би трябвало да нямаш проблеми с деинсталирането,тъй като то не е системно приложение

Sent from my Lenovo K920 using Tapatalk

(2016-05-06, 23:01:26)NoMaD написа:  За пръв път чувам, че facebook се води като стоково приложение. Изчисти му кеша и го върни до заводската му версия.


Sent from my MI 4W

И на мен ми се стори много странно, но телефона пристигна с инсталиран fb. При връщане на заводски настройки, fb пак си е там. Успявам да го махна като рестартирам апарата, махна го и като пробвам да го инсталирам от магазина същият забива на "installing facebook", след което следва рестарт на апарата и приложението се връща в "началната" си версия, а именно от когато съм взел апарата и не е update-нато, така че това не е вариант. Телефона е закупен от техномаркет, а не от lenovo, не е взимано от мобилен оператор.

Всичко изглежда невъзможно докато не го направиш!
Цитирай
#5

А през Google Play опция за деинсталиране активна ли е?

Sent from my MI 4W

 
Цитирай
#6

(2016-05-07, 18:42:52)NoMaD написа:  А през Google Play опция за деинсталиране активна ли е?

Sent from my MI 4W

Не, само open и update.

Всичко изглежда невъзможно докато не го направиш!
Цитирай
#7

А самото приложение от настройките да се изключи?

Sent from my MI4W

 
Цитирай
#8

(2016-05-07, 21:44:49)NoMaD написа:  А самото приложение от настройките да се изключи?

Sent from my MI4W

Няма такава опция.

Всичко изглежда невъзможно докато не го направиш!
Цитирай
#9

Ами тогава единствения начин е root.

Sent from my MI4 W

 
Цитирай
#10

Или най-добре си сложи друг стоков ROM с Flash Tool. Колегите ще ти кажат кой няма FB и може да сложиш него или най-новата версия. Явно в тази версия има проблем.

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#11

A защо не спреш досадните съобщения за ъпдейт на програма от настройките в GooglePlay. Аз си карам със стара версия на ФБ който няма допълнителен месинджър.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)