Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Излезе Flyme 5.1.5.0G Международна версия
#1

Линк за теглене : http://www.flymeos.com/firmwarelist?modelId=3&type=1
Честито на печелившите. Това е стабилна версия не бета.

Списък с изменения:
---------------------------------------------------------------------
• ОБЪРНЕТЕ ВНИМАНИЕ: функцията за синхронизация с Flyme е забранена в тази версия на фърмуера във връзка с направената от производителя  модернизация на  сърварното  оборудоване, предназначено за работа в международният сегмент. Ако вие използвате  акаунт Flyme за синхронизация, то преди ъпдейта на фърмуера  създайте резервно копие на  контактите, съобщенията, историята на повикванията, събитията в  календара чрез съответстващата опция за  резервно копиране (Настройки>за телефона>Памет>Резервно копие) и след обновяването дайте възтановяване през същата опция.

Особености:
• Диспетчера на задачите в новия FlymeOS при затваряне на приложение завършва съответсващия  процес и освобождава оперативна памет. Ако вие държите  определен процес (приложение) да продължи да  работи във фонов режим, то добавете го в "белят списък" (приложения Безопасност>Ускорител на паметта>Настройки).

[Система]
• Обновяване  до Flyme 5
• Добавено е приложението за персонализация (иконки и теми)
• Оптимизирана е  регулирането на яркостта 
• Оптимизирана е локализацията

[Свързване]
• Добавен е  "само 3G"
• Оптимизиран е экрана  входящо повикване
• Оптимизирана е поддръжката на функцията Talkback при набиране
• Оправена е грешката при  добавяне на контакти в белият списък и списък бързо набиране
• иконка Hangouts установена по подразбиране при редактиране на  контакт
•Оправена е грешката при автоматично съвпадение при въвеждане на искания номер 
•Оправена е грешката- отсътствието на анимация при натискането на иконката за набиране
•Оправена е грешката при която контакти с еднакви последни 7 цифрени номера се обединяват в един в история на повикванията
•Оправено е случайното появяване на празен контакт в контакти

[Камера]
Оправена е грешката при която се размазва предварителния преглед на снимката  при снимане в ръчен режим
Оправена е грешката при която звуковият ефект е бил изключен при снимане на видео, и после минавате на камера и звука все още е изключен.
Оправена е грешката за невъзможността за фокусиране при снимане във формат GIF
•Оправен е  проблемът с  фокусирането
.Оправен е проблемът при използването на  режима макро след снимане на видео, когато в режим камера, камерата не може да фокусира обект
Оправена е грешката при която ,ако се снима с друго приложение за камера,то липсва ок или снимай.

[Безопасност]
• Оправена грешка с  не пълното показване на пропуснати повиквания и непрочетени съобщения в панела за уведомления при активен супер-режим за пестене на енергия с включен огромен размер на шрифта

[Работен плот]
• Сега иконки и уиджети могът да бъдат преместени директно в режим редактиране
• Добавена е възможност за използване на емотикон в имената на папките
• Добавена е нова функция, която позволява да се копират и поставят имената на папките на работния плот
• Оптимизирано е положението на прозореца за уведомяване при редакция на работния плот 
• Оправено е случайното заспиване на работния плот

[Настройки]
• Добавена е опция да сложите парола на хранилище и избрани от вас приложения
• Оптимизирана е страницата за управление на приложенията
• оправено е неправилно показване на информация за батерията в управлението на захранването
• Оправена грешка със затваряне на настройки при натискане на  "Добави APN" в раздела "Мобилна мрежа+сим"
Оправена грешка със затваряне на настройки при натискане на  шифровано приложение в режим гост

[Съобщения]
• Оптимизирано е изкачащо съобщение при задържане от ползвателя
• Оправен е проблема със случайни грешки при сим съобщенията
[Панел за уведомления]
• оправено е повторното появяване на вече прочетени уведомления в панела за уведомления

[Галерия]
• Фиксиран проблем с празно място при натискане на мини изображение за показване на цял екран


[Заключен екран]
• Оптимизиране на  цветовото решение на екрана за заключване за да се показват системни данни
[Бързо прехвърляне]
• Добавена нова опция бързо прехвърляне (Quick share) за оптимизация на безжичното изпращане на файлове от екрана с визуализации на достъпните устройства.
[Изтегляне]
• Модифицирана е страницата изтегляне: функция MD5 изчисляване се отстранява, скорост на стартиране е оптимизирана
Вече само Wi-fi е функция по подразбиране

Samsung Galaxy S21 FE 5G Huawei watch 3 pro & Huawei Media pad m5 (10.8 inch) Lte  
Цитирай
Аксесоари
#2

Някой пробва ли я тази версия?

Huawei P30
Цитирай
#3

Да на Меизу про 5 и варви страхотно има добавена нова икона лични като там има теми и валпапери за теглене безплатно като в А версията.Телефона варви по добре лично на мен ми харесва много .

Huawei p30 pro
Цитирай
#4

Извинявам се за тъпия въпрос, но за да го инсталирам какво правя: тегля зипа, слагам го в папла Recovery и после го ресвам с power бутоните и той сам си се инсталва или има някакво повече стъпки. Забравил съм от последния ръчен ъпдейт. Моля да ми дадете насоките

 Samsung Galaxy S3 - >  Meizu m2 note Flyme 5 - >  Lenovo P7 - >  LG G2 - >  LG G3 - >  ASUS Phonepad 2 - >  LG G2 ->  YotaPhone 2 - >  Xiaomi  Redmi note 4 - >  Pocophone - >  Redmi k20 pro - >  Mi 10 T Pro - >  Redmi note 11 Pro 5g - >  Redmi Note 12 Pro 4g - >  Iphone 13  ->  Xiaomi 14 Pro 
















Цитирай
#5

Относно горния пост. Сваляш зипа на компа си. След което изключваш телефона и като се изключи натискаш едновременно бутона + за звука и бутона за пускане на телефона и така държиш двата бутона натиснати едновременно. Когато ти изпише Meizu на екрана пускаш бутоните и телефона ще влезне в рекавъри мод. Когато вече си в рекъвъри свързваш телефона към компа и ще ти се появи ново устройство под името Recovery. Отваряш новото устройство и там поставяш зипа. Като се качи зипа откачаш телефона от компа и на екрана на телефона имаш две опции ''System Upgrade и Clear Data'' маркираш и двете опции и даваш OK. После само чакаш телефона да се включи отново. Това е всичко.
Цитирай
#6

(2016-05-21, 09:37:52)cuniculus написа:  Относно горния пост. Сваляш зипа на компа си. След което изключваш телефона и като се изключи натискаш едновременно бутона + за звука и бутона за пускане на телефона и така държиш двата бутона натиснати едновременно. Когато ти изпише Meizu на екрана пускаш бутоните и телефона ще влезне в рекавъри мод. Когато вече си в рекъвъри свързваш телефона към компа и ще ти се появи ново устройство под името Recovery. Отваряш новото устройство и там поставяш зипа. Като се качи зипа откачаш телефона от компа и на екрана на телефона имаш две опции ''System Upgrade и Clear Data'' маркираш и двете опции и даваш OK. После само чакаш телефона да се включи отново. Това е всичко.

Благодаря много.Подкарвам го

 Samsung Galaxy S3 - >  Meizu m2 note Flyme 5 - >  Lenovo P7 - >  LG G2 - >  LG G3 - >  ASUS Phonepad 2 - >  LG G2 ->  YotaPhone 2 - >  Xiaomi  Redmi note 4 - >  Pocophone - >  Redmi k20 pro - >  Mi 10 T Pro - >  Redmi note 11 Pro 5g - >  Redmi Note 12 Pro 4g - >  Iphone 13  ->  Xiaomi 14 Pro 
















Цитирай
#7

(2016-05-21, 09:45:52)kstavrev написа:  Благодаря много.Подкарвам го

Ако си с А версия,как мислиш да подкараш европейската? Първо трябва да стане европейски по темата която съм писал и тогава. 
Ако вече си с европейската версия промени подписа си.

Samsung Galaxy S21 FE 5G Huawei watch 3 pro & Huawei Media pad m5 (10.8 inch) Lte  
Цитирай
#8

Благодаря за съвета. ще го поправя. Вече съм с него ще видим как ще се държи батерията. Другото е ок

 Samsung Galaxy S3 - >  Meizu m2 note Flyme 5 - >  Lenovo P7 - >  LG G2 - >  LG G3 - >  ASUS Phonepad 2 - >  LG G2 ->  YotaPhone 2 - >  Xiaomi  Redmi note 4 - >  Pocophone - >  Redmi k20 pro - >  Mi 10 T Pro - >  Redmi note 11 Pro 5g - >  Redmi Note 12 Pro 4g - >  Iphone 13  ->  Xiaomi 14 Pro 
















Цитирай
#9

Дайте някакви скриншоти и отзиви. Аз нямам м2нот но ми е любопитно.

Samsung Galaxy S21 FE 5G Huawei watch 3 pro & Huawei Media pad m5 (10.8 inch) Lte  
Цитирай
#10
Photo 

                    Ето

Huawei p30 pro
Цитирай
#11

Аз като цяло съм доволен, но ме дразни, че като избера български и в настройките липсват някой подменюта. Просто не са преведени и полетата са празни. Иначе на английски всичко е ОК.
Цитирай
#12

До колкото виждам май не всичко е преведено ? Или по-точно наполовина само ?
Цитирай
#13

При мен като дам на батерия опциите за избор на режим за пестене на енергия и.т.н. не са преведени просто празни полета. Друго което забелязах е, че примерно трия някоя снимка и след 5 минути снимката пак си е там и не е изтрита. За сега като бъгове това съм видял. Колко държи батерията не мога да кажа, тъй като аз много играя игри и я хабя за нула време.
Цитирай
#14

(2016-05-21, 09:37:52)cuniculus написа:  Относно горния пост. Сваляш зипа на компа си. След което изключваш телефона и като се изключи натискаш едновременно бутона + за звука и бутона за пускане на телефона и така държиш двата бутона натиснати едновременно. Когато ти изпише Meizu на екрана пускаш бутоните и телефона ще влезне в рекавъри мод. Когато вече си в рекъвъри свързваш телефона към компа и ще ти се появи ново устройство под името Recovery. Отваряш новото устройство и там поставяш зипа. Като се качи зипа откачаш телефона от компа и на екрана на телефона имаш две опции ''System Upgrade и Clear Data'' маркираш и двете опции и даваш OK. После само чакаш телефона да се включи отново. Това е всичко.
За инсталирането, просто се сваля зипа в главната директория и го цъкваш от файл мениджъра на телефона, ако си с европейската версия. Аз съм доволен след един ден цъкане и не съм видял някакви бъгове още, освен малко проблеми с Гугъл програмите. Батерията май по бързо пада. Дразни ме че настройките са орязани и лок скрийна примерно, няма бърза опция за отваряне на дайлъра, като в предната версия.

Sent from my m2 note using Tapatalk
Цитирай
#15

Отвратителен. Откакто го свалих почти не мога да ползвам мобилния и-нет. Зарежда ми една единствена апликация - фейсбук. Браузър,гугъл плей,както и други апликации,които изискват и-нет просто забравям. Сега свалям старата версия
Цитирай
#16

(2016-05-22, 21:36:51)groti написа:  Отвратителен. Откакто го свалих почти не мога да ползвам мобилния и-нет. Зарежда ми една единствена апликация - фейсбук. Браузър,гугъл плей,както и други апликации,които изискват и-нет просто забравям. Сега свалям старата версия

A случайно хард ресет да направи след инсталация?

Samsung Galaxy S21 FE 5G Huawei watch 3 pro & Huawei Media pad m5 (10.8 inch) Lte  
Цитирай
#17

Оправете си настройките за мобилния нет(APN). При мен след ъпдейта бяха за WAP. След като ги коригирах всичко се оправи.

Sent from my m2 note using Tapatalk

MI 8 PRO
Цитирай
#18

(2016-05-22, 21:36:51)groti написа:  Отвратителен. Откакто го свалих почти не мога да ползвам мобилния и-нет. Зарежда ми една единствена апликация - фейсбук. Браузър,гугъл плей,както и други апликации,които изискват и-нет просто забравям. Сега свалям старата версия
 И аз имах същия проблем при МХ4 . Всичко пробвах -инсталация на чисто, връщане на фабрични настройки, рестарти, нови APN. Резултат никакъв и върнах на предходната версия.
Цитирай
#19

(2016-05-23, 11:09:09)sunmaster написа:  A случайно хард ресет да направи след инсталация?

Да. 2 пъти го правих и никакъв резултат.



Цитат: gunzo6 часа
Оправете си настройките за мобилния нет(APN). При мен след ъпдейта бяха за WAP. След като ги коригирах всичко се оправи. 
Аз вече върнах старата версия и всичко е наред. Интересното е,че при фейсбук например зареждаше (ужасно бавно,но зареждаше). Докато бях в София на 3g вървеше почти всичко без браузъра. Много бавно и тежко,но вървеше. Като излезнах извън София и отидох на място със слаб обхват всичко умря (без фейса). Реших,че е заради слабия обхват и,че ми се е изчерпал достъпа на бърза скорост. Вечерта като се прибрах вече нищо не работеше. През браузъра зареждах само страницата на фейса,също и това беше единствената работеща апликация. Като върнах стария ром всичко литна. Оказа се,че нета още не ми е на минимална скорост и си работя нормално,като изключим ,че постоянно ми затваря гугъл плюс. 
Явно при мен не работи добре новия ъпдейт,така че за момента се въздържам от нови опити с него.
Цитирай
#20

Просто редактирайте АРН-а за WAP-а.

Sent from my m2 note using Tapatalk

MI 8 PRO
Цитирай
#21

(2016-05-23, 18:56:24)gunzo6 написа:  Просто редактирайте АРН-а за WAP-а.  

Sent from my m2 note using Tapatalk


И при вас ли беше такъв проблемът?Благодаря за предложението. Аз още вчера се бях замислил за това,но накрая се нервирах и всичко наново. Ако реша да го върна тези дни ще го имам в предвид,въпреки че колегата с MX4 е имал същия проблем и не е успял да го реши с промяна на АПН-а
Цитирай
#22

(2016-05-23, 18:56:24)gunzo6 написа:  Просто редактирайте АРН-а за WAP-а.  

Sent from my m2 note using Tapatalk

Това би ли го обяснил по точно.
При предишните версии съм създавал нов APN, като просто съм копирал данните от основния APN -променял съм само име и APN. Мобилните данни са тръгвали без проблем а с последната версия на flyme не е така. Въобще липсват при мен.
Цитирай
#23

Само информативно, коя опция на 3g използваш?Забелязах при мен,като е на 4g ми се губи явно обхвата от време на време и ми спира нета,но не го сменя автоматично oт 4g на 3g и нета си остава забил,докато не го сменя ръчно.
Цитирай
#24

И аз първо се опитах да създам нов APN, но не се получи. Затова редактирах самия APN за WAP (смених името, APN, премахнах прокси и порт и това е всичо). Използвах настройките от сайта на V..... M. Иначе използвам само 3G only , защото в Русе май няма 4g все още,а и не съм си сменял картата.

Sent from my m2 note using Tapatalk

MI 8 PRO
Цитирай
#25

Ползвам 1.5.0G на м2 note и mx5 с мтел и вива и на двата оператора APN бяха много стари и въведох ръчно нови.

Sent from my MX5 using Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)