Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

CyanogenMod Roms
#1

CM е операционна система с отворен код за смартфони и таблети на базата на мобилната платформа Андроид. Той е разработен като свободен софтуер с отворен код на базата на официалните версии на Android от Google , с добавен оригинален и код от трети страни. Базиран е на "Rolling release" модел на разработка.
CyanogenMod предлага функции и опции които не са налични в официалния фърмуер разпространяван от доставчици на мобилни устройства, в това число оригиналната тема на Android (до версия 12 — Android Holo, а от версия 12 — Google Material Design).
Екстрите поддържани от CM включват вградена поддръжка на теми, FLAC аудио кодек, голям Access Point Name list, OpenVPN client, Privacy Guard (за управление на разрешенията за различните приложения).
Поддръжка за връзване над общи интерфейси, CPU овърклок и други подобрения на производителността, отключващи буутлоудъра и рут достъп, меки бутони и други "таблетни модификации". Превключване в падащото меню на уведомленията на ( Wi-Fi , Bluetooth и GPS ), и други подобрения на интерфейса.
CyanogenMod не съдържа spyware или bloatware, също така увеличава производителността и надеждността в сравнение с официалните версии на фърмуера.
Според някои доклади към 23 март 2015г. над 50 милиона души ползват CM на телефоните си.

Повече информация оносно CM и най-популярните ROMs тук: CyanogenMod Roms


Цитирай
Аксесоари
#2

Може ли малко по подробна информация, какво точно може да се прави с Xposed Framework. И браво за темата, доста ще е полезна.
Цитирай
#3

Направих всичко и ми се получи,но сега не мога да влезна в рековърито да си пусна ъпдейта.Направих в настройките да ми се показват допълнителните опции за рестарта и когато сложа отметка на рекавъри ми излиза логото леново и си стои така само без да влиза в рекавърито Sad
Цитирай
#4

Видях, че си се оправил, но все пак да отговоря, може да е полезно за някого.
Когато е инсталиран вече CM там в "настройки на програмиста" може да се активира "Advaced reboot" и после при рестарт да се избере рестартиране в TWRP.


Цитирай
#5

Да,аз така влизам вече.
Само може ли да ми кажете как да си сложа хубав кернел.Четох някъде,че било хубаво да се сложи ако си с СМ 12,1
Цитирай
#6

Аз лично не съм инсталирал, карам си с подразбиращия се. Иначе колегите хвалят telo kernel

Ако флашваш kernel ще ти трябва да флашнеш и kernel модулите


Цитирай
#7

А как става всичко това?Предполагам е както другото,но все пак от страх да не брикна нещо искам подробно описание ако може Smile
Цитирай
#8

Карайте си с оригиналния karnel, тези допълнителните са добри, но ако не не ги настроите както трябва може да е пагубно за устройството. Бях пуснал facebook и още нещо на заден план и след 30мин като се усетих, беше загрял чак пареше при камерата. Опитах се да ги килна но в крайна сметка извадих батерията и се оправи.
П.с. Този оригиналния за сега е супер, нямам проблеми и батерията се държи прилично към 3 дни с потребление мобилен нет, facebook и разговори в повечето време.
Цитирай
#9

Момчета и момичета, от опит ще ви кажа, няма по добро от стоковия киткат за нашия телефон. Всичко друго е помия.
Цитирай
#10

Защо след като направих всичко без кернела,вътрешната ми памет стана от 8гб на 4гб?
Това може ли да се оправи?
Цитирай
#11

(2016-06-13, 15:51:21)zmiy написа:  Защо след като направих всичко без кернела,вътрешната ми памет стана от 8гб на 4гб?
Това може ли да се оправи?

Можеби нещо се бъркаш, сигурно 4 ГБ ти остават, дай една снимка да видим ?
Цитирай
#12

Защото другата памет е заета от ОС и приложения, така е винаги и при стоковия китката, само че там свободната памет е по-малко заради модификацията VIBE UI, а CM е базиран на чист андроид и не заема много.
EDIT: Аа имаш предвид общата памет ,ясно. Направи скрийншот.

Sent from my Lenovo A6000 using Tapatalk
Цитирай
#13

(2016-06-13, 13:12:39)dannyy написа:  Момчета и момичета, от опит ще ви кажа, няма по добро от стоковия киткат за нашия телефон. Всичко друго е помия.

Аз лично съм много по-доволен от CyanogenMod. Опциите и възможностите, които предлага, не можеш да намериш в нито един стоков ром.
От вече 8 дена съм със CyanogenMod и нямам никакви проблеми с телефона.


Цитирай
#14

Добре де... колко хора ве сложихте CM 12.1 и никой по постна някоя снимка или каза колко време му държи батерията, колко часа пуснат екран прави.
Цитирай
#15

Снимки има на сайта, където е мода. При мен изглежда по същия начин. Бтерията при всеки е различно. По принцип по моите наблюдения се изтощава съвсем малко по-бързо от кит ката. Това е с подразбиращото се ядро.


Цитирай
#16

(2016-06-13, 17:41:10)Slackwere12 написа:  Добре де... колко хора ве сложихте CM 12.1 и никой по постна някоя снимка или каза колко време му държи батерията, колко часа  пуснат екран прави.

Без допълнителни настройки, а само както са като се инсталират и батерията заминава доста по бързо от стоковия киткат. Поне аз не му разбирам много по настройките да се ровичкам , някой ако разбира може да го оптимизира повече.
Цитирай
#17

(2016-06-13, 19:19:33)dannyy написа:  Без допълнителни настройки, а само както са като се инсталират и батерията заминава доста по бързо от стоковия киткат. Поне аз не му разбирам много по настройките да се ровичкам , някой ако разбира може да го оптимизира повече.

По принцип това все пак е по-нова система от китката и е нормално да има малко по-висока консумация. С telo кернела май имаше отзиви, че държи повече време.
Мен лично издръжливостта на батерията ме удовлетворява.
Иначе доколкото знам със стоковия лолипоп батерията също пада по-бързо.


П.С. За инсталация само на нов ъпдейт е хубаво преди нея да се направи wipe: cashe, dalvik. Също важи и за инсталиране на модули и ядро.


Цитирай
#18

Всъщност доколкото разбрах в лолипопа батерията е по-оптимизирана, и в S059 държи повече от китката.
Цитирай
#19

И от къде го разбра това, а и да е вярно не може да се отрече че лага и загряването е голямо при лоллипопа. Надявам се скоро да пуснат някакъв fix и да опаряват поне лагването, загряването и друго което ме нерви във лоллипопа е че когато някой ти звънне телефона не светва...
Цитирай
#20

[Изображение: 2b3b1d49b1aad621c37019fe1ded1864.jpg]

Sent from my Lenovo A6000s using Tapatalk

Ето снимка.Обща памет 4гб

Sent from my Lenovo A6000s using Tapatalk
Цитирай
#21

И при мен е така. Ако е бъг сигурно ще го фикснат в някои следващ ъпдейт. Иначе е възможно да се дава само информация за свободната памет извън самата инсталация на андроида. Ако самия андроид заема някъде 3.5 ГБ ще е нормално.
Принципно паметта трябва да се види на програма с руут достъп. Тогава ще се разбере всичко за паметта най-добре.

Сега гледах информация за свободното място в руут терминал. За андроида са някъде около 3.5 гб останалото място си го емулира като вътрешно хранилище и извежда информация за свободното място като се взимат предвид и инсталираните приложения.

 Разрешаваш руут и руут терминала в опции за програмиста. Стартираш го, получаваш руут права с командата "su" после пишеш "df" и се информираш. Smile


Цитирай
#22

Не знам, пробвай да префлашнеш всичко без да правиш ресет.
П.П Видях че сте се оправили

Sent from my Lenovo A6000 using Tapatalk
Цитирай
#23

Искам да си върна стоковия кит кат,обаче нещо не иска да ми го инсталира.Какво да правя? Как да си върна всичко както си беше?
Цитирай
#24

С едносимов или двусимов си?
Цитирай
#25

С едносимов съм
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)