Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

LG Spirit - Android 6.0 ОТА update
#1

Онзи ден вечерта ми дойде ОТА ъпдейт до 6.0 на моя Spirit (купуван от Виваком, не е LTE).
Виждам че няма тема за това, затова пускам нова. Предполагам не сме много с тоя телефон, но все пак за собствениците да знаят, ако все още не са получили известие.
Като цяло визията е попроменена, не намирам ново неща за сега като функции.Телефона се държи малко по-добре и май батерията взе да държи малко повече.

Huawei Ideos -> HTC Desire X -> Samsung Galaxy SIII -> Huawei Ascend G7 -> Samsung Galaxy SIV Active + LG Spirit -> Lenovo A7000 + LG Spirit -> Huawei P8 Lite + LG Spirit -> Honor 8 + LG Spirit
Цитирай
Аксесоари
#2

Телефона направо лети с новата версия. Аз лично съм много доволен и приятно изненадан. Сега малко извън темата, от известно време телефона ми не намира никакъв GPS сигнал какво ли не направих неще и неще. Не мога да разбера защо се случва това. Преди тръгваше след като деинсталирам актуализацийте на GoogleMaps но сега вече нищо не помага, постоянно си търси сателити и нищо не намира. Моля някои ако има идентичен проблем да сподели ако се е справил с този проблем.
Цитирай
#3

Ресет на телефона не оправи ли проблема?

Sent from my XT1580

 
Цитирай
#4

И аз имах подобни проблеми. Включвам си Sports-Tracker минавам 1,5-2 км и чак тогава ме локализира. Понякога не ме локализираше въобще.
При мен се оказа проблем с дънната палтка.
Занесох го в сервиз и след няма седмица ми го върнаха със сменена дънна платка (така пише на гаранционната карта).
Може и при теб да е от това, може и от нещо друго да е. Не разбирам от телефони и не мога да изкажа мнение.

Edit:
След смяна на дъното след около 3 седмици се появи самоизключване на телефона. Изключва се и не иска да се включи освен ако не му се извади батерията и постави отново. Тогава си се включва и няма проблеми. Може да минат и няколко дни до друго рестартиране, а може и няколко часа.
Занесох го тоново в сервиз и стоя там 4-5 дни, но ми го върнаха с забележка, че при тях не се е изключвал. Взех си го и на 2-рия ден се самоизключи, занесох го отнво в сервиза и отново се оказа дънна платка.
Издадоха ми констативен протокол от сервиза и сега се мъча с мтел за взимане на друг телефон или връщане на парите. Понеже LG Spirit 4G LTE няма в тяхната мрежа.
От 9 до сега ги чакам да измъдрят нещо .... А телефона беше оставен в сервиз на 14.05.16 г, върнаха го на 08.09.16, отидох в мтел, те говориха с някой по-телефона, после на мен ми дадоха и обясниха, че до 2-3 само да видели парите и можело да се вземе нещо друго. на 09.06 им изпратих сканирано копие от Констативния протокол и от тогава все някакви проверки извървали и така до безкрайност май ...
Цитирай
#5

(2016-06-18, 23:13:24)NoMaD написа:  Ресет на телефона не оправи ли проблема?

Sent from my XT1580

Ами за съжаление ресета не помогна. Пък и ако го занеса за сервиз няма да ми признаят гаранцията защото преди време го изпуснах и дисплея е леко напукан, и ще се хванат за това.
Цитирай
#6

И при мен се ъпдейтна до 6,0, но не съм очарован и разлика не мога да намеря от преди. Все пак е по добре от нищо.

Животът е кратък, играй твърдо!
DESIRE HD Android 2.3.5 , HTS Sence 3.0. / LENOVO A536 Kit Kat  / LG Spirit Lolipop/ Moto G 16GB 3gen Android 6.0 /Moto Е4+/Moto G6/Moto G7+ / Xiaomi Redmi Note 8 pro[b] / Samsung G A33 Android 13 / Samsung GW5[/b]
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)