Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Stock ROM, Custom ROMS, Gapps. Всичко на едно място

Гледам излязъл някакъв нов ром базиран на Nexus, някой вече да го е пробвал, питам за да знам дали е излязъл по читав от XOSP и дали има смисъл да го сменям?
Цитирай
Аксесоари

Дай линк

Sent from my Lenovo A6000 using Tapatalk
Цитирай

(2016-08-13, 19:00:51)Stiliyan03 написа:  Дай линк

Sent from my Lenovo A6000 using Tapatalk

http://forum.xda-developers.com/lenovo-a...0-t3436606 нямам никва идея как върви, то трябва да се пробва че да се разбере.
Цитирай

Линик за изтегляне на S061 за флашване с QFIL. Аз лично препоръчвам нови версии да се флашват по този начин понеже така се инсталира абсолютно начисто новата версия и се избягват всякакви проблеми свързани с надграждането. Освен това по този начин се инсталира и стоковото recovery и по този начин се запазва и гаранцията. ОТА също си се инсталира автоматично ако файла е сложен в SD картата. Само трябва след старта да се въведе ####6020# и да се избере България.
Който иска андроид все едно е взел телефона от магазина, това е за него.

http://lenovo-forums.ru/files/file/1310-...27_8g_row/

В архива няма bulgaria.ota.zip. Може да се ползва файла от архива за S061 за recovery.


Цитирай

Наистина тази версия е най-сполучливата от останалите Lollipop-и. Всички върви гладко, единствено когато загрее телефона и се усеща лек лаг при игрите. Не знам дали при вас загравя телефона, до такава степен че чак пари.
Цитирай

Внимавай да не си изпържиш сд картата Smile Загрява само на тежки игри, иначе няма грижи. Ама то на тежки игри има ли телефон, който да не загрява особено сега лятото?


Цитирай

Дали проблема не идва от дълнната платка или от SD картата, понеже преди 5-6 месеца забелязах че телефона почна да загрява доста често... А в началото когато го взех , при игри и т.н не загряваше или ако загряваше беше малко.
Цитирай

Някой може ли да даде линк към фантом кернела?
П.П. Остави намерих го

Sent from my Lenovo A6000 using Tapatalk
Цитирай

(2016-08-14, 13:31:51)Stiliyan03 написа:  Някой може ли да даде линк към фантом кернела?

Sent from my Lenovo A6000 using Tapatalk

http://forum.xda-developers.com/lenovo-a...z-t3384067 на кой ром ще го слагаш ?
Цитирай

На NX 6.0.1. Вчера го инсталирах. Всичко добре, бързо реагира, няма лагове, само не мога да се свържа към мобилен интернет, включвам го, но не излиза нищо и искам да видя с фантома как ще е. Имам някакви подозрения, че е от платката, защото понякога и на стоковия киткат губи обхват и загравя като играя повече време, а в началото не беше така, преди време нали си носех телефона на сервиз и ми смениха платката, е от тогава имам този проблем, а не ми се носи пак, да чакам 2 седмици.

Sent from my Lenovo A6000 using Tapatalk
Цитирай

Аз обхвата не го губя, но много често ми загрява, понякога до такава степен че имам чувството че батерията ще се стопи, независимо на какъв ром съм. И аз имам съмнение че е от платката, или можеби е от SD картата.
Цитирай

И моя много загрява, докато с платката, която беше, като го купих беше направо фризер, а преди да я прецакам обхвата постоянно беше на 4-5 черти, даже в асансьора като вляза беше на 1-2 и имах интернет.

Sent from my Lenovo A6000 using Tapatalk
Цитирай

Можеби и аз съм я прецакал Big Grin Можеби с това постоянно сменяне на ромовете я прецакваме Big Grin
Цитирай

Ами аз я прецаках от много изпускания и като ми го върнаха с новата платка вече много внимавам, иначе не знам дали става нещо от постоянно сменяне на ромове.
П.П. Пробвах и без сд картата, ама пак същата работа, пробвах и с фантом кернела, вече и към wifi не можеше да се свърже и направих дърти флаш на рома и все пак ще слагам пак китката, защото без мобилен няма да стане, но мисля че е от платката, така че който иска да пробва, супер е рома.

Sent from my Lenovo A6000 using Tapatalk
Цитирай

искам да попитам CM.12 на ed300, има ли някаква опция да показва брояч на известията, например когато имам пропуснато обаждане или смс да показва колко са те на самата иконка, пробвах приложения Notification count но са много бъгави.
Цитирай

Общо взето 5-тата версия на Android се оказа бъгава и тежка, подобно на Windows Vista.
Затова и пуснаха бързо 6та та вече и 7-ма версия. Не се мъчете с петицата. Слагаите или къстъм 6 и нагоре или се върнете на суперстабилния 4.4.4

Между другото някои да има bulgaria.ota.zip за kitkat 4.4.4?


Цитирай

Пробвай с този от първото мнение в темата за флашване на сток ром.

Sent from my Lenovo A6000 using Tapatalk
Цитирай

bulgaria.ota не знам дали има за стоковия kitkat.. А иначе колкото до стоковата близалка, да тежка е, и не мога да си обясня защо не пуснаха 6.0 при полужението че ще може да се подкара на тези параметри.. И аз обмислям да слагам някой къстъм 6.0, но не знам кой, Nexus, CM13 на ED300 или някой друг...
Цитирай

Nexus сложи най-добре, няма смисъл CM 13 на Ед, нали скоро го пусна, най-вероятно има много бъгове

Sent from my Lenovo A6000 using Tapatalk

Между другото андроид 7, когато пуснат Cyanogenmod, коя версия ще е? 14?

Sent from my Lenovo A6000 using Tapatalk
Цитирай

Да, cyanogenmod 14 и най-вероятно ще има 14.1 14.2 понеже ще са няколко версии на 7 до колкото четох, а иначе за Nexus-a кви бъгове има ? Как се държи, лаг има ли тва онова ? И мога ли да го инстална от стоковия киткат направо ?
Цитирай

Оригинален 4.4.4 за едносимовия.

Kraft-A6000-m_S025_151016_WCF6.zip

http://phonedl.ota.lenovomm.com/dls/v6/K...6_WCF6.zip


Цитирай

В първия пост го има S025. Аз тези дни ще видя дали ще слагам Nexus rom-a или някой друг.
Цитирай

Да в първия пост го има, а и твоя линк не работи, някаква грешка ми излиза, пробвах и от хрома и от мозилата

Sent from my Lenovo A6000 using Tapatalk
Цитирай

(2016-08-29, 09:16:09)ncode13 написа:  
Между другото някои да има bulgaria.ota.zip за kitkat 4.4.4?

Аз мисля че региона трябва да е Romania, не Bulgaria... защото когато си взех телефона и реших да проверя региона и видях че не беше на Bulgaria , а на Romania.. 


@Stiliyan03 може ли да дадеш малко повече инфо отностно Nexus rom-a. Какви бъгове откри, при игри как е, лаг има ли , батерията как е ?
Цитирай

Супер е, при мен нямаше лагове, игрите добре и батерията държи добре, само нямах сигнал и не можех да свържа към мобилен интернет, но един друг колега го беше сложил и нямаше такъв проблем.

Sent from my Lenovo A6000 using Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)