Оценете темата:
  • 1 гласа - средно 5
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Батерията пада много бързо след ъпдейт на андроида
#1

Помощ. След като ми изписа, че Андроида има излязъл ъпдейт 6.1, го инсталирах и сега батерията пада много бързо... държи по-малко от ден. Това е и на 2-та телефона, и на моя и не половинката ми. Не мога да разбера точно каква е причината... преди ъпдейта държеше 4 дни. Ако някой знае какво да направя, ще съм много благодарен. Предполагам, че има и други колеги във форума които ще имат същия пробелм и темата ще е полезна за всички.
Цитирай
Аксесоари
#2

Ресетвай веднага

SG 24 Ultra Black
Garmin Epix Pro 51 mm Black
Tab S8 Ultra 8/128
Цитирай
#3

това го направих вече 2 пъти... след ресета остава със същата версия на андроида 6.1 ... не се връща към стария 5.1.1
Цитирай
#4

@xarvatina, ресет връща само устройството до заводски настройки, но не и до предишната версия на ОС.

 
Цитирай
#5

Именно ... това го разбрах... въпроса е, каква е причината за тази висока консумация на системата и как мога да оправя нещата... ако някой е имал подобна ситуация и се е оправил, моля да сподели как. Благодаря на всички включили се.
Цитирай
#6

@xarvatina, може да е от ROMa - пробвай с друг такъв.

 
Цитирай
#7

Сървисите на гугъл и маркета са виновни изчисти им кеша и данните и кеша от рековъри и ще се оправи.

Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#8

(2016-07-05, 01:43:18)rado__8 написа:  Сървисите на гугъл и маркета са виновни изчисти им кеша и данните и кеша от рековъри и ще се оправи.

Колега ако може да обясниш малко по подробно къде и как че и при мен нещо прави такива мизери, седи ми постоянно буден дори и след рестарт. Благодаря предварителноSmile

Samsung S23 Ultra 
Цитирай
#9

Понякога хората се бъркат и вместо Reset (връщане на фабрични настройки) правят Restart. Надявам се, xarvatina да не се рестартирал телефона, а да си му върнал фабричните настройки.
Цитирай
#10

(2016-07-05, 09:55:17)iliano9885 написа:  Колега ако може да обясниш малко по подробно къде и как че и при мен нещо прави такива мизери, седи ми постоянно буден дори и след рестарт. Благодаря предварителноSmile


Влизаш в Диспечер на приложенията >> Всички и търсиш иконата на магазина и му изтриваш кеша и данните после търсиш Google Play services и правиш същото като при сървисите се влиза в Управление на данните и се скролва долу за да изчистиш настройките. После влизаш в рековъри и гледаш клипа >>




Поправям, Преинсталирам, Модифицирам Android и Windows
Цитирай
#11

Благодаря колеги. Вчера сутринта на правих всичко описано и вече машинката си е както преди. Голямо благодаря на колегата, който така хубаво и подробно описа всичко.
Цитирай
#12

Здравейте, и аз имах същия проблем, дори като останеше на 20-30 процента вечерта на сутринта телефона дрори се е изключил, което преди не се е случвало. Днес направих нещата описани тук и ще видим какъв е вфекта

Galaxy Note IV
Цитирай
#13

(2016-07-05, 17:05:57)rado__8 написа:  Влизаш в Диспечер на приложенията >> Всички и търсиш иконата на магазина и му истриваш кеша и данните после търсиш Google Play services и правиш същото като при сървисите се влиза в Управление на данните и се скролва долу за да изчистиш настройките. После влизаш в рековъри и гледаш клипа >>



Много благодаря за информацията! Направих това и сега телефона е както преди. Батерията кара с до 30% повече.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk
Цитирай
#14

(2016-07-09, 18:12:59)radotr написа:  Много благодаря за информацията! Направих това и сега телефона е както преди. Батерията кара с до 30% повече.

Sent from my SM-N910C using Tapatalk

Аз не мога да благодаря, защото два пъти я направих тази и резултата е нула. Bu
Ще мина на ябълката  Angry

SAMSUNG Galaxy Note IV 32GB, GREY, 32 GB SAMSUNG SDHC Class 10, S-View Cover case, ММ 6.0.1 
Samsung S 7 EDGE GOLD 32 GBSamsung EVO+ microSDXC 64GB UHS-I Class 10            
Samsung Galaxy NOTE 8, Gold 64 GB + microSDXC 128GB Class 10
Цитирай
#15

На ябълката ще цъфнеш и ще вържеш от към живот на батерията.

Samsung Galaxy S21 Ultra 16/512 Phantom Black/Iphone 13 pro max 512 gb Space Grey/ Honor Watch GS Pro/ Apple Airpods Pro/Mecool KM6 Deluxe.
Цитирай
#16

При мен пък, от ъпдейта насам, един" клауд агент" ми трови живота. Винаги е на първо място по консумация а ползването на данни във фонов режим е отчайващо. Когато телефонът е буден, агента спи. Ограничих му данните във фонов режим и май се оправиха нещата, но не знам какво следва и дали не съм отрязал някое приложение при спящ телефон. Ако някой знае...

Galaxy S 24 ultra
Цитирай
#17

(2016-07-14, 18:25:08)cattier77 написа:  Аз не мога да благодаря, защото два пъти я направих тази и резултата е нула. Bu
Ще мина на ябълката  Angry

И това ще ти е голямата грешка...
Аз на iphone няма да се върна никога па каквото иска да става.

/SonyXperia Neo 4.0.4/GS1/GS2/Galaxy S4/NOTE2 4.1.2 Hawkish Exv2/LG G3 4.4.2 ROOT/NOTE3/NEXUS5/SONY XPERIA Z ULTRA 4.4.4/Iphone5s/Note 4/Galaxy S8/Galaxy S8+/NOTE8 DS
Цитирай
#18

cattier77, може би имаш твърде много неща, които си пуснал да се синхронизират в меню "Accounts". Ако искаш виж какво ти се синхронизира и изключи това, което сметнеш за ненужно. Примерно можеш да оставиш да ти синхронизира само контактите и електронната поща. Ако и това не ти свърши работа, мини на Apple за да имаш база за сравнение.
Цитирай
#19

Не би трябвало да имаш проблеми дори да си включил всичко.Аз никога нищо не спирам...

/SonyXperia Neo 4.0.4/GS1/GS2/Galaxy S4/NOTE2 4.1.2 Hawkish Exv2/LG G3 4.4.2 ROOT/NOTE3/NEXUS5/SONY XPERIA Z ULTRA 4.4.4/Iphone5s/Note 4/Galaxy S8/Galaxy S8+/NOTE8 DS
Цитирай
#20

Някои да знае от къде мога да поръчам оригинална батерия за Note 4 ?!
Цитирай
#21

@Bobicha 
Аз си взех от Dice и съм много доволен - оригинални са със сигурност.
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)