Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблеми с S4
#1

Направо по същество,имам два основни проблема с моя  Samsung Galaxy S4 i9515.
Току що му направих фактори ресет,и проблемите все още са налице.
Първият и по сериозен проблем е че ми пада батерията докато се зарежда!Ако го оставя и не го пипам си се зарежда,но ако правя каквото и да било на него,дори най-малкото нещо -  батерията пада.Това доскоро не го правеше и ми е много чудно защо се случва дори след ресет без да има никакви приложения които да точат от батерията!
Вторият проблем,който не е чак толкова сериозен и си го имам откакто взех тела,е че когато отворя историята на приложения и ги изтрия и после я отворя отново има някакво случайно приложение отново.Мога да живея и с това,но ми е много чудно защо се получава така.Вече общо два пъти съм го ресетвал и двата пъти не се оправи.
Като цяло съм много доволен от устройството,но проблема с батерията хич не ми харесва!
Моля някой ако е имал същите проблеми и/или знае как да ги оправи,да казва  Smile .
Блягодаря предварително!
Цитирай
Аксесоари
#2

Или проблем с USB кабела/зарядно или проблем с microUSB порта на телефона.
Можеш да провериш с програмата: Galaxy Charging Current
При заключен екран трябва да показва 1900 mAh (в смисъл веднага като отключиш телефона, ако си го оставил за 2 - 3 - 5 минути да се зарежда), ако е отключен пада на 1200 mAh и понякога, ако е загрял (примерно си ръчкал някоя игричка и е достигнал 50 - 60 градуса) тогава зарежда и на 3 цифрени mAh.
Ако става въпрос за USB на компютър - там стандартното е 500 mAh, т.е. 4 пъти по-бавно от оригиналното зарядно и затова, ако го човъркаш и е свързан към PC батерията пада доста бързо.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#3

(2016-07-05, 23:27:36)centur написа:  Или проблем с USB кабела/зарядно или проблем с microUSB порта на телефона.
Можеш да провериш с програмата: Galaxy Charging Current
При заключен екран трябва да показва 1900 mAh (в смисъл веднага като отключиш телефона, ако си го оставил за 2 - 3 - 5 минути да се зарежда), ако е отключен пада на 1200 mAh и понякога, ако е загрял (примерно си ръчкал някоя игричка и е достигнал 50 - 60 градуса) тогава зарежда и на 3 цифрени mAh.
Ако става въпрос за USB на компютър - там стандартното е 500 mAh, т.е. 4 пъти по-бавно от оригиналното зарядно и затова, ако го човъркаш и е свързан към PC батерията пада доста бързо.

Пробвах програмата със зарядното на таблета,и програмата показва точно както ти каза че трябва,но със  зарядното на телефона показва винаги около 700 mAh и почти не се променя.
Най-вероятно зарядното е прецакано...
А някаква идея за другия проблем с появяването на случайни приложения след изтриване на активните?
Цитирай
#4

Какви са въпросните "случайни" приложения? Ако може дай пример със скрийншоти.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#5

(2016-07-06, 09:34:58)centur написа:  Какви са въпросните "случайни" приложения? Ако може дай пример със скрийншоти.

Направих кратко клипче,тъй като със скрийншоти няма как да демонстрирам толкова добре : https://www.youtube.com/watch?v=xTNUFjAU...e=youtu.be
Търсих нявсякъде в нета и не намерих никаква информация защо може да се получава така.
Цитирай
#6

Ами сменял си launcher и отделно, че сигурно има настройки кои приложения да кешира/стартира така, че да е максимално бърз така да се каже.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#7

(2016-07-06, 12:40:03)centur написа:  Ами сменял си launcher и отделно, че сигурно има настройки кои приложения да кешира/стартира така, че да е максимално бърз така да се каже.

Не,то това се случва и без launcher.Има логика да кешира приложенията,но както и да е това не е нищо фатално и телефонът си работи супер бързо и съм много доволен.
Разреших проблема със зареждането.Зарядното си е ок,нищо му няма но кабелът е прецакан.Благодаря за помощта,тази програмка Galaxy Charging Current е много полезна  Smile .
Цитирай
#8

От известно време телефона ми се зарежда мнооооооого бавно (над5-6 часа за 100%)А съм с нова батерия на 1 месец...Като го зареждам не пише,че се зарежда на ЮСБ.Как може да се реши тоя проблем и трябва да сменя и зарядното....


Моето е такова точноSadснимката е от интернет но е 1към1,само датата е различна)
http://i1362.photobucket.com/albums/r693...84e5df.jpg

А в моя град в олх има такова с малко по-различни надписи,дали е оригинално или менте (това на долната снимката)И ме притеснява,че е старо произведено на14.11.2012,а моето сегашно дето ми прави проблем е 19.11.2013.

https://forum.androidbg.com/attachment.php?aid=12583

И двата пише модел ЕТА-U90EWE,става ли това от 2012 дето е ?

Sony Ericsson T630 /2008/  Sony Ericsson K810 /2008-2014/  Samsung Galaxy S4 /2014-2018/ Sony Xperia XZ Premium  /2018- 2024/ Samsung Galaxy S23 /2024 -/
Цитирай
#9

Може да от кабела да е, както и от буксата също.

Sent from my MI5

 
Цитирай
#10

Той кабела ми е прецакан да,виждат се жичките и съм го лепил с капчица да го уплътня.

Sony Ericsson T630 /2008/  Sony Ericsson K810 /2008-2014/  Samsung Galaxy S4 /2014-2018/ Sony Xperia XZ Premium  /2018- 2024/ Samsung Galaxy S23 /2024 -/
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)