Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Чуват ме много слабо при разговор.
#1

Здравейте!
Телефона е съвсем нов за мен и не го познавам.
При първият разговор (и досега) не ме чуват нормално (трябва да викам, за да ме чуят).
При активиран високоговорител отсреща казват, че се чувам нормално.
Има ли някакъв начин да се увеличи нивото на микрофона или някой да знае някакво решение на проблема?
Благодаря предварително на отзовалите се!
Цитирай
Аксесоари
#2

Като за начало кажи дали ползваш калъф или когато говориш по телефона запушваш микрофона с пръст (намира се в ляво от microUSB порта на телефона).

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#3

(2016-07-28, 18:47:42)centur написа:  Като за начало кажи дали ползваш калъф или когато говориш по телефона запушваш микрофона с пръст (намира се в ляво от microUSB порта на телефона).

Нито ползвам калъф, нито закривам микрофона.
Цитирай
#4

Тогава влез в Настройки > Мое устр. > Повикване > махни отметката Потискане на шума.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#5

(2016-07-28, 19:03:49)centur написа:  Тогава влез в Настройки > Мое устр. > Повикване > махни отметката Потискане на шума.

Изключена е. И това не е.
Чува се сякаш микрофона е покрит с нещо. 
При включен спийкър, се чува идеално.
т.е. трябва да крещя, за да разберат отсреща какво искам да им кажа, но когато пусна спийкър-а, отсреща ме чуват перфектно.
Цитирай
#6

Тогава го включи, ако не си го пробвал до сега. Другия вариант е просто отсрещната страна да си е намалил/а звука по време на разговор до минимум и затова да не те чуват и ти да си мислиш, че проблема е от теб.

Apple iPhone 14 Pro Max (256GB) Space Black
Apple AirPods Pro v2 (2023)
Apple Watch Nike S6 GPS 44мм
Цитирай
#7

Звъняха ми от различни телефони. Винаги е едно и също - почти не ме чуват като говоря (чува се само някакво неразбираемо мънкане).
Върнах и към фабрични настройки - пак без резултат.

едит: пробвах и с включена настройка за подтискане на шума.

Така... Аз понеже съм шестак и не издържах. Отворих телефона, зачистих конектора на малката платка (тази, която е под батерията и е за микрофона и за спийкъра също мисля) и сега телефона е перфектен! Чува се идеално!

Благодаря на "centur" за съдействието online!
Успех на всички!
Цитирай
#8

Здравейте,имам същия проблем със заглъхването.Отворих телефона но не знам кое точно дазачистя ,бихте ли ми помогнали!
Цитирай
#9

Споделям опит. Ако не се оправиш след обяснението ми кажи и ще снимам, за да видиш кое точно свалям аз.
Изключваш телефона, махаш задния капак. Батерията може и да не се сваля.
Като гедаш телефона обърнат откъм батерията, в долната част, точно под батерията има 4 винтчета. Развиваш ги с много малка кръстата отвертка (часовникарска).
Гледай да намериш отвертка, която да ти пасне точно на винтовете, за да не ги нараниш. Аз използвах една, която ми остана от смяната на батерията на един IPhone.
Когато развиеш винчетата взимаш много малка права отверка и много внимателно я подпъхваш между конектора за зареждане на телефона и бялото панелче, което трябва да се "отлепи". Въпросното панелче трябва да се отдели от долната платка без никакъв проблем. Не се притеснявай, няма какво да изпадне или изгуби оттам (внимавай само да не изръсиш малките винтчета, които вече си развил).
При вече отделен бял панел (той е само малкия, който се намира под батерията без да е махната) го обръщаш. Поглеждаш къде контактува с една метална пластинка. Аз забърсах въпросната пластинка с тампон (клечка) за уши, напоена с чист спирт. Изчакваш да изсъхне добре и монтираш всичко в обратен ред.
После може да тестваш с диктофона, дали всичко е наред. Тоест ако след запис се чува всичко нормално - то значи си успял. Аз успях от втория път, като първия само свалих и забелязах, че при разхлабен бял долен панел телефона си работи. Оттам ми светна за проблема. Ще се опитам да намеря снимка на телефон и да ти обознача кое свалих аз.
Само уточнявам, че подобни неща аз си ги правя на собствена отговорност. Ако желаеш може да си занесеш телефона в някой сервиз на Самсунг и някой специалист да ти го направи за 5-10 лв., въпреки, че поне според мен операцията е повече от проста и елементарна.



Надявам се да съм бил полезен.
Успех!
Цитирай
#10

Директно с игла в дупчицата на микрофона Smile Няма нужда да разглабя нищо.
Цитирай
#11

Стана при мен с кърфица в дупката на микрофона. Благодаря! Wink

Huawei Mate 20 pro + Samsung S21 5G 256gb
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)