Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Samsung Galaxy J7 (2016) - един отличен бюджетен смартфон
#51

Половината, които пишат във всеки един форум просто пишат заради самото писане без да имат и грам понятие точно за какво става въпрос. И по важното - пишат за различни неща... Единия правил чиста инсталация, другия качвал пет вирсии една върху друга.. обаче си ги мерят и не спират.
Според мене няма, чак такава разлика между вирсиите по отношение на консумацията.. Да не пълним темата със скрийншоти всеки път...
С I1 - моментно състояние 3 дни и 17 часа, 7 часа и 31 мин екран, 1 час и 24 мин разговор, 51% остатъчен заряд.
Просто телефона седмицата си я изкарва без проблеми независимо от версията на софтуера. 5-6 часа нагоре или надолу не са от съществено значение.

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2
Цитирай
Аксесоари
#52

Аз лично виждам осезаема разлика между I1 и APD5.... Не знам на какво се дължи, но разлика има и тя няма да се изразява в 5-6 часа.  Ако беше за +- 5-6 часа стендбай изобщо нямаше да си правя труда да чета да префлашвам и т.н. Ползвам телефона си ежедневно по почти еднакъв начин - през деня до като съм на работа -> разговори + viber и Wi-Fi (мрежата е на 2G винаги, кога не ползвам мобилен нет). Вечер четене в нета, малко ФБ и някой клип, вибер, скайп и това е. Средно правя по час и малко на денонощие. Такова е потреблението ми в 90% от времето... E няма как с I1 за 4 денонощия със 7 часа екран и 35 мин разговори да е смъкнало почти целия заряд от 100% до 12%, а в момента с APD5 за 4 денонощия с 5 часа активен екран и 1 час разговори да имам остатъчен заряд от 61%... разликата за мен е много голяма. Но аз го виждах и във времето, когато тела не се ползва - сега заряда почти не мърда с часове, а с I1 си падаше с по 5-6 % в работно време без да го пипам почти.  Естествено няма какво да спорим, просто обсъждаме Smile Все пак форума трябва да дава информация, а пък всеки си решава от там нататък кой софт да ползва и т.н.

ПП. И другия "дефект", който бях забелязал при I1 - при събиране на консумацията от различните източници - екран, cell standby, разговори и т.н. имаше доста голяма разлика между консумираната енергия и остатъчния заряд. Излизаше че батерията е не 3300 а 2500 mAh. Сега с APD5 е абсолютно точно.
Цитирай
#53

Изобщо не става въпрос за спор... Обаче нещата за мене са еднакви. Ти с D5 имаш 4 дни  използване, 5 часа екран, 1 час разговори, 61% остатъчен заряд. При мене с I1 - 4 дни и 8 часа от последно зареждане, 8 часа и 11 мин. екран, 1 час и 41 мин разговори, 44% остатъчен заряд. Wifi и данни - непрекъснато включени за Viber и WhatsApp от 8 сутринта до 2 през нощта.
Странното е това падане с 5-6%, които споменаваш, когато телефона е в покой и не се ползва. При мене такова нещо не се е получавало с нито една вeрсия в т. ч. и с I1. Средната консумация на телефона в покой съм я засичал специално - със всички версии е около 6ma/h(140-150ma/h за денонощие). Случвало ми се е през съботен или неделен ден да не го използвам изобщо.
За 24 часа в покой пада с 4%, което си е нормално и отговаря на отчетените ma/h от Батерия в готовност и Устройството е неактивно...
Много задълбахме...
P.S. Може би нещата си имат своето логично обяснение. При мене почти всички "услуги" на Google са изключени или замразени в т.ч. и част от системните процеси на Google. Работи само Google Play (за да може да работи трябва да са включени само "Рамка на услугите на Google" и "Услуги на Google"). Всичко друго включващо в себе си думата Google е изключено или замразено. Същото важи за разните ненужни приложения и услуги на Самсунг в т.ч. и Самсунг акаунт...
Замразени са разните му там синхронизации, облачни услуги, фейсбук, Google+ и други подобни.
Локалните бекъпи(Titanium) са ми напълно достатъчни (+ Nandroid backup през TWRP) и не е необходимо да качвам каквото и да било по разни сървъри... Задължителен AdAway за да се спират реклами от всякакво естество... Това пести ресурс и прави операционната система енерго независима от големия брой намиращи се в нея ненужни приложения и услуги...
И може би точно тези приложения и процеси са причина за различната консумация на батерия в различните версии...
За да се случи всичко това телефонът е root-нат естествено.

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2
Цитирай
#54

Щом си забранил Google Services значи ще подобриш батерията значително - само спирането на Google Search App и оная магическа дума , дето отваря Now пести сума батерия. Да не говорим за другите неща. И аз съм ги спрял, от там е различката. Google Play Services попринцип има навика да яде в background ако ще и достъпа до нет да му забраниш , то винаги си яде нещо някъде там. Но при някои явно е с по-голямо ползване. При мен е по процент-два и не оказва влияние (А5 2016).

Също да нямаш facebook app е живот за батерията - това е мега некадърно приложение, което яде много батерия и данни за едното нищо.
Аз от над 2 год. ползвам бразуерната версия и всичко е супер - всичко от приложението го има, вкл. снимки в пълен размер, които там ги няма. Само Live-а го няма в бразуера, ама аз и Live не ползвам, така, че... на който не му трябва live излъчване, може да ползва бразуера. Или друга live програма като streamago.

Общо взето без Google Apps и FB App нещата са в пъти по-добре.
Влизам в бразуера - имам търсене в Google, имаме mobile face , който е същото, като приложението. Че за какво са ми приложения...
Soundcloud по съшия начин - само в бразуера, чак в statusbar ми излиза иконката и music controls все едно съм с приложението. Пробвайте браузерните версии на хабящите ви приложения, ако имат такива, и ако е ОК минете на тях -така ползвам google, face, soundcloud, izlesene (турси видео/музикален сайт).
Цитирай
#55

Така е колега. И аз съм го констатирал това. Замяната на някои приложения със тяхни браузерни версии (за които има такива), също пести ресурс.

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2
Цитирай
#56

За приложенията и Google Services и аз съм съгласен и гледам да ги оптимизирам максимално Smile Но при мен проблема с I1 не се изразяваше толкова в това, че има нещо което смучи батерия във фонов режим, а сякaш самия софт възприемаше капацитета на батерията за по-малък. Реално отделните консуматори не смучеха повече батерия в сравнение с G2 или APD5, но при консумирани 1600 mAh, вместо да показва че имам остатъчен заряд около 50%, то ми показваше че имам 30%... върнах се на G2... пак дадох шанс на I1 ( да не би предния път да беше случайно) - еми не, пак по същия начин се държеше - заряда се стапяше, без видима причина. Ето сега в момента с APD5 като събера всички консумации имам изразходвани 2100 mAh и остатъчния заряд ми е 38%. Преди с 1600 mAh - остатъчен заряд 30% WTF - къде избягаха тези над 500mAh?
Цитирай
#57

Разбирам за какво говориш. На този телефон такъв проблем не съм имал. Но си блъскам главата от няколко дни със същия проблем, който се появява при таблета в подписа ми. Понеже се ползва от друг човек в семейството ми, след флашване на 6.0.1 преди около месец, не съм обърнал внимание дали това, което пишеш се е проявявало. Но преди седмица забелязах същия проблем - сумата от mA/h на отчетените консуматори е доста по малка от реално изразходените... Част от заряда, като че ли изчезваше незнайно къде. Правил съм пълна проверка - програма по програма - сумата на отчетените mA/h винаги беше много по малка от реално изразходените.
Един единствен път обаче ми се случи следното - програмата Knox отчиташе 2707 ma/h изразходен ресурс при капацитет на батерията 7900 ma/h.... и точно при това отчитане сумата на консуматорите отговаряше на реално отчетените %,...но това се случи само веднъж. Но общо взето наблюдавам толкова (приблизително около 3000 ma/h) загуби за времето на един разряд.
Съмнявах, се че батерията е сдала багажа, но вссички тестове показват, че е OK... Тъй като таблета ми беше root-нат, направих чиста инсталация на 6.0.1 със 4 файлов сервизен фърмуер, с което да се премахне root-a. Същата работа...
Така, че е възможно с определени версии на 6.0.1 да има проблем с отчитането на изразходвания заряд, или "скрито точене" на батерия.
Сега ще връщам KitKat и Lollipop да видя как ще се държи там таблета... Поне преди когато беше с тях всичко беше OK...

P.S. Макар и малко извън темата понеже става въпрос за друго устройство, но все пак е продукт на Samsung.... При таблета в подписа ми... загубата на енергиен ресурс, грешен отчет на показанието, скрито точене на батерията или друго каквото е било там при 6.0.1 се оказа факт. При абсолютно еднакви инсталирани програми и настройки времето за възпроизвеждане на една и съща видео поредица (HD 1280x720) e:
1. Marshmallow 6.0.1 - 7 часа и 40 минути
2. Lollipop 5.0.2 - 11 часа и 35 минути
Измерването е направено от заряд 100% до заряд 5%...
Хубавото е, че при J7 2019 има няколко версии на 6.0.1 и проблема се проявява само при една от тях... и то не при всеки телефон... или конфигурация.

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2
Цитирай
#58

Здравейте, предстои ми закупуване на J7  от виваком http://www.vivacom.bg/bg/residential/ust...-2016.html. Малко предистория, телефона ще се ползва от възрастен човек и ще му е първи смартфон. След като тръгнах от леново някакво си за 89 лв, се позачетох за андроид телефоните (аз съм ползвател на апъл и там нещата са много по лесни при избор на апарат) и стигнах до извода, че за "мойте" нужди (голям екран, здрава батерия, редовни ъпдейти) дисплея трябва да е възможно най голям (от 5 нагоре) и бюджета набъбна до 350-450 лв. Огледах и вторичния пазар за ноут 3,4 и С5 нео, но няма читави бройки.
Сега въпросите ми:
1. Въпросния модел J7 предлаган от виваком, актуалния ли е, или по стар?
2. Има ли и къде флипкейсове за модела от тоя тип - https://ae01.alicdn.com/kf/HTB10iIiMpXXX...b-font.jpg?
3. Приемам съвети за други кейсове, бъмпери, слюди, предпазващи телефона от щети при изтърване.
Благодаря предварително.
Цитирай
#59

Модела е актуален, кейсове няма много, но има флип кейс- Цък.

A trip down memory lane
2013: ZTE Blade III
2015: Samsung Galaxy Core 2
2016: Samsung Galaxy J5 2015
2017: Samsung Galaxy J5 2017
2018: Xiaomi Redmi Note 5 AI
Цитирай
#60

И аз преди малко повече от седмица се сдобих с телефона, но беше доста трудно. Не знам защо, но го нямаше нито в Стара Загора, нито в Казанлък и се наложи да го поръчат. Засега телефона издържа ден, ден и половина, което не е зле при непрекъснатото ползване, но така ще е докато му се нарадвам Smile Мисля като вас да изкл*ча излишните неща и да му направя чиста инсталация, но не знам дали ще се справя с всичко това. Ако ми покажете стъпките ще съм ви благодарен много Smile
Цитирай
#61

Еми, най-важното е да си махнеш/деактивираш приложения, които не ползваш. Можеш да ги деактивираш лесно с приложението Package Disabler Pro (Samsung) ако не ти се плаща се намира в Google. А ако искаш напълно да ги махнеш, трябва да си рутнеш телефона, но това ти маха гаранцията( естествено можеш пак да си я върнеш но все пак) и можеш да ги махнеш напълно приложенията. Също така е добре да си влизаш в Smart Manager-а често да провериш телефона за излишни файлове или приложения които хабят батерия, не ти трябва Clean master или антивирусна, андроид телефоните мисля че не хващат вируси. Но всеки с нуждите си. Екрана също ако не си често някъде на много светло слънце, 50% яркост е достатъчно, AMOLED дисплея е ярък, както и много тъмен на 0% яркост. Можеш например да спреш звука и вибрация когато натиснеш нещо. Също е много добре като не ползваш телефона да си изключваш Wi-fi или мобилни данни и винаги синхронизация, NFC и GPS-а да ти са изключени.

A trip down memory lane
2013: ZTE Blade III
2015: Samsung Galaxy Core 2
2016: Samsung Galaxy J5 2015
2017: Samsung Galaxy J5 2017
2018: Xiaomi Redmi Note 5 AI
Цитирай
#62

Няма какво повече да добавя към издръжливостта на батерията... това е а D5


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай
#63

mitko7411 правя всичко както трябва. А кои неща задължително трябва да спра с Package Disabler Pro според вас?
Цитирай
#64

Много са. Повечето са на Google, например Hangouts, Chrome ( вградения браузър е достатъчно добър), Gmail.. И приложения на самсунг, например Samsung Apps, диктофона ако не го ползваш, общо взето махаш каквото никога не ползваш.

A trip down memory lane
2013: ZTE Blade III
2015: Samsung Galaxy Core 2
2016: Samsung Galaxy J5 2015
2017: Samsung Galaxy J5 2017
2018: Xiaomi Redmi Note 5 AI
Цитирай
#65

Ами то приложените ми изкарва 1000 неща, повечето от които не знам за какво служат. 
Отделно да попитам, използвате ли play музика?
Цитирай
#66

Здравейте,

пичове бихте ли ме посъветвали малко, тъй като съм решил да купувам нов телефон.

Спрял съм се на моделите:
1- Samsung Galaxy J7 (https://www.mtel.bg/ustroystva/mc/device...evice/3157
2 - Samsung Galaxy A5 (2016) https://www.mtel.bg/ustroystva/mc/device...evice/3106
3 - Samsung Galaxy A5 https://www.mtel.bg/ustroystva/mc/device...evice/2807
4 - Samsung Galaxy J5 (2016) https://www.mtel.bg/ustroystva/mc/device...evice/3232
5 - Samsung Galaxy J5 https://www.mtel.bg/ustroystva/mc/device...evice/3084

Кой от тези 5 модела смятате, че е по-добър, като моделите на които съм се спрял и може би ще е един от 2та са J7 и A5 2016 , ако може да ми разясните къде е разликата, че A5 2016 е по-скъп от J7 ? Защото в характеристиките, които разглеждам по сайтовете не виждам някакви големи разминавки.
Важно ми е на J7 и A5 дисплея със Super amoled capacitive touchscreen gorilla glass ли е както са ми S3-ката и S4-ката и години на ред ги ползвам без протектор и дисплея няма одраскване и е много здрав. Повечето сайтове си пишат каквито искат характеристики и не мога да разбера къде са верни къде не са, защото се разминават.
Цитирай
#67

A5 2016 е най-добрия, а е по-скъп от J7 защото има много повече екстри, като скенер за пръстов отпечатък, 1080p резолюция вместо 720p на J7 и е изцяло от метал, докато на J7 задния капак е пластмасов.

A trip down memory lane
2013: ZTE Blade III
2015: Samsung Galaxy Core 2
2016: Samsung Galaxy J5 2015
2017: Samsung Galaxy J5 2017
2018: Xiaomi Redmi Note 5 AI
Цитирай
#68

А ако си взема J7 ще сгреша ли? Защото много ме блазни издръжливостта на батерията, а и е 5,5 инча
Цитирай
#69

(2016-11-08, 21:27:56)Vik0nte написа:  А ако си взема J7 ще сгреша ли? Защото много ме блазни издръжливостта на батерията, а и е 5,5 инча

Ако изброените предимства на A5 не са ти важни - взимай J7. 
ПП. И една препоръка от мен... ако вземеш J7 го флашни с APD5 софт. Вече имам наблюдение над 2-ри апарат J7, еми с I1 (I6 вече) батерията държи значително по-малко и това си е.
Цитирай
#70

(2016-11-09, 08:17:31)noriaga написа:  ... ако вземеш J7 го флашни с APD5 софт. Вече имам наблюдение над 2-ри апарат J7, еми с I1 (I6 вече) батерията държи значително по-малко и това си е.

За пръв път се докосвам до самсунг мобилен телефон и съм доста бос и имам няколко въпроса.
 
От седмица съм с този телефон и ми се струва че с фабричния фирм батерията кара доста повече.
Понеже го омазах и ми се получи FRP lock се наложи да го префлашна. След няколко софта му сложих някакъв deodex (J710FXXU1APJ4 или MMB29K.J710FXXU1APG2 - незнам кое от двете се гледа)  и ми се струва че с него батерията кара почти наполовина.Докато с фабричния изкара почти 4 дни с този изкарах едвам 2 дни.
Свалих и някакъв еднофайлов LITE ама нещо не мога да го инсталирам.
Как се инсталират такива ромове?
И втори въпрос - свалих 4 файлов APD5. Та като го флашна с него да му давам ли да се обновява през ОTA или там както се води , или да му забраня ъпдейтите.


Предварително Благодаря
Цитирай
#71

Имай предвид, че А серията е веднага след S серията от към качество, екстри прочие. J серията е още една стъпка по надолу от А серията. Ако се колебаеш кой от J серията да вземеш си вземи J7 2016 (има и версия от 2015, така че внимавай), но аз лично бих си взел A5 след като си я сложил в класацията.
Цитирай
#72

Здравейте колеги предстой ми закупуване на телефон тези дни и моля да ме посъветвате много се колебая между Samsung J7 2016 и Huawei P9 lite. Моля кажете си вашите мнения за да направя правилният избор. Благодаря предварително  Smile
Цитирай
#73

Категорично p9 lite. Защото, е много по-мощен, има много повече екстри, като скенер за пръстов отпечатък който е супер бърз, и много други плюсове. И мисля, че е по-евтин p9 lite което всъщност е учудващо.

A trip down memory lane
2013: ZTE Blade III
2015: Samsung Galaxy Core 2
2016: Samsung Galaxy J5 2015
2017: Samsung Galaxy J5 2017
2018: Xiaomi Redmi Note 5 AI
Цитирай
#74

Миналата седмица го префлашнах с SmartSwitch - J710FXU1APG9  MMB29K.J710FXXU1API1- и батерията отново кара доста .


Някой пробвал ли е порт-а от Note7 - GraceUXROM ?
Цитирай
#75

Здравейте! Ако някой е флашнал последната версия J710FXXU2APK2 да сподели впечатления от нея. Според написаното в руския сайт 4pda.ru, bootloader-a е заменен с такъв по-нова версия.
Четейки мнения на потребители се оказва, че има проблеми с връзката или чуваемостта при разговор.
Друго, което се споменава е че, "връщане" към по стара версия на софтуера не може да се прави поради "новия" bootloader.
На мене поне не ми е ясно защо това е така, след като в Odin има опция "Phone bootloader update". Също така, какво пречи да се върнеш към предходна версия посредством Nandroid backup направен с TWRP. Ако някой знае дали е така или не, нека обясни нещата по-подробно.

Samsung Galaxy Note 10+
Samsung Galaxy Tab S 10.5 LTE, Xiaomi Mi Max 2
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 2 гост(и)