Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Google play-а забива GPS приемнима
#1

Здравейте съфорумци, от края на миналия месец Google play започна по всяко време да ми включва GPS приемнима. Проблема е че като се включи, GPS-а забива и не само че не намира сателити, ами и не мога да го изключа - влизам в настройки, изключвам "местоположение", но GPS-а продължава да си работи и да ми харчи батерията. След рестарт се оправя, но оправянето е до следващия момент в който Google Play отново реши да го включи. Върнах фабричните настройки, но проблема си остана. В момента съм деактивирал Google play и няма проблеми.
Някой има ли идея как да реша този проблем, защото сравнително често си ползвам Google play и не ми се ще всеки път да го активиран и деактивирам.
Телефона е с Android 4.4.4, не е рутван и не желая да го рутвам.
Цитирай
Аксесоари
#2

Този проблем се появи при доста хора с различни версии на Android. При мен го имаше по едно време. Оправях го по следния начин. Цъкам на известието, че Google Play търси GPS сигнал. Отваря ми се прозореца на приложението в настройките. Цъкам на "Force Stop" и изчезва. Това го направих около 1-2 пъти и от тогава не се е показвало.

Lenovo P70 + MIUI 9
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)