Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с ГПС-а на Леново п70
#51

Точно това трябва да се деактивира. Нямам представа защо не те навигира. При мен работи перфектно. Пробвай да изчистиш кеша на Карти. Или дори деинсталирай актуализациите и после пак актуализирай. Но някъде, където има wi-fi, за да не се товариш с мобилни данни.


Прикачени файлове Миниатюри
       

Xiaomi Redmi Note 10 Pro, Xiaomi Redmi 5 Plus, Lenovo P70
Цитирай
Аксесоари
#52

При наличието на много И добри къстъм РОМ-ове (без проблеми с ГПС-а), също така много И добри офлайн навигации, не мога да разбера садо-мазохизма ви да използвате стоковия КитКат и Гугъл Карти... Big Grin
Цитирай
#53

На мен "Карти" ми върши перфектна работа,че даже и в чужденеция не ме е предавало пусто му приложение

Изпратено от моят Lenovo P70-A

Samsung S22Ultra 12/256
Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm
Galaxy Buds Pro
Цитирай
#54

(2016-09-01, 19:47:37)poceh6630 написа:  При наличието на много И добри къстъм РОМ-ове (без проблеми с ГПС-а), също така много И добри офлайн навигации, не мога да разбера садо-мазохизма ви да използвате стоковия КитКат и Гугъл Карти... Big Grin

https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1317977

Xiaomi Redmi Note 10 Pro, Xiaomi Redmi 5 Plus, Lenovo P70
Цитирай
#55

(2016-08-25, 21:15:02)IoPetrov написа:  Защото и това не е панацея. Няма да  е този проблем, ще е друг.

Има къстъм РОМ-ове без проблеми, но то само с писане по форумите не става, иска се и малко четене... Visslar 


(2016-09-01, 20:01:49)gipso написа:  На мен "Карти" ми върши перфектна работа,че даже и в чужденеция не ме е предавало пусто му приложение

Да съм написал, че не върши работа? Написал съм, че има и по-добри от него, поне осмисляйте малко от малко прочетеното, не да реагирате първосигнално... Tongue
Цитирай
#56

(2016-09-01, 08:34:40)IoPetrov написа:  Точно това трябва да се деактивира. Нямам представа защо не те навигира. При мен работи перфектно. Пробвай да изчистиш кеша на Карти. Или дори деинсталирай актуализациите и после пак актуализирай. Но някъде, където има wi-fi, за да не се товариш с мобилни данни.

Имам същия проблем. Пробвах това което каза - с фабричната версия се стартира навигацията, но актуализирам ли до последната - пак същото. Замествам го с Waze, но това приложение също е доста добро..Доста омазаха работата с тоя GPS...А една от причините, поради които смених телефона е GPS-ът, защото на старото ми Lenovo - A6000 изобщо не работеше...
Цитирай
#57

Като си решил да експерементираш, пробвай OsmAnd - osmand.net
Много напред са с матрЯла... Smile
Цитирай
#58

Здравейте. Имам същия екран като от пост 50 като на kikimor. При това GPS-a ме локализира, но съобщението "търся GPS" си стои, точката горе вляво мига и не ми изкарва маршрут защото нямал връзка с Карти ...

@poceh6630 и @gipso  -->  аз съм с къстом РОМ, този от поста на mi5ko : https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1253018

Ако му задам да ме локализира не само с GPS-a, а и с клетките, WiFi и с каквото там още може - вади маршрут, но "търся GPS" си стои ...

Махнах ъпдейтите и деактивирах всичко описано по-горе от gene и пак нищо ...

А дали проблемът не е в самият Google, който иска достъп и до "задният ни двор" дори когато става дума за маршрут от 1 пресечка???
Цитирай
#59

Хора, деактивирайте само магазина на Гугъл. Не услугите на Гугъл плей.

https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1316279

Xiaomi Redmi Note 10 Pro, Xiaomi Redmi 5 Plus, Lenovo P70
Цитирай
#60

Дали не са оправили проблема, защото от снощи съм с активиран Google Play магазин и навигациите ме засичат. Пробвал съм с Waze, Here и MapFactor, сега ще пробвам и с Гугъл Карти.
П.П. И Гугъл Карти работят!
Цитирай
#61

(2016-09-08, 13:59:19)skullcrusher написа:  Дали не са оправили проблема, защото от снощи съм с активиран Google Play магазин и навигациите ме засичат. Пробвал съм с Waze, Here и MapFactor, сега ще пробвам и с Гугъл Карти.
П.П. И Гугъл Карти работят!

Много е възможно. Пуснах магазина, ъпдейтнах всичко и ме намери за секунди, хем съм на затворено. Ха дано така да продължи.

Xiaomi Redmi Note 10 Pro, Xiaomi Redmi 5 Plus, Lenovo P70
Цитирай
#62

(2016-09-08, 14:28:58)IoPetrov написа:  Много е възможно. Пуснах магазина, ъпдейтнах всичко и ме намери за секунди, хем съм на затворено. Ха дано така да продължи.

И мен ме намира на затворено и то бързичко. Дано да са оправили проблема окончателно и да няма повече мъки.

(2016-09-08, 14:50:36)skullcrusher написа:  И мен ме намира на затворено и то бързичко. Дано да са оправили проблема окончателно и да няма повече мъки.

Май се оказа фалшива тревога... Сега го пробвах да пак и пак блокира...
Цитирай
#63

(2016-09-08, 14:50:36)skullcrusher написа:  И мен ме намира на затворено и то бързичко. Дано да са оправили проблема окончателно и да няма повече мъки.


Май се оказа фалшива тревога... Сега го пробвах да пак и пак блокира...

При мен засега работи. Пак съм вътре име намери за секунди.

Xiaomi Redmi Note 10 Pro, Xiaomi Redmi 5 Plus, Lenovo P70
Цитирай
#64

(2016-09-05, 07:22:30)IoPetrov написа:  Хора, деактивирайте само магазина на Гугъл. Не услугите на Гугъл плей.

https://forum.androidbg.com/showthread.p...pid1316279

Гугъл Карти не работят. Когато върнах услугите на Гугъл плей стана по-лошо -> телефонът пак увисна на "Търся ГПС" макар че ме беше намерил. Без Гугъл плей поне не увисваше. И отговорът когато търся маршрут си е все един и същи - "не мога да се свържа с карти" ...
Цитирай
#65

(2016-09-09, 01:09:34)Joro_09 написа:  Гугъл Карти не работят. Когато върнах услугите на Гугъл плей стана по-лошо -> телефонът пак увисна на "Търся ГПС" макар че ме беше намерил. Без Гугъл плей поне не увисваше. И отговорът когато търся маршрут си е все един и същи - "не мога да се свържа с карти" ...

Махни Карти и пак ги инсталирай. При мен вече втори ден с всичко пуснато, се локализира за секунди, сега пак пробвах с Игото, хем съм на затворено.

Xiaomi Redmi Note 10 Pro, Xiaomi Redmi 5 Plus, Lenovo P70
Цитирай
#66

За тези които имат руут, може да пробват да инсталират приложението AppOps, от маркета, рестарт, пускате приложението, намирате в секция "местоположение" Google Play Магазин и изключвате пермишъна, който се отнася до " Приблизително Местоположение". Рестартирате телефона и виждате дали има подобрение.
Цитирай
#67

(2016-09-09, 10:26:56)srhristoff написа:  За тези които имат руут, може да пробват да инсталират приложението AppOps, от маркета, рестарт, пускате приложението, намирате в секция "местоположение" Google Play Магазин и изключвате пермишъна, който се отнася до " Приблизително Местоположение". Рестартирате телефона и виждате дали има подобрение.

Кое от многото с това име - https://play.google.com/store/search?q=a...apps&hl=bg

Xiaomi Redmi Note 10 Pro, Xiaomi Redmi 5 Plus, Lenovo P70
Цитирай
#68

ПЪРВОТО
Цитирай
#69

Инсталирах него, после още две подобни и само въртят, че зареждат, но до там.

Накрая спрях достъпа до локацията с Лъки патчър.


Прикачени файлове Миниатюри
   

Xiaomi Redmi Note 10 Pro, Xiaomi Redmi 5 Plus, Lenovo P70
Цитирай
#70

А последната секция " Устройство " ...? Нея зарежда ли я? Ако да, от нея също може да се изключи опцията " Приблизително Местоположение" на "Google Play МагазинЪ"
Цитирай
#71

(2016-09-09, 22:31:15)srhristoff написа:  А последната секция " Устройство " ...? Нея зарежда ли я? Ако да, от нея също може да се изключи опцията " Приблизително Местоположение" на "Google Play МагазинЪ"

Последната секция при мен е аутостарт и само нея зарежда. Поне си спрях няколко малоумни приложения, които се активираха при стартиране на устройството.

Предишните няколко секции само ги върти и нищо.

Xiaomi Redmi Note 10 Pro, Xiaomi Redmi 5 Plus, Lenovo P70
Цитирай
#72

Пичове, деинсталирах, преинсталирах ... нищо! И няма логика да забраняваме нещо за да тръгнат картите -> както казах по-горе Гугъл се опитва да ти бръкне в гъза за да ползваш услугите им, а ние разбираш ли забраняваме и хоп -> тръгват ... Аз съм с къстом РОМ и исках да разбера дали това е проблема. Ама май другите са си със стандартни РОМ-ове и пак имат проблеми.
Цитирай
#73

@Offtopic

@ Joro_09, аз съм със сток ром ама нямам тия проблематики... Проблемът е само при 4.4.* базираните ромове, без значение къстъм или сток. За информация - има доста четиво (несистематизирано за жалост) из XDA и 4PDA форумите.

P.S.
За мен това са си умишлена политика и действия от страна на Гугъл, с цел налагането на по-новите и най-новите им версии на операционната им система.

Цитат:Накрая спрях достъпа до локацията с Лъки патчър.
@IoPetrov, и ? Ефект някакъв има ли, или само в частни случай това е помогнало?
Цитирай
#74

Не. При следващото пускане на Гугъл плей магазин автоматично започва да мига горе, че търси ГПС. Затова засега спирам да му търся друго решение и се връщам към първоначалното - деинсталиране актуализациите на Гугъл плей магазин и деактивацията му. След това, когато се сетя, примерно веднъж седмично, ще го пускам, за да актуализира каквото има за актуализиране от приложенията и после пак го замразявам.

Xiaomi Redmi Note 10 Pro, Xiaomi Redmi 5 Plus, Lenovo P70
Цитирай
#75

Ето това вече ме разби!!! Ако някой може - нека го обясни. Отварям браузер и отивам на Гугъл Мапс. Включвам ГПС-а и ме локализира след малко. Правя маршрут и искам да ме навигира. Казва ми да ползвам АПП, а не браузъра. Казвам му - ОК. Тогава ме праща в Магазина да си го инсталирам, макар че АПП е инсталирана ... Давам все пак "инстал" и след ръчкане напред-назад АПП някак тръгва и "о чудо!" тръгва да ме навигира!? После изтривам маршрута в АПП и искам нов - е ... "няма връзка с Карти" ... УЖАСТТТ !!!   Точно вчера накарах един приятел с по-стар модел Леново да си пробва Гугъла - всичко си му работи супер!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)