Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Счупен дисплей. От къде да поръчаме и как да го сменим
#1

Днес за мой ужасен късмет изтървах телефона на камъчета и за жалост бях с кейс който не закрива долния и горния ръб. Последствията са трагични. Стъклото е счупено от лайсната на 2 места. И естествено по закона на мърфи после го изтървах още 2 пъти по дисплей така че да се пръсне хубаво. Тъча си работи, което е единственото хубаво нещо от цялата работа май.... Ровя в Али и намирам само обяви за дигитайзер със стъкло. Всичко ли се сменя при нашия телефон? И някой може ли да ми помогне с клип как се прави или връзка с някой който ги умее тези неща. Така или иначе ще поръчам от Али, защото ще ми излезе в пъти по-евтино. Въпроса е от там нататък какво? Благодаря за вниманието.
Цитирай
Аксесоари
#2

(2016-09-07, 20:20:13)Liubina_89 написа:  Днес за мой ужасен късмет изтървах телефона на камъчета и за жалост бях с кейс който не закрива долния и горния ръб. Последствията са трагични. Стъклото е счупено от лайсната на 2 места.
http://www.dragon-tt.com/
Това е саита от които съм купил два дисплея, никаква разлика не намирам от оригиналните. Този саит съм го намерил в този форум, има добри одзиви от доста хора. Последно взех за MI3 и въпреки че в Алито бяха по евтини, предпочетах изпитания саит.
Ето и клип
https://youtu.be/a98H1lPp0VU
Enviado desde mi MI 3W mediante Tapatalk

1+5T (MI3, MI NOTE2)
Цитирай
#3

https://www.aliexpress.com/store/product...50274.html
Аз го взех , от тук .Работи идеално , имам втори Redmi note3 prо , няма никаква разлика.
Цитирай
#4

Още един глас за dragon-tt. И в момента чакам части от там.

Sent from my MI 3W using Tapatalk

 MI 11 ULTRA 
При забелязано нарушение на правилата на форума , моля ползвайте бутона "Докладвай" ! ____________________


Цитирай
#5

От където и да го поръчаш дисплея - почти винаги ще е 50/50 греда. Аз съм поръчвал 2 - за Редми Ноут 3 и за Про - и двата с рамки - директно се мести електрониката. За ноут 3 (МТК) дойде без подсветка на сензорните бутони. За Про-то дойде много приличен, но ... единия сензорен свети по-слабо -всичко се дължи на тъпата система от светловоди.
Ако искаш - мога да ти помогна с дисплея, че вече имам опит със смяната на 2 такива, но съм във Варна. Препоръката ми е, ако ще поръчваш сам/а - да е с рамка.
Цитирай
#6

За да не е греда поръчаш от изпитани търговци.

Enviado desde mi MI 3W mediante Tapatalk

1+5T (MI3, MI NOTE2)
Цитирай
#7

Те изпитаните търговци разбираш ли ги купуват в оригинал разбираш ли. Като почнете да пишете глупости, че чак край няма. Изчетох форумите преди да поръчам и пак не е това, което очаквам. В момента всички дисплеи за XRN3, които са с РАМКА са без подсветка. Дисплей без рамка аз лично не бих си поръчал за първа смяна Wink
Цитирай
#8

stat1973, мисля че е редно да споделиш от къде си пазарувал тези ментета, за да не се набутват там и други колеги. Колкото до изпитаните търговци за мен, са тези събрали над 95% положителни мнения. Другото което е, че ние не говорим за оригинали а за прилично качество. Ако искаш оригинал просто плащаш повече.

Enviado desde mi MI 3W mediante Tapatalk

1+5T (MI3, MI NOTE2)
Цитирай
#9

Оригинален дисплей съм 99% сигурен, че няма как да си купиш.
Ментета - не, аз дисплеите ги купувам с рамки, че да си улесня монтажа, но си имат кахърите, които ако не си наясно - ще се ядоваш. От Китай от къде, за китайски телефон - само от източника. Без значение сайта и/или търговеца - всички имат проблеми.
Цитирай
#10

Мисля, че и на Алиекспрес могат да бъдат намерени качествени дисплеи.

Sent from my MI5

 
Цитирай
#11

Dragon-tt.com
Цитирай
#12

Всъщност и смяната е леко гадна! Сменил съм на два телефона дисплеите и най-трудната част е отварянето. Ако не се внимава се разчеква капака и се чупят щипките отвътре. Следва преместването на карантията, но там нещата са сравнително елементарни. Има варианти и при лепенето на дисплея за рамката, но наистина е най-лесно с дисплей с рамка. Трябва много да се внимава, защото се чупят- излизат пластинките от конектора за платката с микрофона и високоговорителя. Там почти прецаках един тел., но му имплантирак конектора който е 2х12 реда, точно за тази платка. При затварянето- премазва се бутона за звука и включването! След това, ако не се внимава, като се натисне на неправилното място се пука новият дисплей.
Накратко това е всичко. Типичен модерен, лек и кекав телефон, но Xiaomi е върха!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)