Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем със звука от слушалки
#1

Здравейте, от известно време като включа към телефона слушалки или буфер се чува едно пръщене, преди не беше така. Със snapdragon версията съм пробвах 2-3 пъти с ресет, смяна на рома и няма ефект. Силно се надявам да е нещо софтуерно..?

LG P970 > Nubia Z5s Mini > LG G2 > Huawei P7 > Redmi Note 3 Pro > Meizu M6 Note > Redmi Note 7 > Huawei P30 > Huawei P40 Pro

Цитирай
Аксесоари
#2

ако със същите слушалки или буфер не пръщи на други устройства може прах да е влязъл, ако не е това - едва ли е софтуерно
Цитирай
#3

Няма проблем с друго устройство, пробвал съм и с други слушалки и тонколони и пак съшата работа, странното е, че с една песен г/д нормално я възпроизвежда с различни песни е различно, прекъсва, пръщи, пищи.. все непоносимо за слушане. Ако не се лъжа колега от форуюа преди имаше подобен проблем, но с блутут слушалки. В чуждестранните форуми срещали ли сте да се оплакват от това ?

LG P970 > Nubia Z5s Mini > LG G2 > Huawei P7 > Redmi Note 3 Pro > Meizu M6 Note > Redmi Note 7 > Huawei P30 > Huawei P40 Pro

Цитирай
#4

Според мен не е софтуерно, НО виж си настройките на слушалките, понеже току виж си натиснал някаква опция за конкретен модел слушалки и от там да се появяват тези изкривявания... В аудио сетингс, остави на General, при мен като си играх на някой от моделите ми пращеше.

Xiaomi Redmi Note 3 PRO
Цитирай
#5

Ами не, всичко съм пробвал. На някой песни г/д върви с постоянно прекъсване, а някой въобще не се чуват.

LG P970 > Nubia Z5s Mini > LG G2 > Huawei P7 > Redmi Note 3 Pro > Meizu M6 Note > Redmi Note 7 > Huawei P30 > Huawei P40 Pro

Цитирай
#6

Забелязах, че при по-високите тонове г/д си върви. На припева се чува почти без прекъсване. Беше най-подходящата песен, надявам се, въпреки Галена, да ми помогнете  Big Grin понеже знам, че сте чалгомразци, макар че песента не е чалга  Big Grin 

LG P970 > Nubia Z5s Mini > LG G2 > Huawei P7 > Redmi Note 3 Pro > Meizu M6 Note > Redmi Note 7 > Huawei P30 > Huawei P40 Pro

Цитирай
#7

Това е проблема ми. Не съм единственият с него. Според хората е софтуерен. Четох из форуми, писах, даже и на Хюго Бара (не, че ще ми отговори Big Grin), репортвах, клипове гледах, моите показвах, програми пробвах, не е като да се надявам на вас, и нищо. Ще лети май през прозореца тоя боклук. Някой иска ли да ми помогне, постоянно ми се налага да ползвам слушалки, а сега с тоя китаец го ям. На линка, който дадох, са дали друг линк с фикс, но иска руут.

LG P970 > Nubia Z5s Mini > LG G2 > Huawei P7 > Redmi Note 3 Pro > Meizu M6 Note > Redmi Note 7 > Huawei P30 > Huawei P40 Pro

Цитирай
#8

Ако си с отключен буутлоъдър и къстом рековери, защо не пробваш да сложиш друг кернел - радон кернел примерно
Цитирай
#9

Да започнем отначало
С какво дойде телефона, сменян ли е рома до друг само през Updater-a Или Mi PC Suite?
Винаги ли го е правил или се прояви след последния евентуален флаш?
Има ли шанс телефона да не харесва чалга?
Цитирай
#10

При мен пък като бутна слушалките не ги разпознава от 1-вия път и звука си минава през високоговорителя. Трябва да ги извадя и поставя няколко пъти докато тръгнат. Иначе забелязах нещо странно. Когато върви някаква музика и бутна слушалките ги разпознава от раз, но включа ли ги без да е пусната музика на телефона просто за секунди се показва малката иконка със слушалките и пак изчезва.
Цитирай
#11

Може да ти е замърсен порта за аудио жака или пък да си с калъф, който не позволява на жака да влезе до край. Това са само предположения разбира се и може да е софтуерен или хардуерен проблем.
Цитирай
#12

@borntorace Не съм с отключен буутлоадер и хал хабер си нямам от кернели Big Grin

@suffer Телефона дойде с гаражем ром, още при него се получи това без да е подлаган на нищо, нов съм го взел. Флашвал съм го и прпблема си остана след 2 пъти флаш и може би около 5-6 ъпдейта. Харесва си чалга ..  Big Grin
С това съм сега.
   
Модела си има такъв проблем, четох на човек със същия бъг от амазон са му сменили жака и проблема си е останал. Може би трябва повече хора да го репортнат и да вземат мерки от Сиаоми, това не се знае кога ще е и затова търся някаква алтернатива. Калъф не нося и съм го почиствал - без ефект.
Благодаря за бързите отговори Smile

LG P970 > Nubia Z5s Mini > LG G2 > Huawei P7 > Redmi Note 3 Pro > Meizu M6 Note > Redmi Note 7 > Huawei P30 > Huawei P40 Pro

Цитирай
#13

Вземи от някой bluetooth Слушалки за тест.
И също кажи дали ползваш вграденото Music app или външно?
Цитирай
#14

Това си е масов проблем с този модел просто не работи с всички слушалки и други устройства.При мен с оригиналните piston metal там как се водеха няма проблем с уредба самсунг с aux кабел работи но жака трябва да се постави много бавно докато се чуе пукане а в колата не иска да се свърже с aux преди само пръщеше а след последния ъпдейт не разпознава че е свързан кабел.

PocoF2Pro
Цитирай
#15

И аз мислех да пробвам с блутут слушалки, но не намерих. С който и да е плеър, какъвто и да е звук, излизащ от телефона,  си е така.
Странното е, че преди си вървеше със всички слушалки, тонколони и буфер, с които съм пробвал и изведнъж спря. Аз хубаво ще взема piston слушалки, ама често ми се налага да използвам други, да го включвам в буфер или с жак разклонител. Сиаоми не са ли казали нещо по този въпрос? Поне мога да се "хваля", че ми като айфон седмицата Big Grin Big Grin

LG P970 > Nubia Z5s Mini > LG G2 > Huawei P7 > Redmi Note 3 Pro > Meizu M6 Note > Redmi Note 7 > Huawei P30 > Huawei P40 Pro

Цитирай
#16

За мен проблемът е софтуерен, когато ми пристигна телефонът беше с Global Stable - никакъв проблем, сложих Developer rom - спря да ми разпознава слушалките, трябваше по 5-6 пъти да ги вадя и слагам, почне да свири, почва да пращи или спира звукът сам, такива ядове. Смених рома и всичко си дойде на място. Във xda форума на Radon kernel много хора "реват" от звука с MIUI ром. Флашването на тоя кернел е оправил звука на много от тях, но не на всички на 100 %, защото ползват различни версии на MIUI - кой Stable, кой Developer. Единственият начин да оправиш проблема е да флашваш различни ромове или да се надяваш на чудо, някой по-нов ъпдейт да оправи звука.
Цитирай
#17

Ясно, ще пробвам това с кернела, когато имам време, ако не стане ще сменям телефона. Може ли да ме насочите към някоя тема с инструкции за смяна на кернела. Мерси.

LG P970 > Nubia Z5s Mini > LG G2 > Huawei P7 > Redmi Note 3 Pro > Meizu M6 Note > Redmi Note 7 > Huawei P30 > Huawei P40 Pro

Цитирай
#18

Трябва ти отключен буутлоудър и fastboot или TWRP Recovery

за fastboot:

fastboot erase boot
fastboot flash boot boot.img
(трябва предварително да имаш boot.img в папката при фастбуут файловете или да знаеш пътя до него)
fastboot reboot -> тази предполагам че няма нужда да обяснявам какво прави

TWRP-> Install
след това вместо Choose zip избираш Choose img.
Като избереш файла от паметта на телефона или OTG или където го държиш ще те пита какъв тип е - избираш Boot
И флашваш.
След рестарт си с новия кернел
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)