Анкета: Харесвате ли марката Huawei - Нямате права да гласувате в тази анкета.
Не ми допадат
8.00%
4
8.00%
Да определено
92.00%
46
92.00%
* Вие гласувахте в анкетата Резултатите

Оценете темата:
  • 2 гласа - средно 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

HUAWEI P9 Lite - Първи впечатления.
#1

От 2 седмици съм с него и мога да кажа, че това е уникално добър модел и със сигурност флагмана P9 е още по-добър. Много бързо работи и от към батерие е невероятен. Свързан ми е по цял ден със смарт часовник и нищо не съм изключвал от wi-fi, мобилни данни и блутут. Работят постоянно и при батерия 3000 mAp без проблем изкарва ден и половина. Камерата е също страшна с въведени и професионални функции, за тези, които и се занимава да направят уникални снимки. Тази преви страшно видео, а представям си големия звер P9 с LAIKA-та. Селфито е 8 mpx и също е уникална и много интуитивна от към светлина. Настройките са много в него и доста е отделено на оптимизирането на батерията, както и възможността да определяш кои приложения да са спящи и кои да работят. Известява за приложения консумиращи огромно количество енергия и ги килва. Уникално замислен и пипнат Rom 6. на база Marshmallow.
От към дизайн е уникално красив, тънък и много удобен, но обезателно си вземете калъф или гръб, защото много е хлъзгав и има упасност да останете без него.  Smile, Пръстовия сензор е невероятно удобен отзад и много бърз. Вкарани са доста функции с него и може да се оперира само с него. Отключва телефона, отговаря на обаждане, сваляне на горното бързо меню и затваряне и още други функции. А за тези, като мен, които им трябва устройство с две сим карти е много удобен. Няма нужда да мъкнете по два телефона в джоба и да тежат.
Сигурно има още доста неща и то все положителни за този модел при ползването му. Реално съм бил фен до сега както на Samsung,LG, но този модел ме впечатли много и доста са се постарали от компанията.
Цитирай
Аксесоари
#2

Аз го ползвам от май месец и също съм доволен от телефона като цяло но има някой недостатъци които ме дразнят и дано ги оправят в някой следващ ъпдейт.
Цитирай
#3

За кои недостатъци говориш? Аз не забелязвам за сега.
Цитирай
#4

Пнеже ползвам Р9 и мога да ти кажа ,че пръстовият отпечатък реагира почти два пъти по-бавно от на Р9. Отделно не винаги отчита, докато при Р9 няма празно. Камерите им не могат да се сравняват, но е и нормално. Като дизайн обаче Lite ми харесва повече. Особено черния цвят. На Р9 тоя сребрист гръб ми вади черния дроб направо. Отделно не е с 2 активни ским карти, което си е сериозен минус. Но за тия пари няма по-добър телефон в момента като параметри и работа.
Цитирай
#5

Ползвам го от два месеца и нямам забележки,за парите си е супер,а и до колкото разбрах ще има и ъпдейт до андроид 7,дано да го получим  Visslar  . Само ме дразни това,че стъкления протектор не залепя отдолу,ама не е болка за умиране  Big Grin

Google Pixel XL
Цитирай
#6

(2016-10-08, 14:10:11)bgcasio написа:  За кои недостатъци говориш? Аз не забелязвам за сега.

Описани са в темата за Р9 lite но ще ги повторя пак, а това са проблем с малкия шрифт и визуализацията, проблем с лед уведомленията при някой приложения, липсва на гласово управление за приложенията, ей такива дреболии на пръв поглед но са дразнещи поне за мен а и в руските форуми чета хората също ги забелязват.
Цитирай
#7

(2016-10-08, 16:33:22)dako написа:  Ползвам го от два месеца и нямам забележки,за парите си е супер,а и до колкото разбрах ще има и ъпдейт до андроид 7,дано да го получим  Visslar  . Само ме дразни това,че стъкления протектор не залепя отдолу,ама не е болка за умиране  Big Grin

Къде го пише за андроид 7 за P9 Lite? Това е супер новина... Това с протектора е така и изобщо не съм го слагал, още повече, че тия протектори са толкова бош лаф работа и така забавят сензорите на дисплея, че изобщо не ползвам такива. Все пак това е нежен уред, който трябва да пазим доста внимателно. Сложил съм му само силиконов гръб защото е толкова гладък и много се плъзга. От към дизайн е уникален и много красив. 
Относно недостатъците - аз не намирам пръстовия за бавен. Активирал съм всичките му функции и се справя отлично. Отговарям на повиквания, свалям горното меню, отключва за милисекунди при мен. Просто е много удобен и перфектен. Относно работата на двете карти - не знам дали при чистия Р9 са активни едновременно и когато си набереш другата карта ще ти звъни - това е пълна глупост, за активацията. За малкият шрифт - ами от настройките се уголемява и е супер. Известия няма единствено на шибания фейсбук с бадж, но това не е никакъв проблем. Аз съм го вързал със смарт часовник и перфектно се сработва. От към функции е невероятен. 
Едва ли прехвалените флагмани са така перфекни от към всичко, като самсунзи, айфоне и тем подобни. Просто за тези пари до 500-600 лв тела си е перфектен.А и камерата също е уникална и в нея има про функции за който му се разправя. Пробвах го и дори на видео с намалена светлина и перфектно снима.
Цитирай
#8

На Фейсбук има уведомления на вайбъра няма, а от настройките шрифта в менютата като съобщения, контакти и така нататък не се уголемява, визията на календара също не ми харесва но да се надяваме да ги оправят тези неща защото телефона наистина не е лош
Цитирай
#9

Напротив. всичко се уголемява с увеличаването на шрифта[Изображение: effcd229727b7192a24ce901a08a32cd.jpg][Изображение: a78783afee3135c25fb3e833d6fdea23.jpg]

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk

(2016-10-08, 18:28:58)esil2 написа:  На Фейсбук има уведомления на вайбъра няма, а от настройките шрифта в менютата като съобщения, контакти и така нататък не се уголемява, визията на календара също не ми харесва но да се надяваме да ги оправят тези неща защото телефона наистина не е лош

Как да направя фейсбука да има бадж на началния ми екран?
Цитирай
#10

Нещо не ме разбра колега, става въпрос за шрифта в подменютата дето са опции, копиране, преместване и така нататък.
Цитирай
#11

Аз нямам лед светлинка на месинджъра.
Цитирай
#12

(2016-10-08, 18:17:07)bgcasio написа:  Къде го пише за андроид 7 за P9 Lite? Това е супер новина... Това с протектора е така и изобщо не съм го слагал, още повече, че тия протектори са толкова бош лаф работа и така забавят сензорите на дисплея, че изобщо не ползвам такива. Все пак това е нежен уред, който трябва да пазим доста внимателно. Сложил съм му само силиконов гръб защото е толкова гладък и много се плъзга. От към дизайн е уникален и много красив. 
Относно недостатъците - аз не намирам пръстовия за бавен. Активирал съм всичките му функции и се справя отлично. Отговарям на повиквания, свалям горното меню, отключва за милисекунди при мен. Просто е много удобен и перфектен. Относно работата на двете карти - не знам дали при чистия Р9 са активни едновременно и когато си набереш другата карта ще ти звъни - това е пълна глупост, за активацията. За малкият шрифт - ами от настройките се уголемява и е супер. Известия няма единствено на шибания фейсбук с бадж, но това не е никакъв проблем. Аз съм го вързал със смарт часовник и перфектно се сработва. От към функции е невероятен. 
Едва ли прехвалените флагмани са така перфекни от към всичко, като самсунзи, айфоне и тем подобни. Просто за тези пари до 500-600 лв тела си е перфектен.А и камерата също е уникална и в нея има про функции за който му се разправя. Пробвах го и дори на видео с намалена светлина и перфектно снима.
Относно андроид 7 бях попитал в темата за P9 Lite и ми бяха отговорили,че до края на годината може да го има и за нас,и дано да е така  Smile

Google Pixel XL
Цитирай
#13

Телефончето е най-доброто за парите си 400-450 лева (без да включваме втора ръка телефони) ! Имам го от 4 месеца  . Взех го за 430 лева от един колега от форума чисто нов ! Не загрява , бърз е (макар на моменти да се усещат тези 2 ГБ рам ) , камерата е добра , хубав дисплей , звука от телефона е доста силен . Батерията ме издържа без проблем 4:30-5:30 на екран . Добре седи в ръката . 
Недостатъци:
Когато слагам картинка за екранна става по-тъмна ... има колеги от П9 където са забелязали същия проблем който е от EMUI . Сложете някаква светла картинка за екранна снимка и ще видите как я прави по-тъмна (най-вероятно да щади батерията ) . Вече се научих да слагам малко по-тъмни картинки .  
Отвреме на време ми се губи мрежата , но проблема е от операторите според мен след пускането на 4Г мрежата (хора от Виваком и Теленор се оплакват) . 
Вибрацията ми се струва малко лека , но това са мои прищявки . 
Пръстовия отпечатък отвреме на време не разпознава пръсна ( много рядко става ) . 

Заключение : Доста добър телефон за тези парички . Само ако имаше 3 ГБ рам , но беше с 50-60 лева малко по-скъп щеше да е бомба (Знам има 3 ГБ вариант , но за България ако не се бъркам не е валиден или поне не съм го виждал във операторите/веригите ) . Чакаме Андроид 7 (нугът) за да оправят notification bara който ще го направи като на другите флагмани и ще светят в синьо иконките и още подобрения . За мен покупката на П9 си заслужата ако искате малко повече РАМ , метално тяло и разбира се камерата ! Пред нищо други П9 лите не отстъпва на п9 .

Mobile : iPhone 15 Pro Blue Titanium  + Anker Liberty Air 2 |||  Computer : MB: ASrock AB350 Pro4 , AMD Ryzen 5 5600 , GIGABYTE GeForce GTX 1660 SUPER OC 6GB GDDR6  , 16GB Dual Channel DDR4 3066 OC MHz Kingston HyperX Predator Black , Kingston 240GB A400 SSD SATA3 , WD BLUE 1TB 7200 RPM , PSU EVGA 500 W , Acer XF243YP 144hz 

Цитирай
#14

Колеги днес получих нова актуализация с 150 на OTA
Цитирай
#15

На Виваком съм и не знам от мрежата ли е или от телефона но от скоро на някой места където обхвата беше добър сега е по слаб, дори и 4G на някой места изчезна а го имаше. И един бъг ми се случи вчера, телефона ми звъни а екрана тъмен не светва та се наложи да го отключвам да видя кой звъни, иначе други проблеми не съм имал.
Цитирай
#16

(2016-10-20, 16:55:39)esil2 написа:  На Виваком съм и не знам от мрежата ли е или от телефона но от скоро на някой места където обхвата беше добър сега е по слаб, дори и 4G на някой места изчезна а го имаше. И един бъг ми се случи вчера, телефона ми звъни а екрана тъмен не светва та се наложи да го отключвам да видя кой звъни, иначе други проблеми не съм имал.
Препоръчвам ти да го ресетнеш фабрични настройки ,но по принцип няма как да стане да губи обхват защото има двойно антена отгоре и отдолу за силен сигнал. По скоро има проблем от оператора ти.

Изпратено от моят HUAWEI VNS-L21 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#17

Моя на няколко пъти го хващам, че когато изгуби обхват (примерно като съм в подземие и е нормално да няма), след това не си намира мрежата в продължение на дълго време... Налага се рестарт и всичко е ОК. Другото странно е, че показва нормален обхват като барове, а когато тръгнеш да набираш, виждаш, че няма мрежа...

Случвало ли се е на някой друг от Вас?
На Виваком съм между другото с включен 4G режим...
Цитирай
#18

От месец ползвам телефона и имам няколко въпроса.
1. При актуализация на приложение ми се появява втора иконка за съобщения на началния екран. Не знам това бъг ли е, но след като си сменя тапета на заключен екран ми се скрива втората иконка.
2. Как мога да си добавя втория ред настройки при заключен екран. Когато е заключен екрана и плъзна нагоре ми се появява само първата лента с фенерчето, калкулатора и т.н., а втория ред с настройките не ми се появява.
3. Как мога да си направя тапетите при заключен екран да се сменят?
4. Не мога да намеря и от къде да си възстановя фабричните настройки.

Сигурно въпросите са тъпи, но се надявам на помощ.
Цитирай
#19

(2016-11-01, 17:08:04)RangD написа:  От месец ползвам телефона и имам няколко въпроса.
1. При актуализация на приложение ми се появява втора иконка за съобщения на началния екран. Не знам това бъг ли е, но след като си сменя тапета на заключен екран ми се скрива втората иконка.
2. Как мога да си добавя втория ред настройки при заключен екран. Когато е заключен екрана и плъзна нагоре ми се появява само първата лента с фенерчето, калкулатора и т.н., а втория ред с настройките не ми се появява.
3. Как мога да си направя тапетите при заключен екран да се сменят?
4. Не мога да намеря и от къде да си възстановя фабричните настройки.

Сигурно въпросите са тъпи, но се надявам на помощ.
Просто при изгасен натискаш едновременно бутон за включване + увеличение надолу и влизаш в хард лесен мода.

Изпратено от моят HUAWEI VNS-L21 с помощта на Tapatalk

Но в устройството има инструкции които трябва да прочетеш. Иконата е Hi Care

Изпратено от моят HUAWEI VNS-L21 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#20

Оправих всичко с нулиране на всички настройки. Вече няколко актуализации минаха и не ми се появява 2-ра иконка за съобщения... С няколко думи - всичко си дойде на мястото.  Big Grin
Цитирай
#21

Ползвам телефона от май месец,досега не ми се случвало да губи обхват.Даже нещо повече имам и BlackBerry Passport SE които е флагмана на бери и Huawei я ми има по добър обхват на 4g мрежата от паспорта.Което е много радващо.Много съм доволен от телефона.

Изпратено от моят HUAWEI VNS-L21

Huawei P9.Huawei P smart 2021
Цитирай
#22

Има малко дребни неща за доизкусуряване и ако го направят тези от Huawei направо ще изтрепят рибата с този телефон.
Цитирай
#23

(2016-11-05, 17:35:57)esil2 написа:  Има малко дребни неща за доизкусуряване и ако го направят тези от Huawei направо ще изтрепят рибата с този телефон.
Кои са те?

Изпратено от моят HUAWEI VNS-L21 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#24

В раздела за Р9 lite има изказани мнения няма смисъл да ги дублирам отново.
Цитирай
#25

Аз имам телефона от една седмица и много ми харесва но отвреме на време ми се случва нещо което не мога да разбера как става и какав е проблема но ми излиза една бяла страница празна най-отгоре пише получен нов маркер и под този ред пише маркерът е празен или телефона е в неправилна позиция. Моля ако някой знае за какво става въпрос да пише!Благодаря предварително!
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)