Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Flashlight - Светкавица/Фенерче
#1

Здравейте!
Пиша ви със следните наблюдения - светкавицата на телефона е с жълт отенък, което за първи път го виждам. При всички ви ли е така или си е нормалния бял LED, който е при всички телефони?

Вторият проблем ми е, че когато реша да използвам функцията фенерче от телефона светлината е доста слаба. Пробвах с Tiny Flashlight от Google Play и с него работеше по-силно, но въпреки това видимо по-слабо от повечето телефони, до които се добрах, за да тествам.. Преди имах LG Optimus 4xHD , който наистина имаше доста по-ярка светкавица от останалите телефони и може да съм свикнал с това, заради това да ми прави впечатление. Но не знам и дали не е възможно да има някакъв проблем?

Жълтеникавия цвят не ми се струва нормален, а за силата - знам, че някои са по-силни, други по-слаби.. Не ме притеснява чак толкова, но не знам дали не е симптом, който в комбинация с другото да съобщава за нещо прецакано?

Благодаря предварително !

ПП.: Забравих да спомена, че на снимки на тъмно със светкавица понякога софтуера регулира цвета и въпреки жълтата светкавица, на снимката излизат нормални цветове, понякога обаче излизат с жълт отенък, все едно сме на крушка с нажежаема жичка, което е дразнещо..

Samsung Galaxy S7 EDGE 32 GB Black Onyx 
V
Samsung Galaxy S10+ 128 GB Black
Цитирай
Аксесоари
#2

При мен свети доста силно и чак не мога да видя дали е жълто, защото ме залесяване
Но мисля че си е бяла
А ето и една снимка на тъмно , снимана бяла хартия
[Изображение: 2e6fbc995568c6db605fc99dfbac64ad.jpg]

Samsung S7Edge

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай
#3

Нито едно от изброените неща не са проблем.

Няма дефиниция за "нормален бял LED" и всеки производител може да си избира цветна температура на диода. При някои модели е по-студен (по-малко жълто), при други е по-топъл (по-жълто). В зависимост кой телефон ти е отправната точка за сравнение, диодът на Galaxy S7 може да изглежда или по-топъл, или по-студен.

Работата на камерата е да определи баланса на бялото според условията на снимката, което включва не само силата на светкавицата, ами и останалата уловена цветна информация. Алгоритъмът прави в повечето случаи (но не всеки път) добро предположение за условията и наглася цветовете, така че да изглеждат естествено. По подобен начин работи и човешкото око - в стая, осветена от нажежаема жичка, и в стая, осветена от флуоресцентна лампа, виждаш листа хартия винаги бял.

За да контролираш силата на фенерчето, използвай Quick Tools еджа:

[Изображение: qA24CXIm.png]

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
#4

Относно силата на светкавицата - не очаквай чудеса, все пак е единичен диод.

Trust nobody who smiles before 10am...

Цитирай
#5

Благодаря за отговорите на всички ви ! Не, не очаквам чудеса от силата, както казах бях свикнал на Optimus 4xHD , а неговия единичен диод прави през нощта ден и както се изрази колегата по-горе - заслепява.. Не търся подобен ефект, просто не знаех, че има опция за усилване и намаляване. А за производителите и нюансите на диода - да, разбирам, че всеки може да си определя, затова ме интересуваше дали е повсеместно за S7 или е нещо, което е само при мен (този по-жълт тон). За снимките - след малко ще опитам да снимам нещо бяло на тъмно и ще видя какво ще се получи.. Big Grin

Благодаря отново!

ПП:
https://drive.google.com/open?id=0B6Avgx...ExjbC1kVjA

Снимки - първата е с включен HDR, а другите 2 с изключен. Снимките се бял лист на фона на жълто-бежава врата и бял лист на фона на тъмно сива стена. Все си мисля, че и по-бял може да бъде този бял лист, особено след като виждам на колегата снимката.. Качвам и същият бял лист сниман на дневна светлина като "контрола"..

Samsung Galaxy S7 EDGE 32 GB Black Onyx 
V
Samsung Galaxy S10+ 128 GB Black
Цитирай
#6

Ние с чистите седмици сме онеправдани,нямаме опция за увеличаване и намаляване силата на светене на диода Smile .

Samsung Galaxy S23Ultra,Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE
Цитирай
#7

Аз съм с edge, но не намирам настройката, за увеличаване силата на светене на диода, в edge панела.

SAMSUNG GALAXY S23 ULTRA 512 GB APPLE IPHONE 15 PRO MAX 256 GB SAMSUNG GALAXY WATCH 4 CLASSIC  46MM
Цитирай
#8

От „Крайни панели“ трябва да активираш „Бързи инструменти“, след което се наслаждаваш на лесната работа със сравнително мощното фенерче.


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай
#9

Благодаря Iordan2000,така стана.

SAMSUNG GALAXY S23 ULTRA 512 GB APPLE IPHONE 15 PRO MAX 256 GB SAMSUNG GALAXY WATCH 4 CLASSIC  46MM
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)