Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Проблем с екрана s7 edge
#26

Още от времето когато бях със samsung s2 знам колега, че К&К са големи изменяри. От къде си? Ако си близо до Варна има оторизиран сервиз на Самсунг на улица Пирин. Не знам дали го има в други градове наистина. Доста добри отзиви съм чувал за там.

Samsung S 24 Ultra 256GB. Titanium Grey
Цитирай
Аксесоари
#27

Сега ми светна, че понеже имах проблем с хартиеното копие на гаранцията, преди да го изпратя в K&K, говорих със Samsung, откъдето ми казаха „Изпращате телефона на сервиз в eMAG на Ваша отговорност.“ Това ме води до въпроса дали пък на тези сервизът е оторизиран. Надявам се, че операторът не е бил много в час.
razr88, благодаря за съвета, определено бих използвал опцията за контакт с Висшето ръководство на Samsung България. Мина ми през ума и КЗП, но там предполагам (по български) стават много бавно нещата.
justvank0, доста далече от Варна съм, но използвам куриер по принцип, макар че са доста големи транспортните разходи за експресна с 1400 лв. застраховка.
Цитирай
#28

За експресна услуга не мога да кажа точно каква е цената,според зависи е,но застраховката,обявената стойност ако не се лъжа е 0.24%,което значи 3-4лв за 1400лв,така че все пак има вариант по куриер да го пратиш.Но не знам дали ти си определяш стойността,или и те я изчисляват,защото реално цената на този телефон с развален дисплей е 4-5 пъти по-малка от тази сума.Не знам трябва да питаш.
Но щом са ти казали,че water damage индикатора ти е с променен цвят не възлагай големи надежди на тези сервизи.Пиши директно до висшето ръководство.

Отговориха ми тази сутрин и от висшето ръководство,същия отговор-проблема с екрана бил причинен от удара.Умишлено им написах имейла на български,и се учудих,че ми върнаха толкова бързо подробен отговор на български,придружен с Бг телефони за връзка и т.н.Наясно съм с какви програми,ресурси и персонал разполагат от Samsung,но все пак имам лека нотка съмнения,дали въобще е стигнало до така нареченото висше ръководство,защото го бях адресирал до contactUS.samsung,а отговора им завършваше със Самсунг България ...
Ами май няма смисъл повече да мъча,дано поне Iordan2000 има късмет.
Цитирай
#29

Здравейте,отново.
След четене в чуждите форуми разбрах,че точното наименование на проблема при мен е ''black screen of death'',при включване екрана светва зелено,след това става черен/празен,сензорните бутони и звука реагират,но образ няма,а лед индикатора свети в синьо.
И малко любопитно инфо от експеримент,който направих преди броени минути.Прочетох в няколко форума и клипа при този проблем да се сложи телефона във фризера за 10-15 минути.
Реших да опитам,сложих го в плик и го поставих във фризера за 15 минути и изненада-екрана си тръгва и си работи без проблеми,но всичко траеше само 5-10 минути след това реших да го рестартна и се върна  пак в изходно положение.Сега ще опитам отново.
Цитирай
#30

Телефона няма ли гаранция та си правиш експерименти ?

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай
#31

Нали съм описал по-назад в темата-отказано ми е гаранционно обслужване от три места под претекст,че проблема е породен от пукнатината в долния ъгъл.
П.П Сега пробвах пак това с фризера,получи се отново, но само временно.Това ме навежда на мисълта,че тези проблеми дисплея се появяват от прегряване,както е предположено на много места.
Цитирай
#32

Още един път го наври във фризера и направо в магазина за нов.

Винаги искаме това, което нямаме.
Цитирай
#33

Ами то сега да не е по-различно положението?Смяната на екрана в оторизиран сервиз,заедно с куриерските разходи ще  дойде близо 700лв,за какво да го пазя....пък и аз говоря просто за 5-10 минути във водоустойчив плик,в тубата има клипове го замразяват по 12-24 часа във вода....
Цитирай
#34

Моя и той е зле..една лилава линия ми излиза на дисплея и съм задължен да свикна с нея щото нямам гаранция вече (руут) Big Grin, пък и малко ми се свидят парички за нов екран.Такава като на снимката само че излиза когато е вкл. телефона.


Прикачени файлове
.jpg WP_20160408_15_12_40_Pro.jpg Размер: 72.59 KB  Сваляния: 72
Цитирай
#35

Имаш си гаранция: https://www.androidbg.com/Rooting-and-fl...r-warranty
Цитирай
#36

От самсунг ми казаха друго


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай
#37

В отговора си на този имейл включи думичките "съд" и "КЗП" и виж дали случайно няма да запеят друго.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
#38

Ако е заради кнокс и телефона ти няма физически белези, тоест нещо счупено или наранена лайсна и подобни пробвай на място и каквото стане. По принцип уж в европа нямат право да отказват гаранция за хардуерен дефект дори след руут, тоест при промяна на софтура. Ама това е в европа, тук нещата са други явно. Ако пак откажат гаранция намесваш КЗП и си търсиш правата което е трудно ама иначе трябва да купуваш нов телефон а тоя евентуално за части.
Цитирай
#39

Не не няма никакви физически белези,от самото купуване е в калъф,като чисто нов е.Аз писах на лайв чат с самсунг и ми казаха същото.Викам им няма как да ми откажете гаранционен ремонт при положение че сте ми продали дефектен телефон и повредата не е вследствие от руута.Ама там явно на тоя чат си пишеш с бот и само едно и също отговаря.А и не мисля че тях ги притеснява КЗП и съд...
Цитирай
#40

Докато търсих за моя проблем,попаднах на няколко теми и за твоя,ако не се лъжа пишеше,че при натиск горе вдясно пукнатината изчезвала на моменти,при теб така ли е?
За гаранцията-не съм много наясно с руутването,но доколкото знам телефона може да се върне в начално състояние от хора,които разбират,лошото е че вече си писал до Самсунг ,предполагам си им дал и imei и сериен номер на телефона и може вече да го имат вписан......
Някъде бях чел,че според европейското законодателство руутването не влияе на гаранцията по никакъв начин,така че търси си правата докрай,защото така се почва с лилави и зелени линии,докато екрана не замине.
Успех!
Цитирай
#41

Не съм писал имеи и сериен номер и да линиите изчезват при натиск горе

В момента също пиша на лайв с самсунг,казах им за европейската гаранция обаче те си знаят тяхното.. "прочетете си гаранционните условия" и такива работи
Цитирай
#42

Абсолютно си си в правото,няма значение че телефона ти е рутнат,но ще трябва да се занимаваш с имейли,КЗП и не знам си още какво....Ако има вариант да се махне руут-а и да се върне в първоначално състояние е най-добре..Ако ти не можеш свържи се с човек,който разбира,направете го и им го пращай да ти сменят дисплея.
Цитирай
#43

Аз мога да го върна с официална версия и да му махна руута,обаче кнокса седи 0х1..

Карат ме да ходя в сервиз за установяване на проблема и мисля сега да тръгна към Булграм сервиза и да ги направя на нищо както са ме ядосали ако ми откажат гаранционен.
Цитирай
#44

Няма как да върнеш кнокса. Занеси го на официален сервиз не се занимавай повече със самсунг българия и ако там ти кажат че гаранцията не важи се обърни към КЗП. Това е.
Цитирай
#45

Усещам още от сега че ще откажат,трябва да ги бия там вътре в тоя сервиз..А и като намеся КЗП те горките колко са бързи....
Цитирай
#46

Или се занимаваш или ще ти трябва нов телефон.
Цитирай
#47

Пътувам към сервиза сега .. Булграм
Цитирай
#48

Успех!

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай
#49

То момчето не знае кво става направо ...вика имаме много такива случаи..донесете си гаранцията и ще видим техниците какво ще решат..Стана ми ясна работата
Цитирай
#50

И каква е работата? Трябва да го оправят, какво се правят на луди.

Samsung S22 Ultra 12/256GB Burgundy 
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)