Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Дефектно/надрано покритие на светкавица и HDR сензор?
#1

Здравейте, може би проблемът ми ще се стори като бели кахъри на някой, но днес докато си играх с телефона и ми направи впечатление, че поставено под определен ъгъл на светлина, покритието на светкавицата и HDR сензора изглежда, като че ли някой се е пробвал да го дупчи с отвертка и стои като надрано на много точици. На камерата нищо й няма, както се вижда на снимките. Около въпросното място няма също никакви драскотини. Чудех се дали на някой друг му е направило впечатление и при него да е така? Съответно пречи ли това по някакъв начин на качеството на снимките/камерата? Телефонът е чисто нов без изпускания и се държи в pouch case. Прилагам албум със няколко снимки понеже ми беше трудно да докарам нужната светлина, за да се види проблема. На най-долната мисля, че най-добре се вижда за какво говоря. Благодаря предварително.

http://imgur.com/a/FPkh0

Xiaomi Mi9T  6/64
Цитирай
Аксесоари
#2

HDR сензора? Това е пулсомер и няма много общо със снимки и камера. Спи спокойно.
Цитирай
#3

(2016-11-21, 19:11:59)bodonance написа:  HDR сензора? Това е пулсомер и няма много общо със снимки и камера. Спи спокойно.

Извинявам се, някъде прочетох, че това бил този сензор...

Xiaomi Mi9T  6/64
Цитирай
#4

Колега , махнал ли си предпазното фолио от сензора?

LG G2 》Samsung Galaxy Note 4 》Samsung Galaxy S7
Цитирай
#5

На мен ми приличат по-скоро на накякви пръски отколкото на дупки. Пробвай да го забършеш с влажна кърпичка. Нормално е да се надраска, защото е от пластмаса, а не стъкло като капака камерата, а и не пречи по никакъв начин на функционирането на пулсомера, освен че боде очите на перфекционистите Big Grin.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
#6

(2016-11-21, 19:29:40)brbeatjunkie написа:  Колега , махнал ли си предпазното фолио от сензора?
И аз си мислех че е някакво фолио, почовърках ама нищо не тръгна да се отлепя.

Цитат: На мен ми приличат по-скоро на накякви пръски отколкото на дупки. Пробвай да го забършеш с влажна кърпичка. Нормално е да се надраска, защото е от пластмаса, а не стъкло като капака камерата, а и не пречи по никакъв начин на функционирането на пулсомера, освен че боде очите на перфекционистите [Изображение: big_smile.png].
Да, наистина приличат на пръски, но не се махат при забърсване, както и да е, явно е само микроскопичен козметичен проблем. Благодаря на всички.

Xiaomi Mi9T  6/64
Цитирай
#7

И аз мисля ,че е предпазно фолио...

Samsung Galaxy S23Ultra,Samsung Galaxy Watch 5 Pro LTE
Цитирай
#8

1000% е заводското фолио против надраскване Wink

When a man lies, he murders some part of the world
Цитирай
#9

Аз имах същия проблем и след 1 седмица ползване установих, че и там има защитно фолио, както казват колегите по-горе. Под него всичко е кристално чисто Wink

.::: Samsung Galaxy S22 Ultra 5G 256GB /Phantom White/ :::.
Цитирай
#10

(2016-11-21, 20:50:34)Sky_Walker написа:  Аз имах същия проблем и след 1 седмица ползване установих, че и там има защитно фолио, както казват колегите по-горе. Под него всичко е кристално чисто Wink

Как го отлепи това фолио бе човек?!  Bu

Xiaomi Mi9T  6/64
Цитирай
#11

Чегъртай още да го надраскаш... Може при теб да няма фолио или да си го свалил като си разопаковал телефона.

Galaxy S10+  ◦  Prism White  ◦  SanDisk Extreme Pro 128 GB / U3 / A2  ◦  Android 10
Galaxy Watch 46mm  ◦  Silver  ◦  Tizen OS by Samsung
Galaxy S II  ◦  Galaxy Note II  ◦  Galaxy S4  ◦  Galaxy S7 edge  ◦  Galaxy S10+

Battery Historian
Цитирай
#12

Аз разглеждах моя, и не виждам да имам някакво фолио, а не съм махал нищо от там.

Samsung S 24 Ultra 256GB. Titanium Grey
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)