Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Живот на батерията - Резултати!
#76

При мен е отметнато WiFi Спящ режим - Никога. Нямам проблеми, не сканира, и на предния ми телефон беше така.

POCO F5 12/256 GB





Цитирай
Аксесоари
#77

За 2 дни нормално използване.
Цитирай
#78

Ето и батерията на моя телефон.С умерено ползване[Изображение: 56e7bab7278c5012088f8ef43e2ee396.jpg][Изображение: f1cb0c956e60dfd4483bd1507fa70ee5.jpg]

Изпратено от моят HUAWEI VNS-L21

Huawei P9.Huawei P smart 2021
Цитирай
#79

(2017-02-19, 09:14:26)Vi70 написа:  За 2 дни нормално използване.

Над 6+ часа екран е прекрасно ... Онзи ден проверявам на жената как се държи, че все във тубата или фейса кисне ... 7 часа и 10 минути екран, 1 час и 15 минути разговори и и оставаха 19% ... Ако не беше бавничък веднага си сменях моя ... От към батерия мога само да ви завиждам.
Цитирай
#80

(2017-02-19, 20:52:32)bodonance написа:  Над 6+ часа екран е прекрасно ... Онзи ден проверявам на жената как се държи, че все във тубата или фейса кисне ... 7 часа и 10 минути екран, 1 час и 15 минути разговори и и оставаха 19% ... Ако не беше бавничък веднага си сменях моя ... От към батерия мога само да ви завиждам.

Снимките са от тази сутрин, а го пуснах да се зарежда към 18:30, като има + 1 час екран и около 20 минути разговори още.
Всичко това е на 4г - wifi не ползвам. За моите нужди съм доволен.
Цитирай
#81

(2017-02-18, 22:46:33)ronnie72 написа:  При мен е отметнато WiFi Спящ режим - Никога. Нямам проблеми, не сканира, и на предния ми телефон беше така.

Само за това не съм сигурен,как е най-правилно да е,хем да пести батерия,хем да имаш нет докато не ползваш телефона.давайте акъл
Цитирай
#82

Всъщност за да пестиш батерия не трябва ли на WiFi Спящ режим - да е чекнато "Винаги"?
Както аз го разбирам, въпросът е кога да заспива, т.е. кога да изключва Wi-Fi
Цитирай
#83

Възможно е. Но, аз съм само на мобилни данни и не включвам WiFi никога. При преглед на фонофите процеси не показва WiFi да е сканирало или ползвало някакъв ресурс.

POCO F5 12/256 GB





Цитирай
#84

http://prikachi.com/images.php?images/866/9048866I.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/869/9048869g.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/870/9048870n.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/875/9048875M.jpg
С тези настройки две от които са в Гугъл карти и софтуерна версия В160 проблеми с батерията нямам.
Цитирай
#85

(2017-02-18, 10:43:56)Vi70 написа:  Погледни дали имаш приложения за актуализация в магазина, и ги ъпдейтни.

П.С. Този процес "Медиен Сървър" за какво е? Музика? При мен е на 0.10%

Здравейте! И аз искам да питам за "Медиен сървър"- каква му е функцията? Два дни заема първенстващо място при консумацията!
Благодаря предварително! 
П.С. Четох доста неща, но са стари -2013г. и преобадаващото е заради Вайбър-изобщо не е инсталиран при мен!
Цитирай
#86

Медиен сървър е процес, който отговаря за индексирането на медиините файлове намиращи се в телефона ти. Най-общо казано, този процес сканира, през определено време, дали няма нови медиини файлове, аудио, видео, снимки и т.н. Иначе при пускане на медиен апликейшън, камера, галерия и др., андроидът веднага пуска и този процес, с приоротет. За ограничаването на процеса, като разумен за мен вариант, съм го гринифицирал. Последното се прави само с руут. Така хем не губя индексирането на файлове, хем ограничавам консумацията на батерия. Обикновено ако за батери дрейн е виновен този процес, то това е в следствие на много и разнообразна медия- много музика, много снимки и пр., а също така и ако има "некачествени" медиини файлове. Тогава системата неможе да "прочете" и индексира тези файлове и се влиза в един порочен кръг на постоянно работещ, във фонов режим, процес. От там и повишен разход на батерията.
Цитирай
#87

Благодаря много за изчерпателната информация на srhristoff ! Не съм рутнал, а и нямам нужната компетенция за това. Но съм по-спокоен, като мога да си обясня процеса за себе си. Спорен ден!
Цитирай
#88

След връщането ми от бета нуга към андроид 6 нещата се подобриха и като работа и като батерия.
http://prikachi.com/images.php?images/814/9050814x.jpg
Предполагам щеше да направи още но ще го включвам да се зарежда че имам пътуване.
Цитирай
#89

Сравнително иконоично ползване
Цитирай
#90

Относно батерията съм доволен [Изображение: ee0394221782ff4da3dd4bea59b1934d.jpg]

Изпратено от моят HUAWEI VNS-L21 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#91

При мен е така.


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай
#92

При мен пък е така Smile


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай
#93

С b170 към момента Smile Мрежите не са спирани и постоянно работи приложение за споделяне на местоположение през интервал от 15 мин.


Прикачени файлове Миниатюри
       
Цитирай
#94

С бета 7 ... вчера направих 6:30 SOT на 4G във Варна само.
                           

Xiaomi Mi 5S gold 64Gb, Xiaomi Mi 9T Carbon 6/128Gb, Honor View 20 6/128
Цитирай
#95

Супер,много добър резултат колега.Като цяло новата 7 ос е много икономична,на моя Huawei P'9 ми пада батерията само с 3% процента за цяла нощ с постояно вкл.нет на 4 g мрежа

Изпратено от моят EVA-L09 с помощта на Tapatalk

Huawei P9.Huawei P smart 2021
Цитирай
#96

(2017-04-15, 10:25:30)niksanvn написа:  С бета 7 ... вчера направих 6:30 SOT на 4G във Варна само.
    

На снимките превода много интересно е съкратен!

GALAXY S,HTC DESIRE 500-> HUAWEI ASCEND G7->HUAWEI P9 LITE white->HUAWEI HONOR 10 BLUE
Цитирай
#97

Здравейте!За какво отговаря процеса ”Система”?Дава ми го като един от най-големите консуматори,с 28%,и ми скапва батерията.Андроид 7,B371,инсталиран през FF.
Благодаря!

Изпратено от моят HUAWEI VNS-L21 с помощта на Tapatalk
Цитирай
#98

Интерсува ме някой ако има в къщи двата телефона Р9 и Р9 lite да изкаже мнение еднакво ли се представят батериите и при двата модела
Цитирай
#99

P9 lite държи повече от P9
Поне при мен е така
Цитирай

P9 lite държи адски много.

Изпратено от моят HUAWEI VNS-L21 с помощта на Tapatalk
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)