Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Защитени приложения (Protected apps)
#1

Тази опция супер много ми допада, но забелязах че не всички приложения са в списъка - например приложението fm радио липсва и е малко неприятно като цъкна копчето за оптимизиране и да ми спира музиката Big Grin

Въпросът ми е - при вас има ли го прилижението и ако го има, да ми дадете някакви идеи как да го добавя?

[Изображение: 8ba58e693e1ee7c4a80a62d0a1ef9ccf.jpg]

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
Цитирай
Аксесоари
#2

Приложенията в този списък са защитени от спиране при изключване на екрана. Ако искаш да ги защитиш от спиране при натискане на бутона с кошчето в таск мениджъра, ги дръпваш надолу и се появяват едни катинарчета в горния десен ъгъл.
Цитирай
#3

Твоя начин работи, само дето е много досадно при всяко пускане да го "заключвам" :\ Интересно защо не се появява в списъка обаче. FM радио няма background task?!
Цитирай
#4

По принцип няма смисъл да ги чистиш приложенията. Аз моите не ги бях чистил сиг над седмица, сега ги изчистих като каза за радиото да пробвам какво става. Не съм усетил някакъв осеазаем лаг, за да ги чистя.
Цитирай
#5

Принципно и аз не ги чистя, но от време на време пускам оптимизатора и сега като научих цаката за заключването на приложения, си е направо чук! Дори и го пусна, заключените продължават да си вървят и след почистването. Супер Big Grin
Цитирай
#6

Аз чистя веднъж седмично, като ми се покаже съобщение, че 7 дена не съм чистил стари файлове. Нещо такова беше Big Grin
Цитирай
#7
Photo 

(2016-12-12, 17:08:54)vmd70 написа:  Приложенията в този списък са защитени от спиране при изключване на екрана. Ако искаш да ги защитиш от спиране при натискане на бутона с кошчето в таск мениджъра, ги дръпваш надолу и се появяват едни катинарчета в горния десен ъгъл.

Има ''Бял списък за почистване на паметта ", който е отделен от този "списък на защитените приложения". Та оттам се избират, кои приложения да не се "чистят", при натикането на кошчето, доколкото разбирам. Поне аз така го правя и мисля че е далеч по-удобно. А как ди дърпаш надолу, на мен не ми се получава?


Прикачени файлове Миниатюри
   

Samsung Galaxy S4 Mini Duos GT-I9192 - -> Huawei P9 Lite VNS-L21 Dual
Цитирай
#8

(2016-12-13, 00:10:50)gringo1912 написа:  Има ''Бял списък за почистване на паметта ", който е отделен от този "списък на защитените приложения". Та оттам се избират, кои приложения да не се "чистят", при натикането на кошчето, доколкото разбирам. Поне аз така го правя и мисля че е далеч по-удобно. А как ди дърпаш надолу, на мен не ми се получава?

В таск мениджъра, който се показва при натискане на квадратчето в лентата с бутони, ако дръпнеш приложението нагоре, то се премахва от списъка. Ако дръпнеш надолу, се показва катинарчето (както е на прикачената снимка на екрана). Приложенията с катинарчета не се премахват при използване на бутона с кошчето.


Прикачени файлове Миниатюри
   
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)