Оценете темата:
  • 0 гласа - средно 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Черен екран при стартиране на приложение
#1

Здравейте. 
Имам един проблем, който не знам къде да споделя.

Когато инсталирам приложение от гугъл плей и се опитвам да го стартирам, ми се появява черен екран, който може да седи повече от минута. 
На какво може да се дължи това и как да го оправя? 

Телефонът е ASUS ZC550KL с Android 6.0.

Благодаря предварително!  Smile
Цитирай
Аксесоари
#2

Изчистваш кеша на даденото приложение и се оправя,поне при мен така става Wink

Samsung S22Ultra 12/256
Samsung Galaxy Watch 4 Classic 46mm
Galaxy Buds Pro
Цитирай
#3

Ами не се получава. Приложението е току-що инсталирано, появява се черен екран. Чистя кеша, данните и стартирам - отново сьщото.
Цитирай
#4

1.Колко и какви приложения си опитвал да инсталираш?
2.Абсолютно всяко ли ти дава черен екран?
3.Андроида рутнат (rooted) ли ти е?
4.Обновил ли си Google Play Services до последната й версия?

А сега малко информация защо зададох тези въпроси:
1.Някои приложения, ненаписани особено качестевено, вместо да извеждат съобщение за грешка (липса на зависимост / рутнато устройство / друго) или неподдържано устройство, направо се сриват (crash-ват) или показват черен екран и зациклят там.
2.Не би трябвало абсолютно всяко приложение да се държи по описания от теб начин.
3.Някои програми и игри с цел избягване на евентуални злоупотреби чрез рутнато устройство не се зареждат изобщо както трябва на такова рутнато устройство. Пример: на всичките ми рутнати Андроид устройства на които съм се опитвал да играя Gameloft Uno&Friends ми се показва черен екран и нататък - нищо.
4.Хубаво е от гледна точка на съвместимост да си актуализираш както google play services, така и други програми до последните им версии. Немалка част от програмите и игрите не работят заради необновени или липсващи google play services (могат да липсват след умишлено махане след рутване или от устройства, пуснати без google play магазина).

Провери дали имаш достатъчно място в паметта, дали google play setvici-те са ти актуални и ако нищо не помогне и искаш, направи reset на телефона (от приложението Settings след като направиш копия на нужните ти работи) и опитай да инсталираш пак.

Android потребител от април 2013 Smile
Цитирай
#5

Това с руут- а,на телефона няма нищо конфликтно.
Проблема на Assus-a е че не му достига ресурс,най вероятно RAM памет.
За да се оправи,един от вариантите е изтриване на всичко и възтановяване на заводски настройки през recovery.
За играта на ,аз съм с руут и играя...

DELL STREAK 5,ROM....GELERMO's ROM,ANDROID 4.0.4 ->
 ROOT NEXUS 5 32gb->Android 6.0.1->VENENO ROM,gelermo'sMOD
Цитирай




Потребители разглеждащи темата: 1 гост(и)